لیگ قهرمانان آسیا: پیروزی استقلال در روز ناکامی سپاهان

شادی بازیکنان استقلال - عکس از ایسنا
Image caption استقلال در ورزشگاه آزادی بر حریف قطری غلبه کرد

استقلال سال نو را با موفقیت آغاز کرد. این تیم در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا با 3 گل الغرافه قطر را در ورزشگاه آزادی تهران شکست داد و به صدر جدول گروهش رسید. برخلاف استقلال، سپاهان در اولین بازی سال جدید ناکام بود و در تاشکند 2 بر 1 مغلوب تیم پاختاکور ازبکستان شد.

استقلال با حضور بیش از پنجاه هزار هوادار خود در ورزشگاه آزادی، در یک بازی خوب و روان الغرافه را با 3 گل بدرقه کرد و رده اول گروه را هم ار حریف قطری گرفت. تیم صمد مرفاوی با 7 امتیاز بالاتر از الغرافه 6 امتیازی، در صدر گروه A ایستاد و امیدهایش برای صعود به دور بعد بیشتر شد.

این مسابقه با حملات استقلال شروع شد و فرهاد مجیدی در دقیقه 12 در تک به تک با دروازه بان اولین گل تیمش را زد. استقلال پس از گل اول چند موقعیت جدی دیگر را از دست داد و با همان تک گل کاپیتان خود به رختکن رفت.

فشار استقلال در نیمه دوم با دو گل دیگر برای آبی ها همراه شد. در دقیقه 53، مجیدی پشت مدافعان الغرافه به توپ رسید و دروازه را از بالای سر دروازه بان باز کرد تا چهارمین گل استقلال هم در لیگ قهرمانان آسیا به نام او ثبت شود.

گل سوم استقلال در دقیقه 79 روی ارسال خسرو حیدری و ضربه سر پژمان منتظری بدست آمد و الغرافه با شکستی سنگین تهران را ترک کرد.

سرمربی الغرافه قطر پس از این باخت با تمجید از بازی استقلال، نتیجه مسابقه را عادلانه دانست و غیبت جونینو، ستاره برزیلی تیمش را از دلایل این شکست عنوان کرد.

صمد مرفاوی، سرمربی استقلال نیز این پیروزی را به هواداران تقدیم کرد و در مورد بازی برگشت مقابل الغرافه گفت: "برای برد به قطر می رویم، اما یک امتیاز هم برای استقلال کافی است."

پاختاکور ازبکستان 2- سپاهان اصفهان 1

ناکامی های امیر قلعه نویی در آسیا ادامه دارد. او فصل پیش با استقلال در لیگ قهرمانان به پیروزی نرسید و این فصل هم با سپاهان پس از دو تساوی، در هفته سوم مقابل پاختاکور ازبکستان در تاشکند شکست خورد.

سپاهان در این دیدار کمتر از انتظار ظاهر شد و با روزهای خوبش فاصله داشت. در دقیقه 27 مسابقه نیز هادی عقیلی، مدافع ملی پوش این تیم در برخورد به مهاجم پاختاکور به شدت آسیب دید و به بیمارستان منتقل شد. قلعه نویی آرماندو سا را جایگزین عقیلی کرد، ولی نبود عقیلی در مرکز خط دفاعی سپاهان بارها برای زردپوشان اصفهان دردسرساز شد.

پاختاکور که تیم برتر زمین بود، ابتدا در دقیقه 39 توسط گئورگیان دروازه سپاهان را باز کرد و در دقیقه 73 هم با ضربه ایستگاهی الكساندر گاينريخ و اشتباه مهدی رحمتی، دروازه بان سپاهان به گل دوم رسید.

تک گل نماینده ایران را احمد جمشیدیان در وقت اضافه نیمه اول با ضربه سر زد.

امير قلعه نويی پس از پایان مسابقه، داور را عامل اصلی باخت سپاهان دانست و معتقد بود گل دوم پاختاکور در شرایطی وارد دروازه شد که بازیکن این تیم روی مدافع سپاهان خطا کرده بود.

سرمربی سپاهان گفت: "از مسئولان AFC می خواهم گل دومی كه سپاهان دريافت كرد را حتما بازبينی كنند. پاختاكور پس از گل دوم وقت كشی هم کرد. اين حركات در فوتبال امروز دنيا هيچ جايگاهی ندارد."

قلعه نویی که تیمش در گروه C تنها دو امتیاز دارد، در مورد شانس صعود سپاهان به دور بعد گفت: "با این باخت، شانس سپاهان كم شد. اما دو بازی مهم در اصفهان داريم كه اگر ببريم می توانيم شانس خود را زياد كنيم."