خبرهای ورزشی - چهارشنبه ۱۲ اسفند

به دنبال شکست استقلال تهران از استیل آذین در جام حذفی فوتبال ایران، بیانیه ها و نامه نگاری هایی بین استقلال و فدراسیون فوتبال ایران آغاز شد که همچنان ادامه دارد.

واعظی آشتیانی مدیر عامل استقلال در یکی از نامه هایش نوشته است: آیا حضور مديرعامل سپاهان در هيات رئيسه سازمان ليگ و رابطه صميمانه مديرعامل استيل آذين با رئيس سازمان ليگ و سفر آقای عزيز محمدی و حجت الاسلام عليپوربه عربستان برای تماشای بازی سپاهان، دراتخاذ يک تصميم تبعيض آميز برای باشگاه استقلال موثر نبوده؟ آيا بهترين زمان برای طراحان احتمالی برخی جريانات، جهت حذف استقلال نبوده؟

کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال نیز در پاسخ نوشته است: بر همه ما فرض و لازم است که حمايت همه جانبه خود را از نمايندگان فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا به عمل آوريم و حضور مسئولان سازمان ليگ به خواست اين فدراسيون بوده و در مسابقات آتی نيز اين رويه پيگيری و دنبال خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال همچنین هرگونه ظن و شبهه درباره داوری دیدار استقلال و استیل آذین را غیر منصفانه عنوان کرده است.

مهدی تاج نایب رییس فدراسیون فوتبال ایران هم به فارس نیوز گفته است: برای كسانی كه بازی به اين زيبایی را به حاشيه می ‌كشانند، متاسفم. دوستان نبايد اين باخت‌ها را به گردن ديگران بيندازند.

ایران، تیم ششم فوتبال آسیا

در آخرين رده بندی اعلام شده از سوی فيفا، تیم ملی فوتبال ايران با كسب 492 امتياز در رتبه 67 جهان قرار گرفت. از تيم‌های آسيایی، ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، عربستان و بحرین بالاتر از ایران قرار دارند.

فوتبال ايران كه 7 امتياز كمتر از دوره قبل كسب كرده با 4 پله سقوط در رتبه ششم آسيا و شصت و هفتم جهان قرار گرفته.

تاریخ احتمالی برای جام حذفی

مراسم قرعه كشي جام حذفی برگزار شد و تيم های پرسپوليس و ذوب آهن، به عنوان تيم‌های ميهمان انتخاب شدند.

پرسپوليس بايد در تبريز به مصاف پتروشيمی برود و ذوب آهن نيز در بوشهر با شاهين ديدار خواهد كرد. تاریخ احتمالی این دو مسابقه، 28 اسفند اعلام شده است.

درباره جان تری حرف نزنید

روزنامه ديلی ‌استار نوشت فابيو كاپلو سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان می گوید بازيكنان تيم ‌ملی ديگر مجاز به انجام مصاحبه درباره جان تری نيستند زیرا ادامه اين صحبت‌های حاشیه ساز، در فاصله 3 ماه تا آغاز جام جهانی فوتبال، به سود تيم ملی نيست.

انگلستان در گروه سوم جام جهانی با آمريكا، الجزاير و اسلوونی همگروه است.

درخواست مدودف از مسئولین ورزش روسیه: اسعتفا بدهید

دیمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه، از مسئولان کمیته المپیک این کشور خواست به دلیل کسب نتایج ضعیف در المپیک زمستانی استعفا دهند.

مدودف که در تلویزیون روسیه صحبت می کرد، گفت: کسانی که در بازی های المپیک مسئول تدارکات بودند، امروز بایستی این مسئولیت را بر عهده بگیرند. آن ها باید تصمیمی شجاعانه گرفته و استعفای خود را ارائه کنند.

در بازی های المپیک زمستانی 2010 ونکوور، روسیه در رده دهم جدول مدال ها قرار گرفت.

این نتیجه به همان اندازه بد اتفاق افتاده که کشور روسیه در سال 2014 باید از بازی های المپیک زمستانی در سوشی استقبال کند. مدودف می گوید: با در نظر گرفتن آن چه در ونکوور گذشت، ما باید شیوه بنیادی آماده سازی ورزشکاران را تغییر دهیم.