خبرهای ورزشی – یکشنبه ۲۳ اسفند

تیم چلسی
Image caption دیدیه دروگبا دو گل از ۴ گل آبی های لندن را به ثمر رساند

چرا مربیان زن، ممنوع المصاحبه شده اند؟

خبر ممنوع المصاحبه شدن مربیان تیم های ملی بانوان در رشته های مختلف ورزشی، نارضایتی آنها و رسانه های ورزشی را در پی داشته است. مرضیه اکبرآبادی معاون بانوان سازمان تربیت بدنی در این رابطه به ایسنا گفت: این که اعلام کرده‌ ام مربیان حق مصاحبه ندارند، یعنی از انجام رفتارهای شخصی جلوگیری کردن. زیرا رفتار شخصی باعث تضعیف ورزش بانوان می شود. مربیان می ‌توانند مصاحبه کنند به شرطی که بر اساس کار فنی آن ها صورت گیرد. اکبرآبادی که بعد از انتصاب سعیدلو به عنوان رییس سازمان تربیت بدنی، مسئولیت ورزش زنان ایران را برعهده گرفته در ادامه می گوید: مربیان گاهی وارد حاشیه می ‌شوند. ما باید رفتار هماهنگ داشته باشیم. به عنوان مثال اگر کسی از شخص دیگری گله دارد نباید از ابزار مصاحبه و رسانه استفاده کند.

کیفیت نامناسب پخش لیگ قهرمانان آسیا از ایران

شبکه ‌های تلویزیونی عربی از نحوه‌ پخش زنده تلویزیونی و ارسال تصاویر مسابقه‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا از ایران، ابراز نارضایتی کرده اند. نمایندگی انحصاری پخش تلویزیونی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران، در این رابطه با ارسال نمابری به خبرگزاری ها گفته است: به دلیل عدم توانایی واحد ماهواره صداوسیمای اصفهان، مجبوریم تصاویر را به مرکز تهران ارسال و از آن جا روی ماهواره قرار دهیم. امتیاز پخش بازی سپاهان با العین امارات، به چند شبکه عربی فروخته شده بود. اما متاسفانه مشکلات فنی در مرکز ماهواره‌های امور بین‌الملل جام جم، پخش زنده مسابقه را با مشکلاتی از جمله تاخیر ۲۵ دقیقه‌ای و کیفیت نامطلوب صدای دریافتی مواجه کرد. در مورد مسابقه ذوب آهن اصفهان و الوحده امارات نیز متاسفانه اشتباه فنی در ارسال فرکانس تصاویر به ماهواره، موجب تاخیر ۲۸ دقیقه‌ای در پخش زنده مسابقه شده بود.

علیرضا رحیمی استعفا داد

علیرضا رحیمی پس از ۱۶ سال ریاست بر فدراسیون هندبال از سمت خود استعفا داد. این در حالی است که مجمع انتخاباتی هندبال، یک ماه قبل او را برای چهار سال دیگر به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب کرده بود. گفته می شود ناکامی تیم ملی هندبال در جام ملت های آسیا و نارضایتی مربیان و ورزشکاران این رشته ورزشی از رکود طولانی هندبال ایران، از جمله دلایل این استعفا بوده است. گفتنی است، رشته تخصصی رحیمی، فوتبال بوده است.

برتری چلسی و آرسنال

دیشب در هفته سی ام لیگ برتر فوتبال انگلستان، آرسنال ۱-۲ مقابل میزبانش هال سیتی به برتری رسید. آندری آرشاوین و نیک بنتنر گل های آرسنال را به ثمر رساندند. چلسی ۴-۱ همشهری اش وستهام را شکست داد. دیدیه دروگبا که دو روز قبل برای دومین بار مرد سال فوتبال آفریقا شد، دو گل از ۴ گل آبی های لندن را به ثمر رساند. کارلو آنچلوتی سرمربی چلسی که با مصدومیت همزمان پتر چک و انریکه هیلاریو دروازه‌بان‌های تیمش مواجه است، در این بازی از راس ترنبال دروازبان سوم تیمش استفاده کرد. جیان فرانکو زولا ستاره سابق چلسی که هدایت وستهام را برعهده دارد در پایان بازی گفت: نتیجه بازی بیانگر واقعیت های این مسابقه نبود. بازیکنانم به سختی تلاش کردند و شایسته این نتیجه نبودند. چلسی با ۶۴ امتیاز از ۲۹ بازی درصدر جدول لیگ برتر قرار گرفته. آرسنال همین امتیاز را از ۳۰ بازی اندوخته اما با تفاضل گل کمتر ، دوم است. منچستر یونایتد که هنوز بازی با ۶۳ امتیاز در رده سوم قرار دارد. منچستر اگر امشب فولام را مغلوب کند، صدر جدول را از چلسی پس خواهد گرفت.

بازگشت بایرن به صدر جدول بوندس لیگا

در هفته بیست و ششم بوندس لیگا، صدرنشینی شالکه فقط ۲۴ ساعت دوام آورد. دیشب بایرن مونیخ، با درخشش آرین روبن، ۲ بر۱ فرایبورگ را شکست داد و مجدداً به صدر جدول بوندسلیگا بازگشت. جدولی که بالانشین هایش بیشترین نوسان را در قیاس با بقیه لیگ های اروپایی دارند. بایرن مونیخ حالا با ۵۶ امتیاز در صدر است. شالکه ۰۴ که جمعه شب صدرنشین بود، به رده دوم سوقط کرد. لورکوزن با یک بازی کمتر سوم است. بوروسیا درتموند هم دیشب دروازه بوخوم را به توپ بست تا با برتری ۴ بر ۱، به جای هامبورگ در رده چهارم قرار بگیرد. بازی حساس بایر لورکوزن و هامبورگ امشب برگزار می شود.

سری A

در فوتبال ایتالیا، دیشب فقط یک بازی به انجام رسبد و فیورنتینا با درخشش آلبرتو جیلاردینو ۳ بر۱ میزبانش ناپولی را شکست داد. شاگردان چزاره پراندلی که با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل بایرن مونیخ، وداع آبرومندانه ای با لیگ قهرمانان داشتند، با پیروزی دیشب که دو گل آن را جیلاردینو به ثمر رساند، ۳۸ امتیازی شدند تا در رده دهم سری آ قرار بگیرند. در جدول اینتر با ۵۹ امتیاز از ۲۸ بازی صدرنشین است. میلان و رم با ۵۵ و ۵۲ امتیاز از ۲۷ بازی، دوم و سوم هستند.

مطالب مرتبط