ناکامی استقلال در جشنواره گل جام حذفی

Image caption استیل آذین دو بار در لیگ برتر از استقلال شکست خورده بود

در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه های ایران، استیل آذین و استقلال در ورزشگاه آزادی ۹ گل رد و بدل کردند که سهم استیل آذین ۵ گل بود.

برای استقلال فرهاد مجیدی با ضربه سر، سیاوش اکبرپور ، حنیف عمران زاده و جان واریو گلزنی کردند.

گل های استیل آذین را هم حنیف عمران زاده مدافع استقلال، مهدی مهدوی ‌کیا روی یک ضربه ایستگاهی، حسین کعبی روی حرکت کاویانپور و علی کریمی در دقیقه ۸۶ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند.

به این ترتیب بازی با تساوی ۴ بر ۴ به وقت اضافی کشیده شد. هادی شکوری در دقیقه ۹۳ گل دیگری برای استقلال به ثمر رساند که کمک داور آن را آفساید اعلام کرد.اگر شکوری توپ را رها می کرد تا وارد دروازه شود، آفساید اعلام نمی شد.

رضا نوروزی در صد و پنجمین دقیقه گل پنجم استیل آذین را به ثمر رساند و جشنواره گل جام حذفی با پیروزی استیل آذین به پایان رسید.

این تیم دو بار در لیگ برتر از استقلال شکست خورده بود و این اولین پیروزی استیل آذین مقابل آبی پوشان پایتخت بود.

Image caption استیل آذین در مرحله بعدی با برنده بازی ذوب آهن و شاهین بوشهر رو به رو خواهد شد

هادی شکوری در دقیقه ۱۱۸ وسیاوش اکبرپور در دقیقه ۱۲۰ از استقلال با دریافت کارت قرمز از تورج حق وردی داور میدان، اخراج شدند.

استیل آذین با این نفرات بازی کرد: حمید نشاط جو، لک چیه را (نوروزی)، مهدی محمدی، کاظم برجلو، مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، حامد کاویانپور، حمید شرفی، محمد غلامی، امیر شاپورزاده (نیکبخت واحدی)، حسین کعبی (مهدوی).

صمد مرفاوی هم از این بازیکنان استفاده کرد: محمد محمدی، حنیف عمران زاده، پژمان منتظری، مهدی امیر آبادی (بیگ زاده)، هادی شکوری، خسرو حیدری، حسین کاظمی، کیانوش رحمتی (سید صالحی)، جان واریو (صادقی)، سیاوش اکبرپور، فرهاد مجیدی.

استیل آذین در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده بازی ذوب آهن اصفهان و شاهین بوشهر خواهد رفت.

حمید استیلی، سرمربی استیل آذین در پایان بازی با انتقاد از دعوت نشدن حسین کعبی به تیم ملی گفت: "اگر آقای قطبی این مسابقه را از نزدیک می ‌دید متوجه می ‌شد که حسین کعبی و دیگر بازیکنان استیل آذین از چه کیفیت بالایی برخوردارند. هنوز هم معتقدم دلیل خط خوردگی کعبی فنی نیست. متاسفانه یک سری مسائل دیگر دخیل بوده تا او به تیم ملی دعوت نشود."

Image caption فرهاد مجیدی بعد از گلزنی، عکس ناصر حجازی که در زیر پیراهنش بود را به تماشاچیان نشان داد

استیلی درباره‌ مذاکره مسئولان پرسپولیس با برخی بازیکنان استیل آذین گفت: "این کار درست نبوده و خارج از اصول حرفه‌ ای است."

صمد مرفاوی، سرمربی استقلال هم گفت: "استقلال مستحق باخت به استیل آذین نبود اما فوتبال در جام حذفی همین است و یک تیم باید ببازد."

حاشیه های بازی

* فرهاد مجیدی بعد از گلزنی، عکس ناصر حجازی که در زیر پیراهنش بود را به تماشاچیان نشان داد.

*عادل فردوسی پور گزارشگر بازی با اشاره به بازی نکردن آرش برهانی گفت: "او همچنان دچار مصدومیت مشکوک است. زیرا کسی نمی داند کجا و چگونه مصدوم شده است."

* با گذشت ۱۷ روز از ۲۲ بهمن، روی پیراهن حمید نشاط‌ جو دروازه‌بان استیل آذین، شعار "دهه فجر مبارک باد" درج شده بود.

*به گزارش ایسنا، تماشاگران استقلال با در دست گرفتن پول، فریاد می ‌زدند "داور بیا پول بگیر" آن‌ها معتقد بودند که گل پنجم استقلال آفساید نبوده است. عده‌ ای از تماشاگران استقلال با هدایتی مالک باشگاه استیل آذین و همراهانش درگیر شدند که این نزاع منجر به دخالت نیروی انتظامی و دستگیری چند نفر شد.

مطالب مرتبط