اخبار ورزشی - جمعه ۱۴ اسفند

محمود احمدی نژاد
Image caption رئیس جمهوری ایران می‌گوید که در سال‌های اخیر شاهد شکوفایی در ورزش هستیم

درخواست احمدی نژاد از رئیس سازمان تربیت بدنی

مراسم تجلیل از قهرمانان ورزش در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد. در این مراسم محمود احمدی نژاد گفت که بودجه ورزش در سال ۱۳۸۹ پنج برابر شده است و از نمایندگان مجلس خواست که این بودجه را کاهش ندهند.

او گفت: "باید کاری کنیم که تیم های ما هرجا که می خواهند اردو بزنند و با هر تیمی که می خواهند بازی کنند".

رئیس جمهوری ایران گفت که "در سال های اخير، شاهد شکوفایی در ورزش هستيم" و خاطر نشان کرد: "از آقای سعيدلو (رئیس سازمان تربیت بدنی ایران) خواستم تا هر روز آمار افتخارآفرينی ورزشکاران را اطلاع رسانی کند، اما نه يک بار. بلکه ده ها بار".

در این مراسم محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی ایران حضور نداشت.

جام جهانی کشتی آزاد

به دنبال قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در جام جهانی کشتی فرنگی به میزبانی ارمنستان، تیم ملی کشتی آزاد ایران هم راهی مسکو شد تا در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد که به صورت تیم به تیم برگزار می شود شرکت کند. در این مسابقات تیم های آمریکا، ازبکستان، آذربایجان، ایران، ترکیه، بلاروس، روسیه و اوکراین با ترکیب اصلی حضور دارند.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران به این شرح است:

۵۵ کیلو: عباس دباغی، حسن رحیمی

۶۰ کیلو: سعید احمدی، مصطفی آقاجانی

۶۶ کیلو: مهدی تقوی، مصطفی حسین‌خانی

۷۴ کیلو: سعید ریاحی، صادق گودرزی

۸۴ کیلو: احسان لشکری

۹۶ کیلو: رضا یزدانی

۱۲۰ کیلو: فردین معصومی، محمدرضا آذرشکیب

این مسابقات که ۲۰۰ هزار دلار جایزه نقدی دارد، از فردا به مدت دو روز، در دو گروه ۴ تیمی برگزار خواهد شد.

رقابت های نیمه نهایی به صورت ضربدری برگزار می شود و تیم های برتر راهی فینال می شوند.

شجاعی: نبايد تعويض می شدم

مسعود شجاعی، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در گفتگو با ایلنا، ضمن انتقاد از تعويض خود در ديدار با تايلند گفت: "در حالی كه هنوز نيم ساعت به پايان مسابقه مانده بود انتظار نداشتم تعويض شوم، چراكه هنوز فرصت داشتم توانایی های خودم را نشان دهم".

هافبك تیم اوساسونا در ادامه گفت: "فكر می ‌كنم بايد از بازيكنانی كه برای يك بازی، سفر طولانی‌ را انجام می دهند حمايت بيشتری شود. ما از دل اروپا آمده بوديم و انتظار اين اتفاق را نداشتم".

محروم از بسکتبال، به اتهام تشویش اذهان عمومی

كميته‌ انضباطی فدراسيون بسكتبال، مهران شاهين طبع سرمربی تيم صبا مهر را به دلیل آن چه نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومی عنوان شده است، به سه ماه محروميت از حضور در ليگ و مسابقات بسكتبال محروم كرد.

شاهین طبع در جريان بازی رفت پلی آف بين دو تيم مهرام و صبا مهر به دو جلسه محروميت از همراهی تيمش محكوم شده بود، اما محرومیت او پس از اعتراض به رای صادره و مطرح کردن انتقاداتی به فدراسيون بسكتبال، افزایش پیدا کرد.

در ایران تاکنون سابقه نداشته که در محیط بازی های ورزشی، فردی به خاطر "تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب" با محرومیت مواجه شود.

بوکس جوانان آسیا

در مسابقات بوکس قهرمانی جوانان آسیا به میزبانی تهران، ۴ پیروزی و ۲ شکست برای نمایندگان ایران به دست آمد.

آرمین امجدیان در ۵۱ کیلوگرم ۸ بر ۲ از سد داریل باستر از فیلیپین گذشت. در ۸۱ کیلوگرم بیژن خجسته مقابل نماینده هندوستان شکست خورد تا از دور رقابت‌ها حذف شود. در وزن ۴۸ کیلو مسعود ریگی و در ۶۹ کیلو مصطفی خمرنیا، بر حریفان سنگاپوری غلبه کردند.

در ۶۰ کیلو محمد بختیاری مقابل سی هنگ از چین شکست خورد و حذف شد اما در ۷۵ کیلو داریوش حسینی با پیروزی بر حریف ترکمنستانی راهی دور بعد شد.

چهارمین دوره بوکس جوانان آسیا با حضور ۲۰ تیم در سالن شهید افراسیابی تهران جریان دارد.

مطالب مرتبط