خبرهای ورزشی - شنبه ۱۵ اسفند

استقلال تهران بر استقلال اهواز پیروز شد

دیروز در هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس با گل دقیقه ۷۲ محسن خلیلی، فولاد را از پیش رو برداشت.

علی دایی در کنفرانس خبری پس از بازی درباره اظهارات علی کریمی مبنی بر عدم همکاری با او در پرسپولیس گفت: "احترام خاصی برای علی کریمی قائل هستم، اما اگر دعوت نامه‌ای برایش فرستاده ام حتما آن را پس بفرستد."

تیم فوتبال استقلال تهران هم ۲ بر صفر با گل های امیرحسین صادقی و سیدصالحی، هم ‌نام اهوازی خود را شکست داد.

ذوب آهن اصفهان با یک گل شاهین بوشهر را مغلوب کرد.

سپاهان با ۵۵ امتیاز و بدون احتساب نتیجه بازی امروزش با سایپا، در صدر جدول قرار دارد. ذوب آهن با ۵۲ و پرسپولیس با ۴۹ امتیاز دوم و سوم هستند. استقلال هم با ۴۶ امتیاز در رده چهارم است.

شكايت استقلال از فدراسيون به مراجع قضایی

باشگاه استقلال به دليل آن چه محروميت غيرقانونی حنيف‌ عمران‌زاده عنوان کرده، از فدراسيون فوتبال شكايت كرده است. به دنبال محروميت نيم ‌فصلی حنيف‌ عمران‌زاده از ليگ برتر تحت عنوان منشور اخلاقی، باشگاه استقلال برای جبران خسارت وارده از فدراسيون فوتبال به دادسرای عمومی مجتمع قضایی صدر شكايت كرد و پرونده قضايی تشكيل داد.

این باشگاه همچنین از علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز به كميته انضباطی این فدراسیون شكايت كرده است.

جام جهانی کشتی آزاد؛ ایران بر جمهوری آذربایجان غلبه کرد

تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جام جهانی ۵ بر ۲ جمهوری آذربایجان را شکست داد. این دو تیم پارسال در ورزشگاه آزادی، فینال جام جهانی را برگزار کردند و آذربایجان ۴ بر ۳ به پیروزی رسید.

در رقابت امروز، حسن رحیمی، مهدی تقوی، صادق گودرزی و احسان لشکری چهار پیروزی بدست آوردند. فردین معصومی هم در ۱۲۰ کیلوگرم، علی عیسایف را شکست داد تا ضمن گرفتن انتقام از شکست پارسال، پنجمین پیروزی ایران را رقم بزند. این مسابقات ۲۰۰ هزار دلار جایزه نقدی دارد.

در گروه یک، روسیه ۴ بر ۳ بلاروس را از پیش رو برداشت. روسیه با نتیجه ۵ بر ۲ تیم بلاروس را شکست داد. آمریکا نیز با همین نتیجه ازبکستان را شکست داد.

ترکیه در سوگ قهرمان جهان

در گروه یک از رقابت های جام جهانی کشتی آزاد، اوکراین ۴ بر ۳ تیم ترکیه را از پیش رو برداشت.

تیم ملی ترکیه در شرایطی به مسکو آمده است که در سوگ مرگ ناباورانه قهرمان سال ۱۹۹۷ جهان عزادار است. ذکریا گوچلو در کراسنویارسک با غلبه بر آلکسیس رودریگز کوبایی قهرمان شد اما همان سال در فینال جام تختی مغلوب علیرضا رضایی شد. او در سن ۳۸ سالگی به دلیل بیماری چشم از جهان فروبست.

منصور امير آصفی درگذشت

منصور امیر آصفی، بازیکن و کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و یکی از بنیان گذاران باشگاه کیان، صبح امروز بر اثر بیماری درگذشت.

آقای آصفی متولد سال ۱۳۱۵ بود.

استعفای رئیس کمیته المپیک روسیه

به دنبال نتايج ضعيف كاروان ورزشي المپيك روسيه در بازي‌هاي زمستاني ونكوور، رئيس كميته ملي المپيك اين كشور به صورت رسمي از سمت خود كناره‌گيري كرد.

پس از قرار گرفتن روس ها در رتبه یازدهم جدول رده بندی مدال های المپیک زمستانی ونکوور، مقامات دولتی روسیه نارضایتی شدید خود را از این نتایج ابراز کردند.

مدودف رئيس‌جمهور روسيه با صراحت اعلام كرد که مسئولان كميته ملی المپيك این کشور بايد از سمت خود كناره‌ گيری كنند.

در واکنش یه این اظهارات، لئونيد تياگاچف رئيس كميته ملی المپيك روسيه رسماً استعفای خود را اعلام كرد. او در اين رابطه گفت: "من هميشه برای پولی كه در ورزش هزينه می ‌شود و از ماليات مردم است احترام قائل بودم. ما در ونكوور به نتايجی که انتظار داشتیم دست پیدا نکردیم".

مطالب مرتبط