لیگ قهرمانان آسیا: قلعه نویی بالاخره برد

امیر قلعه نویی- عکس از وبسایت لینگ قهرمانان آسیا
Image caption هر دو گل سپاهان در این مسابقه در نیمه دوم بدست آمد

نمایندگان ایران هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا را بدون شکست پشت سر گذاشتند؛ پس از پیروزی روز نخست ذوب آهن و مس، در دومین روز سپاهان با دو گل مقابل پاختاکور ازبکستان در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به اولین پیروزی آسیایی خود رسید و دیدار استقلال و الغرافه در قطر 1-1 مساوی شد.

به این ترتیب هر چهار نماینده ایران همچنان شانس صعود به دور بعد را دارند. استقلال و ذوب آهن در گروه های A و B صدرنشین اند و سپاهان و مس در گروه های C و D در رده سوم قرار دارند.

سپاهان اصفهان 2 – پاختاکور ازبکستان 0

سرانجام طلسم ناکامی های امیر قلعه نویی در آسیا شکست و او پس از 9 دیدار (6 بازی با استقلال و 3 بازی با سپاهان)، این هفته با سپاهان در لیگ قهرمانان به پیروزی رسید.

پیروزی مقابل پاختاکور شروعی دوباره برای سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا است. تیم قلعه نویی که از سه بازی گذشته تنها 2 امتیاز اندوخته بود، با 5 امتیاز از قعر جدول گروه C فاصله گرفت و اکنون به صعود از گروهش امیدوار است.

هر دو گل سپاهان در این مسابقه در نیمه دوم بدست آمد. پیش از آن، بازی متعادل بود و تیم ازبکستانی توانست فشار میزبان را کنترل کند.

در نیمه دوم فرزاد حاتمی جانشین محرم نویدکیا شد، سپاهان با سه مهاجم حمله کرد و با دو گل دقایق 74 و 75 هوادارانش را در ورزشگاه فولادشهر به وجد آورد.

گل اول زردپوشان اصفهان را ابراهیم توره زد؛ کرنر ارسالی احسان حاج صفی با ضربه هادی عقیلی به توره رسید و او با سر توپ را درون دروازه فرستاد.

یک دقیقه بعد محسن بنگر باز هم با ضربه سر کرنر احمد جمشیدیان را به گل دوم تبدیل کرد تا سپاهان و سرمربی اش با پیروزی برابر نماینده ازبکستان، ناکامی های گذشته را فراموش کنند.

امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهان پس از برتری در این دیدار گفت: "با اين برد توانستيم به جدول ليگ قهرمانان آسيا بازگرديم و ليگ برتر را هم با روحيه‌ دنبال خواهيم كرد. در نيمه اول بازيكنان استرس داشتند، اما در نيمه دوم بدون استرس بازی كردند و نتیجه گرفتند."

قلعه نویی، سپاهان و پاختاکور را تیم های صعودکننده از این گروه دانست و در مورد بازی بعدی سپاهان برابر الشباب عربستان گفت: "قطعا در آن ديدار، بازی بهتری از سپاهان خواهيد ديد. هر چند من از باشگاه خواسته‌ بودم يك مهاجم بين المللی جذب كند که مي‌توانست به ما كمك زيادی كند، اما رئيس هيات مديره باشگاه خواست با همين بضاعت ادامه دهيم."

سرمربی پاختاکور ازبکستان هم گفت: "به بازيكنان گفته بودم سپاهان روی ضربات ايستگاهی خوب كار مي‌كند و تاكيد كرده‌ بودم يارگيری نفر به نفر داشته باشند، اما در دو صحنه تمركز خود را از دست دادند که دو گل خوردیم."

الغرافه قطر 1 – استقلال تهران 1

استقلال هفته گذشته و در آخرین دیدار رفت مرحله گروهی با 3 گل الغرافه را در ورزشگاه آزادی شکست داد و این هفته به عنوان صدرنشین گروه A برابر تیم قطری قرار گرفت.

دیدار برگشت برای استقلال به آسانی دیدار هفته پیش نبود، اما تیم صمد مرفاوی با تساوی 1-1 در زمین حریف توانست صدر جدول گروه را حفظ کند.

گل اول این دیدار را الغرافه روی یک ضد حمله در آخرین ثانیه های نیمه اول زد و یونس محمود توپ برگشتی محمد محمدی، دروازه بان استقلال را درون دروازه نماینده ایران جای داد.

استقلال در نیمه دوم بهتر بود و در دقیقه 58 بازی را به تساوی کشاند؛ ارسال محسن یوسفی با برخورد به مهدی سید صالحی به خسرو حیدری رسید، حیدری دوباره توپ را برای سید صالحی فرستاد و او با سر گل مساوی را زد.

استقلال با این نتیجه 8 امتیازی شد و بالاتر از الغرافه قطر (7 امتیاز) و الاهلی عربستان (6 امتیاز) در مکان اول ماند. فاصله نزدیک استقلال با تیم های دوم و سوم جدول، دو دیدار باقیمانده تیم ها را حساس تر می کند. در این گروه، الجزیره امارات با یک امتیاز در انتهای جدول است.

استقلال در دیدار بعدی خود در لیگ قهرمانان میزبان الاهلی عربستان خواهد بود.