خبرهای ورزشی - چهارشنبه ۲۶ اسفند

Image caption بهرام افشارزاده: در تیم ملی امید متاسفانه شاهد یک کادر منسجم و کامل نیستیم

بهرام افشار زاده، دبیر کمیته ملی المپیک ایران گفت که در صورت تداوم شرایط کنونی، تیم ملی امید قطعا زمین خواهد خورد.

تیم ملی امید ایران، مهیای حضور در رقابت های مقدماتی المپیک ۲۰۱۲ لندن می شود. فوتبال ایران از المپیک ۱۹۷۶ مونترال تاکنون، حضور در بازی های المپیک را تجربه نکرده است.

بهرام افشارزاده دبیر کمیته ملی المپیک به ایلنا گفته است: "مشکلی با سرمربیگری غلام حسین پیروانی برای هدایت این تیم ندارم. بحث من درخصوص وضعیت تیم ملی امید و توجه فدراسیون فوتبال به این تیم است. کادر فنی امید به جای ۴ نفر باید حداقل ۱۲ نفر باشد. در تیم ملی امید متاسفانه شاهد یک کادر منسجم و کامل نیستیم."

آقای افشارزاده گفت: "علی کفاشیان و مهدی تاج به عنوان متولیان فوتبال کشور باید نگاه خود را به تیم ملی امید تغییر داده و به این تیم نیز مانند تیم ملی بزرگسالان نگاه کنند."

پیام نوروزی قطبی

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نامه ای به مناسبت آغاز سال ۱۳۸۹، ابراز امیدواری کرد جامعه فوتبال این کشور در سال جدید، "دست از سیاه نمایی" بردارد.

افشین قطبی نامه خود را خطاب به "مردم ایران" منتشر کرده و نوشته است: "امیدوارم در سال نو، شاهد نزدیکی مجموعه فوتبال باشیم و از کسانی که به دنبال تخریب شخصیت‌ها هستند فاصله بگیریم. امروز محتاج راهنمایی، تشویق و نقد فنی هستیم. میوه این محبت و یکدلی، موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا است."

حدادی ۱۱ دقیقه بازی کرد

Image caption حامد حدادی در مقابل شیکاگو بولز دو امتیاز به دست آورد

در لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا، ممفیس گریزلیز در حضور ۱۱ دقیقه ای حامد حدادی مقابل شیکاگو بولز به پیروزی رسید.

شاگردان لیونل هالینز، این دیدار را با با نتیجه ۱۰۴ بر ۹۷ به سود خود خاتمه دادند. حامد حدادی ستاره بسکتبال ایران، ۱۱ دقیقه بازی کرد که حاصل آن ۲ امتیاز و ۳ ریباند بود. حدادی هفته قبل مقابل نیوجرسی نتس هم ۱۱ دقیقه بازی کرد که ۵ ریباند و ۳ امتیاز نیز برای او به همراه داشت.

نتایج بقیه دیدارهای انجام شدهNBA به این شرح است: ایندینا پیسرز ۹۹ شارلوت بابکت ۹۴ آتلانتا هاوکس ۱۰۸ نیوجرسی نتس ۸۴ کلیولند کاوالیرز ۱۱۳ دیترویت پیستونز ۱۰۱ سن آنتونیو اسپرز ۸۸ میامی هیتس ۷۶ واشنگتن ویزاردز ۸۷ دنور ناگتس ۹۷ مینه سوتا تیمبرولوز ۱۱۴ فنیکس سانز ۱۵۲

اردوی تیم ملی کشتی آزاد

دور جدید اردوی تیم ملی کشتی آزاد ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی هندوستان، در خانه کشتی تهران برپا خواهد شد.

ایران در دور قبلی رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی تایلند، با کسب پنج مدال طلا روی سکوی قهرمانی قرار گرفت.

مراد محمدی برنده تنها مدال کشتی ایران از المپیک پکن که با صلاحدید کادر فنی در ۲ اردوی اخیر حضور نداشت، بار دیگر به تمرینات تیم ملی دعوت شده است.

اما جمال میرزایی و سعید ابراهیمی که به دلیل غیبت در جام تختی به اردوی قبلی دعوت نشده بودند، باز هم جایی در جمع اردونشینان ندارند.

بکام در اشعار کرول آن دوفی

مصدومیت دیوید بکام، سوژه ای برای شاعر فوتبال دوست اسکاتلندی شد.

روزنامه لیبراسیون فرانسه نوشت: "به خاطر مصدومیت بکام که بخت حضور او در جام جهانی ۲۰۱۰ را از بین برد، خانم کرول آن دوفی شاعر مطرح اهل گلاسکو شعری با نام "آشیل " سروده است."

دوفی که غیر از وادی شعر و ادب، فوتبال را هم دوست دارد و از علاقمندان پر و پاقرص دیوید بکام است، در شعر آشیل، سعی کرده مصائب این بازیکن محبوب انگلیسی را بیان کند. شعر او با این سطر به پایان می رسد: ناگهان/ یک آن/ پارگی آشیل/ همه‌ چیز تمام می شود

مطالب مرتبط