لیگ قهرمانان آسیا: شروع خوب ذوب آهن و استقلال

عکس بازی ذوب آهن و الوحده در فولاشهر - ایسنا
Image caption ذوب آهن با یک گل حریف اماراتی را شکست داد

ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران، دو نماینده فوتبال ایران فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی آغاز کردند.

ذوب آهن در خانه با تک گل ایگور کاسترو، مهاجم برزیلی خود الوحده امارات را پشت سر گذاشت و استقلال با دو گل فرهاد مجیدی، الاهلی عربستان را در شهر جده 2 بر 1 شکست داد.

ذوب آهن اصفهان 1 – الوحده امارات 0

ذوب آهن در نخستین روز رقابت ها در ورزشگاه فولادشهر اصفهان میزبان تیم الوحده بود و توانست در یک بازی برتر، با یک گل صدرنشین لیگ برتر امارات را شکست دهد.

تیم منصور ابراهیم زاده 60 دقیقه برای رسیدن به گل پیروزی انتظار کشید و موقعیت های خوبی را هم از دست داد. در دقیقه 60، ایگور کاسترو با حرکتی در عرض مدافعان حریف را جا گذاشت و با شوتی از پشت محوطه جریمه سه امتیاز مسابقه را از آن تیم خود کرد.

ذوب آهن در آخرین دقایق فرصت رسیدن به گل دوم را هم داشت، اما ضربه محمد منصوری از درون محوطه جریمه به تیرک افقی دروازه الوحده برخورد کرد.

ذوب آهن در گروه B مسابقات که به گروه مرگ موسوم است، علاوه بر الوحده امارت با الاتحاد عربستان و بنیادکار ازبکستان همگروه است.

منصور ابراهیم زاده پس از برتری مقابل الوحده گفت: "من نام این گروه را گروه زندگی می گذارم. اگر می خواهیم به مراحل نهایی لیگ قهرمانان صعود کنیم باید با حریفان بزرگ مبارزه کنیم. ما برابر تیم های قدرتمند همیشه خوب بازی می کنیم و می خوهیم با کسب تجربه در این پیکارها در سال های آینده نیز موفق باشیم."

یوزف هیکرزبرگر، سرمربی الوحده هم نتیجه را عادلانه دانست و گفت: "ناامید نیستیم و به بازی های آینده فکر می کنیم. برای ما و دیگر تیم ها نتیجه یک مسابقه تعیین کننده نیست."

در بازی دیگر این گروه، بنیادکار ازبکستان 3 بر 0 الاتحاد عربستان را برد و با تفاضل گل بهتر بالاتر از ذوب آهن در مکان اول گروه قرار گرفت.

الاهلی عربستان 1 – استقلال تهران 2

استقلال در اولین گام در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده با تیم الاهلی روبرو شد و با پیروزی 2 بر 1 مقابل میزبان، دومین برد نمایندگان ایران را در روز نخست بدست آورد.

برخلاف ذوب آهن، استقلال در این دیدار برای رسیدن به گل انتظار زیادی نکشید و فرهاد مجیدی در دقیقه 12 روی ارسال جانواریو با یک ضربه سر از میان مدافعان الاهلی تیمش را پیش انداخت.

کاپیتان استقلال که یکی از روزهای خوبش را می گذراند، در دقیقه 75 هم با ضربه سر ارسال دقیق خسرو حیدری را به گل دوم استقلال تبدیل کرد.

پیش از این گل، تیم الاهلی در دقیقه 70 صاحب یک ضربه پنالتی شد که با درخشش محمد محمدی، دروازه بان استقلال آن را از دست داد.

الاهلی پس از دریافت گل دوم فشار زیادی روی دروازه استقلال آورد، اما تنها توانست یکی از گل ها را در دقیقه 85 توسط حسین راهب جبران کند و در پایان، صمد مرفاوی و تیمش با یک پیروزی به یاد ماندنی ورزشگاه ملک عبدالله را ترک کردند.

استقلال فصل پیش در نخستین بازی خود در لیگ قهرمانان در این ورزشگاه با همین نتیجه مغلوب الاتحاد عربستان شده بود.

صمد مرفاوی، سرمربی استقلال پس از برتری برابر الاهلی گفت: "این پیروزی سرآغازی برای نتایج خوب ما در آسیاست. این تمام توانایی استقلال نبود، ما بازی به بازی بهتر خواهیم شد و قدرتمندتر به راهمان ادامه می دهیم."

سرجیو فاریاس، سرمربی برزیلی تیم الاهلی نیز گفت: "ما بدشانس بودیم. هرچه توپ به سمت دروازه استقلال زدیم، دروازه بان مهار کرد. آرزو داشتم این دروازه بان امشب درون دروازه الاهلی می ایستاد."

استقلال در گروه A با الاهلی عربستان، الجزیره امارات و الغرافه قطر همگروه است. الغرافه در دیدار اول این گروه 2 بر 1 الجزیره امارات را در ابوظبی برد.

هفته نخست رقابت های لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه در گروه های C و D دنبال می شود و تیم های سپاهان اصفهان و مس کرمان، دو نماینده دیگر ایران به ترتیب با الشباب عربستان و الاهلی امارات دیدار خواهند کرد.