فوتبال بعضی وقتها خیلی ‌بیرحم است

بکهام
Image caption جراح معالج بکهام می گوید احتمالا با این مصدومیت، او تا ۴ ماه نمی تواند بازی کند

پس از مصدومیت شدید دیوید بکهام، فابیو کاپلو، سر مربی تیم ملی انگلستان، گفت که انتظار ندارد این بازیکن پس از پارگی زرد پی (تاندون) آشیل تا بازیهای جام جهانی آفریقای جنوبی آماده شود.

در بازی یکشنبه شب میلان که با پیروزی مقابل کیوو همراه بود، بکهام ۳۴ ساله پس از تصاحب توپ در میانه میدان و بدون این که با بازیکنی برخورد کند، مصدوم شد. با این مصدومیت، امید او برای حضور در جام جهانی 2010 بر باد رفت. بر اساس اخبار منتشر شده، دیوید بکهام پس از بازی در رختکن آ. ث. میلان به شدت گریه می کرد و لئوناردو، سرمربی‌ این تیم، به همراه عده ای از هم تیمی‌هایش، از پایان ناگهانی بازی حرفه‌ای او نگران بودند. با اینکه فابیو کاپلو گفته است ‌منتظر نتیجه جراحی بر پای آسیب دیده بکهام است، اما از همین حالا فکر بازی کردن بکهام در جام جهانی را از سرش بیرون کرده است "باید صبر کنیم تا نتیجه جراحی را ببینیم، ولی‌به نظر می رسد که او در جام جهانی‌حضور نداشته باشد. من با او پس از مسابقه حرف زدم و با او همدردی کردم." کاپلو گفت: "دیوید یک بازیکن حرفه‌ای واقعی‌است و برای رسیدن به جام جهانی ‌تلاش زیادی کرده، از دست دادن جام جهانی برای او بسیار سخت است. من از مصدومیتی که برای او پیش آمد خیلی ناراحتم." در این بین سخنگوی بکهام هم در گفت و گو با روزنامه سان چاپ انگلستان از نگرانی این بازیکن گفت: "او به شدت از این اتفاق سر خورده است و از سرانجام نا‌خوش آیندی که این اتفاق میتواند داشته باشد نگران است. ویکتوریا، همسرش، هم طبیعتا نگرانش است و می خواهد هر چه سریعتر به اینجا سفر کند تا پیش او باشد." دکتر اوراوا جراح معالج بکهام می گوید احتمالا با این مصدومیت، او تا ۴ ماه نمی تواند بازی کند. "برای ضربه زدن به توپ و بازی‌کردن دست کم به ۳ ماه وقت نیاز دارد و برای رسیدن به آمادگی کامل، احتمالا یک ماه وقت اضافه لازم است. بنابر این کوتاهترین طول درمان بکهام ۳ تا ۴ ماه است. این یک پارگی کامل زردپی آشیل است. اگر زردپی ضعیف باشد آنوقت می توان یک پیوند از گوساله گرفته و بر روی قسمت آسیب دیده گذشته شود تا آنرا قویتر نماید."

در حالی‌که گروه پزشکی‌ تیم ملی‌انگلستان منتظر نتیجه عمل جراحی روز دوشنبه است، پزشک باشگاه میلان تردید ندارد که این مصدومیت، مانع حضور بکهام در آفریقای جنوبی می شود. "گرچه دکتر اوراوا متخصص درجه اول این مصدومیت‌ها است و ما برای اینکه دیوید هر چه زودتر درمان شود تمام تلاشمان را کردیم، ولی‌ تا جائی که به جام جهانی‌مربوط می شود، او قطعا آن را از دست خواهد داد."

بکهام دو ماه پیش برای دومین بار به صورت قرضی به میلان پیوست و به یکی‌ از محبوبترین بازیکنان این تیم تبدیل شد.

آدریانو گالیانی، مدیر اجرایی باشگاه آ. ث. میلان، می گوید دوری بکهام از میادین حداقل پنج تا شش ماه طول می کشد.

او پیشاپیش به هافبک انگلیسی تیمش گفته جای او در این تیم محفوظ است.

گالیانی در مصاحبه با تایمز گفت: "او را در آغوش گرفتم و گفتم که او حالا عضوی از خانواده ماست و اینکه، اگر او مایل به بازگشت به میلان در سال آینده باشد ما از الان به او خوش آمد میگوییم. این اتفاق خیلی ناراحت کننده ای است، بکهام دو سال متوالی پیش ما آمد و فقط به دنبال حفظ آمادگی اش برای جام جهانی بود. ‌اما حالا چنین اتفاقی‌برای او افتاده ... راستش فوتبال بعضی اوقات خیلی ‌بیرحم است."

مطالب مرتبط