لیگ قهرمانان آسیا: دو نماینده ایران پیروز شدند

عکس آرشیوی از منصور ابراهیم زاده - وبسایت رسمی لیگ قهرمانان آسیا
Image caption ابراهیم زاده اولین سرمربی ایرانی است که با تیمی ایرانی در تاشکند به پیروزی می رسد

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی نمایندگان ایران آغاز شد؛ ذوب آهن اصفهان با برتری 1 بر 0 مقابل بنیادکار ازبکستان در تاشکند، در آستانه صعود به دور دوم قرار گرفت و مس کرمان با پیروزی خانگی 3 بر 1 برابر السد قطر امیدهایش را برای راهیابی به مرحله بعد زنده کرد.

لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه دنبال می شود و سپاهان اصفهان و استقلال تهران، دو نماینده دیگر ایران به ترتیب با تیم های پاختاکور ازبکستان و الغرافه قطر روبرو خواهند شد.

بنیادکار ازبکستان 0 – ذوب آهن اصفهان 1

ذوب آهن اصفهان به فاصله یک هفته برای دومین بار بنیادکار ازبکستان را شکست داد. تیم منصور ابراهیم زاده هفته گذشته با سه گل این تیم را در اصفهان برد و این هفته با تک گل محمدرضا خلعتبری در تاشکند به برتری رسید.

ذوب آهن با این پیروزی با 10 امتیاز موقعیت خود را در صدر جدول گروه B تثبیت کرد و در آستانه صعود به دور بعد قرار گرفت. سبزپوشان اصفهان با یک پیروزی دیگر در دو دیدار آینده، حضور خود را در مرحله حذفی لیگ قهرمانان قطعی می کنند.

ذوب آهن در این مسابقه منطقی و حساب شده بازی کرد و با کنترل ریوالدو، جباروف و دنیلسون، مهره های سرشناس بنیادکار توانست برابر فشار حملات این تیم مقاومت کند.

در دقیقه 30، اشتباه مدافع بنیاد کار و فرصت طلبی محمدرضا خلعتبری گل برتری نماینده ایران را به همراه داشت؛ پرتاب اوت بلند محمد حسینی با ضربه سر محمد قاضی و اشتباه مدافع، مقابل دروازه به خلعتبری رسید و او دروازه میزبان را برابر هوادارانش باز کرد.

ریوالدو، ستاره برزیلی بنیادکار در دقیقه 65 مسابقه به دلیل خطا روی محمد منصوری از زمین اخراج شد.

لوییس فیلیپه اسکولاری، سرمربی شناخته شده بنیاد کار در پایان بازی با انتقاد از داور چینی اخراج ریوالدو را نادرست دانست و گفت: "ریوالدو برای زدن توپ پایش را بالا برد، اما داور شتابزده به او کارت قرمز نشان داد. بازيكن شماره 17 ذوب آهن (سينا عشوری) به مراتب از ريوالدو خشن‌تر بازی می‌كرد ولی داور با ایرانی ها مهربان بود."

اسکولاری ادامه داد: "ما 95 درصد شانس پیروزی داشتیم و با اینکه بارها به بازیکنان تاکید کرده بودم در زدن ضربات آخر تمرکز داشته باشند، اما بی توجه به این مسئله امروز موقعیت ها را خراب کردند."

منصور ابراهیم زاده، سرمربی ذوب آهن هم پس از پیروزی تیمش گفت: "می ‌دانستيم بازی دشواری در پيش داريم. سختی اين ديدار زمانی آسان شد كه بازيكنان تاكتيك‌های مورد نظر را اجرا كردند. ما نظم تيمی را دنبال كرديم و با اشتباهی كه مدافع حريف انجام داد به گل رسيديم."

ابراهیم زاده اولین سرمربی ایرانی است که با تیمی ایرانی در تاشکند به پیروزی می رسد.

مس کرمان 3 – السد قطر 1

مس کرمان با حمایت حدود هشت هزار هوادار خود در ورزشگاه شهید باهنر کرمان نه تنها انتقام شکست 4 -1 هفته پیش را از نماینده قطر گرفت، بلکه امیدهایش را برای صعود از گروه D زنده کرد.

تیم مس از سه بازی قبل دو شکست و یک پیروزی داشت و این هفته با دومین برد خانگی با 6 امتیاز با السد قطر، تیم دوم گروه هم امتیاز شد.

تیم لوكا بوناچيچ ابتدا با گل دقیقه 8 خلفان از حریف قطری عقب بود، اما ارسال کرنر فرزاد آشوبی و ضربه سر ادینهو، مهاجم برزیلی مس پیش از پایان نیمه اول بازی را به تساوی کشاند.

مس در نیمه دوم تیم برتر زمین بود و دو بار دیگر دروازه مهمان را باز کرد؛ علی سامره در دقیقه 48 کرنر ارسالی امیرحسین یوسفی را به گل تبدیل کرد و در دقیقه 83، پائولو زالترون، دیگر بازیکن برزیلی مس با عبور از مدافع السد برای سومین بار توپ را درون دروازه نماینده قطر فرستاد.

لوکابوناچیچ، سرمربی مس کرمان پس از این برتری با تمجید از بازیکنان و هواداران تیمش گفت: "مس تيم عجيبی است، بعضی مواقع شكست‌هایی متحمل می ‌شويم كه هيچكس نمی‌تواند باور كند و زمان‌هایی هم به بردهایی می رسیم كه باز هم دور از ذهن است."

بوناچيچ همچنین اولويت‌ تيم مس را بقا در ليگ برتر اعلام کرد و گفت: "از فردا باید به ديدارهای لیگ برتر فكر كنيم، زیرا اگر آنجا ببازیم همه اين برد را فراموش می‌كنند."

مطالب مرتبط