اخبار ورزشی – یکشنبه اول فروردین

Image caption در جام بین المللی سیراکف بلغارستان، ایران صاحب هفت مدال طلا شد.

اولین موفقیت ورزش ایران در سال جدید

اولین رقابت بین المللی ورزش ایران در سال 1389، با نتایجی موفقیت آمیز همراه بود. همزمان با تحویل سال نو، تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان ایران در جام بین المللی سیراکف بلغارستان درخشیدند.

در روز نخست مسابقات، کشتی آزاد 3 طلا و یک برنز و در کشتی فرنگی هم 2 نقره و یک برنز نصیب ایران شد. در 50 کیلو عبدالله فولادوند، در 60 کیلو مهران نصیری و در 74 کیلو مرتضی رضایی قلعه به مدال های طلای کشتی ازاد دست پیدا کردند. در 96 کیلو محسن کاظمی برنز گرفت.

در کشتی فرنگی در 50 کیلو امیر کعب عمیر و در 74 کیلو کمال محمدعلیزاده نقره گرفتند. در 96 کیلو هم مجتبی ممی زاده سوم شد. این رقابت ها در رده سنی جوانان در شهر صوفیا در حال برگزاری است.

حجازی: حتی از بیماری مان هم سوء استفاده می کنند

ناصر حجازی چهره صاحب نام فوتبال ایران که طی چهار ماه گذشته با بیماری سرطان ریه مبارزه می کند، در گفتگو با خبرآنلاین تاکید کرد هیچ نیازی به دلسوزی مدیران ورزش کشور ندارد.

دروازبان ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین گفت: مسئولین ورزش حتی از بیماری چهره های ورزشی هم برای رسیدن به شهرت استفاده می کنند.

حجازی که تحت شیمی درمانی قرار دارد، درباره وعده پرداخت هزینه های درمانی اش توسط مسئولین ورزش ایران گفت: مثل بقیه کارهای شان فقط شعار می‌دهند. من نیازی به کمک آقایانی که درصدد شهرت‌ طلبی و سوء استفاده هستند ندارم. اگر هم می‌خواستند کاری بکنند منتی نداشت. پول بیت ‌المال و حق مردم بود که خودم جزئی از آن ها هستم.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا

برنامه بازی ها و اسامی داوران دیدارهای هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد. بازی های منطقه غرب آسیا که سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود، همراه با اسامی داوران دیدارهایی که نمایندگان ایران برگزار خواهند کرد یه شرح زیر است:

گروه A:

استقلال تهران - الغرافه قطر. داور: والنتین کوالنکو (ازبکستان)

الاهلی عربستان - الجزیره امارات

گروه B:

الوحده امارات - الاتحاد عربستان

ذوب آهن اصفهان - بنیادکار ازبکستان. داور: چوی یونگ (کره جنوبی)

گروه C:

پاختاکور ازبکستان - سپاهان اصفهان. داور: محسن باسما (سوریه)

العین امارات - الشباب عربستان

گروه D:

الهلال عربستان - الاهلی امارات

السد قطر - مس کرمان. داور: تاکایاما هیرویوشی (ژاپن)

جنجال جدید جان تری

كاپيتان جنجالی چلسی، با یک يك مامور پليس تصادف کرد تا هياهوی تازه‌ای راه بیاندازد. جان تری كه چندی قبل به خاطر فاش شدن روابط نامشروعش جنجال ساز شده بود، سه ‌شنبه شب پس از شکست مقابل اينترميلان ، هنگامی كه قصد داشت از محوطه پاركينگ ورزشگاه استامفوردبريج خارج شود، بخاطر بی ‌احتياطی با يك مامور پليس تصادف كرد که منجر به شكستگی پای او شد.

شاهدان عینی گفته اند تری با سرعت زياد حركت می کرد. اداره پليس لندن عليه او شكايت كرده است.

بکام در لس آنجلس

دیوید بكام پس از انجام عمل جراحی زانو در فنلاند راهی لس‌آنجلس شد تا دوره شش ماهه نقاهت را سپری کند. ستاره 34 ساله تیم ملی فوتبال انگلستان، ‌در بازی میلان مقابل كيه‌ وو، دچار پارگی تاندون شد. مصدومیتی که باعث شد جام جهانی 2010 آفريقای جنوبی را از دست بدهد.