لیگ قهرمانان آسیا: توقف سپاهان و شکست مس

الهلال عکس از وبسایت رسمی ای اف سی
Image caption الهلال به یک پیروزی آسان مقابل مس کرمان دست یافت

چهارشنبه شب، هفته دوم رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا به پایان رسید.

3 پیروزی و یک تساوی در هفته نخست، حاصل کار نمایندگان ایران بود اما در هفته دوم، نتایج مطلوب هفته قبلی تکرار نشد و چهار باشگاه ایرانی با سه تساوی و یک شکست به کارشان خاتمه دادند.

سه شنبه شب، نبرد استقلال در ورزشگاه آزادی مقابل الجزیره قطر 0-0 شد و ذوب آهن اصفهان در شهر جده، مقابل الاتحادعربستان، به تساوی 2-2 رسید.

در بازی های چهارشنبه هم ابتدا سپاهانی ها به دومین تساوی پیاپی بسنده کردند و مس کرمان هم مغلوب الهلال عربستان شد.

سپاهان اصفهان 0 العين امارات 0

صدرنشین لیگ برتر فوتبال ایران که امتیازات بازی قبلی را با الشباب عربستان تقسیم کرده بود، این بار در ورزشگاه فولادشهر اصفهان و در حضور حدود 9 هزار تماشاگر، مجدداً به حداقل امتیاز قناعت کرد.

امیر قلعه نوعی این ترکیب را به زمین فرستاد: مهدی رحمتی، هادی عقيلی، سيد جلال حسينی، محسن بنگر، مهدی كريميان (حسين پاپی)، احمد جمشيديان، آرماندو (مهدی جعفرپور)، احسان حاج صفی، شاهين خيری، علی مولايی و ابراهيم توره.

ابراهيم توره مهاجم سنگالی سپاهان بارها فرصت گل زدن داشت که آنها را یکی پس از دیگری از دست داد. جای خالی عماد رضا مهره عراقی و کارساز سپاهانی نیز در ترکیب این تیم مشهود بود.

آرماندو دوسا بازیکن برزیلی سپاهان، در نیمه نخست بارها خط دفاعی حریف را آزار داد و موقعیت هایی را هم خلق کرد اما بین دو نیمه تعویض شد که این مسئله با ابراز تعجب سرمربی العین در کنفرانس خبری پس از بازی نیز مواجه شد.

امیر قلعه نوعی در پایان بازی گفت موقعيت‌ سوزی‌ بازيكنانم از دو ديدگاه قابل بررسی است. اول بحث روانی كه فكر می ‌كنم در اين زمينه مشكل خاصی نداشته باشيم و بتوانيم از نظر روحی ـ روانی تمركز آن ها را افزايش دهيم. بحث دوم نيز دقت در زدن ضربه‌های آخر است كه تلاش می ‌كنيم با تمرين، اين نقيصه را برطرف كنيم.

تونینیو سرزو سرمربی العین هم با ابراز خوشحالی از تعویض زودهنگام آرماندو گفت: سپاهان تنها با پرتاب توپ‌های بلند قصد داشت دروازه ما را باز كند، اين تيم در نيمه دوم فشار سنگينی بر خط دفاعی العين وارد کرد.

ديگر بازی اين گروه را پاختاكور ازبكستان و الشباب عربستان در تاشكند انجام دادند كه تيم عربستانی 3-1 پيروز شد.

به این ترتیب در پایان هفته دوم، الشباب با 4 امتياز صدرنشين گروه سوم است. سپاهان با 2 امتياز، العين و پاختاكور هم با يك امتياز رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

الهلال عربستان3 مس کرمان1

اولین شکست باشگاه های ایرانی در لیگ امسال قهرمانان آسیا مربوط به مس کرمان بود. تیمی که در هفته نخست 4 گل وارد دروازه الاهلی امارات کرده بود، این بار در عربستان، اسیر بازی هجومی تیم با سابقه این کشور شد. الهلال در هفته نخست 3 گل وارد دروازه السد قطر کرد و همین تعداد گل را در هفته دوم نیز به ثمر رساند.

کریستین ويلمسون سوئدی در دقيقه 4 ، اسامه هساوی در دقيقه 14 و ياسر قحطانی مرد سال 2007 فوتبال آسیا در دقيقه 81 برای الهلال گل زدند.

تک گل مس را علی سامره مهاجم با تجربه این تیم، در وقت های تلف شده به ثمر رساند. او از اشتباه مدافع حریف در توقف توپ با سینه نهایت استفاده را برد. توپ را ربود و با سرعت در محوطه جریمه پیشروی کرد تا دروازه احمد دعایه را باز کند. دروازبان 38 ساله ای که با 181 بازی ملی، از این حیث در جهان رکورد دار است. ضمناً کنفدراسیون فوتبال آسیا او را به عنوان دروازبان قرن این قاره برگزیده است.

سامان صفا دروازه ‌بان مس به رغم این که 3 بار دروازه اش گشوده شد اما عملکرد خوبی روی هجوم های مکرر شاگردان اریک گرتس بلژیکی داشت. او حتی در نيمه دوم، ضربه پنالتی كياگو را که به گوشه سمت چپ دروازه نواخته شده بود با یک شیرجه بلند مهار كرد.

در ديگر ديدار اين گروه، السد قطر 5-0 الاهلی امارات را شكست داد تا باشگاه اماراتی را با 9 گل خورده و بدون امتیاز به قعر جدول بفرستد.

در اين گروه الهلال با 6 امتياز صدرنشين است. السد قطر و مس کرمان با 3 امتياز در رده های دوم و سوم قرار دارند. الاهلی بدون امتياز چهارم است.

مطالب مرتبط