خبرهای ورزشی – دوشنبه دوم فروردین

فدرر در صدر تنیس بازان برتر جهان قرار گرفت

در تازه ترین رده بندی تنیس بازان برتر جهان، راجر فدرر با وجود شکست زودهنگام در مسابقات مسترز ایندین ولز، همچنان در صدر تنیس بازان مرد جهان قرار گرفته است.

این تنیس باز سویسی در دور سوم مسترز ایندین ولز با شکست از مارکوس باقداتیس، تنیس باز سویسی از مسابقات حذف شد، اما همچنان با 11035 امتیاز در مقام اول تنیس بازان جهان ایستاده است. پس از فدرر، نواک جاکویچ از صربستان با 8220 امتیاز دوم و اندی موری اسکاتلندی با 6835 امتیاز سوم است.

رافائل نادال، تنیس باز اسپانیایی با یک پله سقوط در مکان چهارم رده بندی تنیس بازان جهان جای گرفته است.

بیشترین صعود در این رده بندی متعلق به ایوان لوبیچیچ، تنیس باز اهل کرواسی است که به دنبال قهرمانی در مسابقات مسترز ایندین ولز از رده بیست و ششم به رده سیزدهم صعود کرد.

لیگ قهرمانان آسیا

هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا روز سه شنبه آغاز می شود و در اولین روز، نمایندگان ایران برابر حریفانی از قطر و ازبکستان به میدان می روند.

استقلال در ورزشگاه آزادی تهران میزبان الغرافه قطر است و سپاهان اصفهان در شهر تاشکند مقابل پاختاکور ازبکستان قرار می گیرد.

استقلال در گروه A این رقابت ها پس از الغرافه قطر با 4 امتیاز در مکان دوم است و سپاهان با 2 امتیاز پس از الشباب عربستان و پاختاکور ازبکستان در رده سوم گروهش قرار دارد.

این مسابقات روز چهارشنبه پیگیری می شود و تیم های ذوب آهن اصفهان و مس کرمان به ترتیب با بنیادکار ازبکستان و السد قطر روبرو خواهند شد.

جودوی ایران یک طلا گرفت

تیم ملی جودوی جوانان ایران در مسابقات بین المللی برمن آلمان به یک مدال طلا رسید.

در این تورنمنت که با حضور جودوکارانی از 29 کشور در شهر برمن برگزار شد، محمد محجوب در وزن منهای 100 کیلو گرم با شکست رقیبانی از هلند، فرانسه و آلمان به دیدار فینال رسید و با پیروزی برابر حریف برزیلی مدال طلا را از آن خود کرد.

سه جودوکار دیگر ایران در رده جوانان با مجموع 4 برد و 3 شکست از دور رقابت ها حذف شدند.

تنیس اوپن فرانسه

احتمال دارد مسابقات تنیس اوپن فرانسه در سال های آینده از پاریس به مکان دیگری منتقل شود. برگزار کنندگان این مسابقات می گویند به دلیل نبود زیرساخت های مناسب در رولان گاروس، محل برگزاری این بازی ها احتمال انتقال بازی ها به محلی دیگر را در نظر دارند.

مدیر برگزاری اوپن فرانسه گفت که دو راه بیشتر برای برگزار کنندگان این مسابقات باقی نمانده است؛ آن ها یا باید مکان برگزاری بازی ها را گسترش دهند و یا مسابقات را در محل دیگری برگزار کنند.

گسترش زیرساخت های مکان برگزاری رقابت های اوپن فرانسه مدت هاست که در نظر گرفته شده، اما به دلیل مخالفت مردم و طرفداران محیط زیست اجرای این طرح ها متوقف شده است.

مسابقات اوپن فرانسه امسال از سوم تا شانزدهم خرداد (24 می تا 6 جون) برگزار می شود.

مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلستان استعفا کرد

مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلستان پس از کمتر از یک سال کار در این سمت استعفا کرد.

یان واتمور 51 ساله در ماه فوریه سال گذشته میلادی به این سمت منصوب شد و کارش را به طور رسمی از ماه جون آغاز کرد.

مدیر اتحادیه فوتبال انگلستان می گوید که از آقای ویتمور خواسته از تصمیم خود منصرف شود، اما او این تقاضا را نپذیرفته است.

در اطلاعیه ای که اتحادیه فوتبال انگلستان در این باره منتشر کرد، دلیلی برای استعفای مدیر اجرایی این اتحادیه ذکر نشده است.

این اتحادیه روز سه شنبه در همین مورد جلسه خواهد داشت.

با استعفای یان ویتمور، اتحادیه فوتبال انگلستان ششمین مدیر اجرایی خود را در ده سال گذشته از دست می دهد.