خبرهای ورزشی – پنجشنبه ۱۲ فروردین

Image caption نادال برای راهیابی به فینال باید بر اندی رادیک پیروز شود

مرحله یک چهارم نهایی رقابت های تنیس مسترز میامی، با برتری رافائل نادال نفر چهارم برترین تنیس بازان حرفه ای جهان، مقابل جو ویلفرید سونگا پیگیری شد.

این تنیس باز چپ دست اسپانیایی در مرحله یک چهارم نهایی بازی ها موفق شد حریف فرانسوی خود را به راحتی و با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ از پیش رو بردارد.

نادال برای راهیابی به فینال باید در مقابل اندی رادیک، تنیس باز قدرتمند میزبان و نفر هشتم آخرین رده بندی تنیس حرفه ای جهان پیروز شود.

در دیگر بازی یک چهارم نهایی، امشب (پنجشنبه) توماس بردیچ، غول کش بزرگ این رقابت ها از جمهوری چک، باید با فرناندو ورداسکو از اسپانیا روبرو شود.

بردیچ پیش از این فدرر مرد شماره یک تنیس جهان را از گردونه رقابت ها حذف کرده بود. برنده این بازی، به مصاف برنده دیدار رابین سودرلینگ از سوئد و میخاییل یوژنی از روسیه خواهد رفت.

فدراسیون فوتبال ایران: دلیل اقدام فیفا را نمی دانیم

فریده شجاعی، نایب رئیس امور بانوان فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به تصمیم فیفا مبنی بر ممنوعیت حضور ایران در المپیک نوجوانان سنگاپور به دلیل استفاده از حجاب اسلامی گفت: فیفا قبلاً حضور ایران را پذیرفته بود ولی نمی دانم چه اتفاقی افتاده که حالا مخالفت می کنند.

فریده شجاعی به ایسنا گفت: فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده تیم ملی دختران ایران نمی ‌تواند در المپیک سنگاپور حضور داشته باشد. قرار است فدراسیون فوتبال در این رابطه با فیفا مذاکره کند. ما با حجاب اسلامی در آسیا بازی کردیم و مشکلی هم نداشتیم.

اسامی تیم ملی فوتسال اعلام شد

حسین شمس سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، اسامی بازیکنان این تیم برای حضور در تورنمنت چهارجانبه تایلند را اعلام کرد. این تورنمنت با حضور تیم‌های ملی فوتسال ایران، تایلند، پرتغال و یکی از دو تیم هلند یا جمهوری چک، هفته آینده در بانکوک آغاز خواهد شد.

مصطفی نظری، حمیدرضا ابراری نیا، محمد هاشم زاده ، محمد طاهری ، محمد کشاورز، علی اصغر حسن زاده ، جواد اصغری مقدم ، محمد قاسمی ، مسعود دانشور، مجید رئیسی ، سیدعلی کیایی و حسین سلطانی بازیکنانی هستند که برای حضور در این تورنمنت دعوت شده اند.

تساوی میزبان جام جهانی

تیم های ملی فوتبال پاراگوئه و آفریقای جنوبی در یک بازی دوستانه به تساوی رسیدند. در این بازی، استیگاریبیا برای پاراگوئه گلزنی کرد و شابالالا بازیکن تیم کایزر چیفس، گل میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ را به ثمر رساند.

در جام جهانی فوتبال، پاراگوئه با ایتالیا، نیوزیلند و اسلواکی همگروه است. آفریقای جنوبی نیز در گروه نخست، با مکزیک، اروگوئه و فرانسه همگروه شده.

دروغ اول آوریل: ایرلند، تیم سی و سوم جام جهانی

به دنبال ماجراهای بازی جنجالی فرانسه و ایرلند جنوبی در مرحله حذفی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، فیفا با درخواست فدراسیون فوتبال ایرلند، برای حضور این تیم در جام جهانی موافقت کرد.

این خبر با شرحی مفصل از چگونگی موافقت فیفا، به عنوان دروغ اول آوریل، در بخش انگلیسی سایت گل منتشر شده است.

انتقال لیونل مسی از بارسا به رئال مادرید، بازی دوستانه تیم های ملی فوتبال مصر و الجزایر، بازگشت پائولو مالدینی به فوتبال، و خداحافظی فرانچسکو توتی کاپیتان اسطوره ای باشگاه رم، از دیگر دروغ های منتشر شده در این سایت به مناسبت اول آوریل است.

مطالب مرتبط