خبرهای ورزشی – جمعه ششم فروردین

اسوتلانا کوزنتسووا

رقابت های چهار میلیون و پانصد هزار دلاری تنیس میامی در امریکا در حال پیگیری است.

در دور دوم رقابت های زنان، پترا مارتیک از کرواسی موفق شد ارغوان رضایی بخت هجدهم رقابت ها را حذف کند. ونوس ویلیامز هم از سد سورانا کریسته آ (رومانی) گذشت.

در سایر بازی های مهم، اگنسیزکا رادونسکا از لهستان، سوتلانا کوزنتسووا و نادیا پترووا از روسیه، آنا ایوانوویچ از صربستان، اگنس اسزاوای از مجارستان و یانینا ویکمایر بلژیکی با غلبه بر حریفانشان راهی دور بعد شدند.

این مسابقات از سری رقابت های مسترز ۱۰۰۰ هزار است که در رنکینگ تنیس بازان حرفه ای جهان، پس از رقابت های گرند اسلم از معتبر ترین مسابقات محسوب می شود.

والیبال نشسته باشگاه‌های جهان

در سومین دوره مسابقات والیبال نشسته باشگاه‌های جهان که با حضور ۱۰ تیم در پورت سعید مصر برگزار شد، تیم ذوب آهن اصفهان به قهرمانی رسید.

ذوب آهن اصفهان که مدافع عنوان قهرمانی بود، در فینال، ۳ بر صفر از سد لورکوزن آلمان گذاشت. این تیم در تمام دیدارهای قبلی خود نیز با همین نتیجه به پیروزی رسیده بود.

در اولین دوره رقابت‌های والیبال نشسته باشگاه های جهان نیز پگاه تهران روی سکوی نخست قرار گرفته بود.

اولین اردوی تیم ملی کشتی آزاد

نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد ایران در سال ۸۹ از روز شنبه هفتم فروردین با حضور ۲۰ کشتی گیر در خانه کشتی تهران واقع در مجموعه ورزشی آزادی برپا خواهد شد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران مهیای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی هندوستان می شود. این اردو، ۲۱ روز به طول خواهد انجامید.

نفرات دعوت شده در اوزان هفتگانه به این شرح هستند.

۵۵ کیلو: حسن رحیمی و فرزان بهرامی (تهران) عباس دباغی (مازندران)

۶۰ کیلو: مراد محمدی، مسعود اسماعیل‌پورو سعید احمدی (مازندران) مصطفی آقاجانی (تهران)

۶۶ کیلو: مهدی تقوی (مازندران) مصطفی حسین‌خانی و محسن جهان بخشیان (تهران)

۷۴ کیلو: سعید ریاحی (تهران) صادق گودرزی (همدان)

۸۴ کیلو: احسان لشگری (قزوین) حسن رحیمی (تهران)

۹۶ کیلو: رضا یزدانی (مازندران) عرفان امیری (کرمانشاه)

۱۲۰ کیلو: پرویز هادی (آذربایجان شرقی) فردین معصومی (گیلان) محمدرضا آذرشکیب (کرج) داود احمدی (تهران)

بازگشت رئال به صدر جدول لالیگا

در هفته بیست‌ وهشتم فوتبال باشگاه های اسپانیا، داربی کوچک مادرید را رئال مادرید ۴ بر ۲ از ختافه برد. کریس رونالدو و گونسالو هیگواین، هر کدام ۲ بار موفق به گشودن دروازه تیم هشتم فوتبال اسپانیا شدند.

هر ۴ گل رئال در ۳۷ دقیقه نخست بازی وارد دروازه اوسکار اوستاری، دروازبان آرژانتینی ختافه شد. دیشب هیگواین، ستاره آرژانتینی رئال، ۲۲ گله شد تا فاصله اش با لیونل مسی را به سه گل برساند.

در دیگر بازی دیشب، آتلتیکو مادرید ۲ بر صفر از سد آتلتیک بیلبائو گذشت. دیگو فورلان و سرجیو آگوئرو ستاره های آتلتیکو، گل های این تیم را به ثمر رساندند.

با برتری رئال در بازی دیشب، صدرنشینی ۲۴ ساعته بارسلونا خاتمه پیدا کرد. رئال مادریدی ها و بارسا امتیاز با ۷۱ امتیازی هستند اما رئال مثبت ۵۴ است و بارسلونا مثبت ۵۲.

آتلتیکو هم با پیروزی دیشب، به جای ختافه در رده هشتم قرار گرفت.

یازدهمین شکست یوونتوس

آخرین بازی از هفته سی ام فوتبال باشگاه های ایتالیا، دیشب بین ناپولی و یوونتوس برگزار شد. رقابتی که در نیمه دوم دهه ۸۰ میلادی، همواره از جنجالی ترین رقابت های باشگاهی فوتبال اروپا بود.

در بازی دیشب، در هفتمین دقیقه جورجیو چیه لینی برای یووه گلزنی کرد. اما در ادمه، مارک هامچیک، فابیو کالیارلا و اسکیل لاوتسی ۳ گل وارد دروازه راه راه پوشان شهر تورین کردند.

به این ترتیب، ناپولی جای یوونتوس را در جدول رده بندی گرفت. هر دو تیم ۴۵ امتیازی هستند اما ناپولی با تفاضل گل بهتر در رده ششم قرار گرفت تا یووه به رتبه هفتم سقوط کند.

مطالب مرتبط