رئال، بایرن، منچستر و اینتر، صدرنشین های متزلزل

رئال مادرید

با نزدیک شدن به هفته های پایانی فوتبال باشگاهی در اروپا، هیجان در صدر جدول چهار لیگ معتبر این قاره به اوج خود رسیده. موقعیت صدرنشین ها به قدری متزل است که یکی از نفسگیرترین فصل های فوتبال اروپا طی سال های اخیر را رقم زده.

در اسپانیا، صدرنشین هفته بیست و هفتم را "تفاضل گل" تعیین کرد. مسی و هیگواین با گل زنی های بی امان خود، حساب رئال و بارسا را از بقیه لیگ جدا کرده اند.

در آلمان، بین بایرن و شالکه، یک امتیاز فاصله بیشتر نیست. لورکوزن هم هنوز از جمع مدعیان کسب عنوان قهرمانی خارج نشده.

در انگلستان نیز مثل آلمان، رقابت برای تصاحب عنوان قهرمانی میلی متری است و صدرنشین ها، بارها جابه جا شده اند. مرور اتفاقات هفته اخیر چهار لیگ معتبر فوتبال اروپا به این شرح است.

لیگ برتر انگلستان

شنبه شب در هفته سی و یکم لیگ برتر فوتبال انگلستان، اورتون با دو گل بولتون را از پیش رو برداشت.

آرسنال هم با همین نتیجه همشهری اش وستهام را شکست داد. دنيلسون و فابرگاس گل های آرسنال را زدند تا قبل از دیدار یکشنبه شب منچستر یونایتد و لیورپول، با 67 امتياز در صدر ليگ برتر قرار بگیرند.

عصر یکشنبه، منچستر یونایتد در حساس ترین بازی هفته، 2 بر یک لیورپول را از پیش رو برداشت. منچستری ها در سه بازی اخیرشان با لیورپول، نصیبی جز شکست نبرده بودند اما در دیداری که یکشنبه بعد از ظهر برگزار شد، با گل های وین رونی و جی سونگ پارک، از سد حریف خود گذشتند.

گل رونی، به دنبال بازگشت ضربه پنالتی که توسط خود او نواخته شده بود به ثمر رسید. پارک هم با ضربه سر شیرجه ای در محوطه شش قدم، گل دوم مردان آلکس فرگوسن را به ثمر رساند.

تک گل لیورپول را فرناندو تورس با پرشی بلند و ضربه سری دقیق و فنی زد. به این ترتیب شیاطین سرخ 69 امتیازی شدند و به صدرنشینی 24 ساعته آرسنال خاتمه دادند.

منچستر سیتی میزبانش فولام را با گلزنی سانتاکروز و ته وز، 2-1 از پیش رو برداشت. در آخرین بازی هفته هم چلسی و بلکبرن به تساوی 1-1 رسیدند.

نتایج سایر بازی های هفته به این شرح است:

آستون ويلا 2 وولورهمپتون 2

پورتسموث 3 هال سيتی 2

استوک سيتی 1 تاتنهام 2

ساندرلند 3 بيرمنگام 1

ويگان 1 برنلی 0

در جدول، منچستریونایتد با 31 بازی و 69 امتیاز صدرنشین است. آرسنال با 67 امتیاز در رده دوم قرار دارد و چلسی با 30 بازی و 65 امتیاز در رده سوم قرار دارد.

در جدول گلزنان، رونی با گشودن دروازه لیورپول بیست و ششمین گل فصل را به ثمر رساند. دروگبا هم به بلکبرن گل زد تا اختلاف رونی با دیدیه دروگبا در عدد چهار باقی بماند.

بوندس لیگا

در هفته بيست و هفتم فوتبال باشگاه های آلمان، سه تیم بالای جدول، جمعاً یک امتیاز گرفتند!

در رقابت های این هفته، بايرن مونيخ با وجود شکست 2-1 مقابل اينتراخت فرانکفورت همچنان در صدر جدول باقی ماند، زیرا لورکوزن که تا هفته بیست و پنجم هفته بی شکست مانده بود، طی سه بازی قبلی خود 2 بار متحمل شکست شده است. دروازه این تیم، شنبه شب نیز 3 بار مقابل دورتموند باز شد.

یکشنبه شب اگر شالکه می توانست هامبورگ را شکست دهد، به جای بایرن در صدر جدول قرار می گرفت اما این بازی مهیج با تساوی 2-2 به پایان رسید. کوین کورانی و ایوان راکیتیچ برای شالکه گل زنی کردند. گل های هامبورگ را هم رود فان نیستلروی و جاناتان پترویپا به ثمر رساندند.

هرتا برلین، تیم ته جدولی بوندس لیگا، با طغیان غیر منتظره اش، ولفسبورگ را در خانه اش 5 بر 1 در هم کوبید. تئوفانیس گیکاس در این بازی هت تریک کرد.

نتایج بقیه بازی های این هفته بوندس لیگا به این شرح است.

کلن 1 مونشن گلادباخ1

فرايبورگ 1 ماينس 0

نورنبرگ 0 هوفنهايم 0

اشتوتگارت 2 هانوفر 0

وردربرمن 3 بوخوم 2. وحيد هاشميان در این بازی از دقیقه 85 برای بوخوم به زمین رفت.

در جدول، بايرن مونيخ با 56 امتياز از 27 ديدار صدرنشين است. شالکه با يک بازی کمتر و 54 امتياز در رده دوم قرار دارد. با 53 و بوروسيا دورتموند با 48 امتياز در رده های سوم و چهارم قرار دارند.

لالیگا

در هفته بیست و هفتم فوتبال باشگاه های اسپانیا رئال مادريد با برد اسپورتينگ خيخون همچنان صدر جدول لاليگا را از آن خود نگاه داشت. كهكشانی ها كه حذف از ليگ قهرمانان اروپا و ه كوپا دل ری فقط می توانند به قهرمانی در لیگ اسپانيا دلخوش باشند، شنبه شب در سانتياگو برنابئو با گلزنی رافائل فان در فارت، ژاوی آلونسو و گونسالو هيگواين 3 بر 1 از سد خيخون گذشتند.

یکشنبه شب، هت تریک لیونل مسی هم نتوانست بارسلونا را به صدر جدول لالیگا برگرداند.

در پایان هفته بیست و هفتم فوتبال باشگاه های اسپانیا، بارسا 4 بر 2 زاراگوزا را از پیش رو برداشت. لیونل مسی 3 بار و زلاتان ابراهیموویچ گل های آبی و اناری ها را به ثمر رساندند. هر دو گل زازاگوزا را آدریان کولانا وارد دروازه بارسا کرد.

در جدول رده بندی رئال و بارسا هر دو 68 امتیازی هستند. اما تفاضل گل رئال +52 است و بارسا +50.

نکته جالب این جاست که والنسیا تیم سوم جدول، 18 امتیاز با صدرنشین ها فاصله دارد. نتایج ديگر ديدار های این هفته شنبه لاليگا به شرح زیر است:

مالاگا 2 ویارئال 0

اسپانيول 2 سويا 0

دپورتيوو لاكرونيا 0 رئال وايادوليد 2

آتلتيك بيلبائو 2 ختافه 2

خه رز 2 تنه ريف 1

اوساسونا 1 راسینگ سانتاندر3

والنسیا 2 آلمریا 0

سری A

شنبه شب در هفته بیست و نهم فوتبال باشگاه های ایتالیا، اينتر مقابل پالرمو با تساوی 1-1 متوقف شد. صدرنشین سری A با گل ديگو ميليتو که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید از ميزبان خود پيش افتاد اما ادینسون کاوانی اهل اروگوئه، بازی را به تساوی کشاند.

در ديگر ديدار حساس اين هفته رم با گلزنی لوکا تونی و هت تريک ميرکو ووچينيچ، 4-2 مقابل اودينزه به پيروزی رسيد. آنتونيو دی ناتاله آقای گل سری آ هر دو گل اودينزه را به ثمر رساند. دی ناتاله با 21 گله است.

فيورنتينا هم موفق شد 3-0 مقابل جنووا به برتری برسد.

در آخرین بازی هفته، یوونتوس مقابل سامپدوریا با تک گل آنتونیو کاسانو شکست خورد. پس از شکست تحقیر آمیز راه راه پوشان تورین در لندن مقابل فولام و حذف از لیگ اروپا، حالا یووه با پذیرش شکستی دیگر، جای خود را در رده پنجم باشگاه های ایتالیا به سامپدوریا داد.

در سایر بازی های هفته بیست و نهم این نتایج به دست آمد.

آتالانتا 3 لیورنو 0

باری 1 پارما 1

کالیاری 0 لاتزیو 2

کیه وو 1 کاتانیا 1

سیه نا 1 بولونیا 0

اینتر با 60 امتیاز در صدر است. میلان 59 امتیازی، مثل سایه در تعقیب همشهری اش است. رم با 56 امتیاز رده سوم را به خود اختصاص داده. پالرمو 47 امتیازی هم چهارم است.