شکست دایی و پرسپولیس از مایلی کهن و سایپا

عکس بازی سایپا پرسپولیس- از آرشیو ایرنا

در هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ایران، تیم سایپا موفق شد در ورزشگاه آزادی با ۲ گل بر پرسپولیس غلبه کند.

این بازی حساسیت های ویژه ای داشت، اما باز هم استقبال چشمگیری از آن صورت نگرفت و فقط ۱۵ هزار تماشاگر از نزدیک به تماشای بازی پرداختند.

در این دیدار، علی دایی مقابل تیم سابق خود قرار می گرفت. تیمی که سابقه بازی، سرمربیگری و عضویت در هیات مدیره اش را داشت.

تقابل دایی و مایلی کهن هم از نکات جالب توجه این مسابقه بود. آن ها طی سال های گذشته بارها علیه یکدیگر موضع گیری کرده بودند که منجر به شکایت به مراجع قضایی نیز شده بود.

اما در دیدار شنبه شب، دایی و مایلی کهن قبل و بعد از بازی، برخورد احترام آمیزی با یکدیگر داشتند.

پرسپولیس در طول مسابقه با این ترکیب بازی کرد: علیرضا حقیقی، نبی اله باقری ‌ها، سپهر حیدری، ابراهیم شکوری، علیرضا محمد، تیاگو، عادل کلاه کج (میثم بائو)، محمد منصوری (مجتبی زارع)، کریم باقری، هادی نوروزی (علی عسگر) و محسن خلیلی.

در ترکیب سایپا نیز ابراهیم میرزاپور، سید حسین حسینی (مجید ایوبی)، سعید یوسف‌زاده، مرتضی ابراهیمی، رضا محمودی، داریوش یزدانی، ابراهیم صادقی، رضا خالقی فر، امین منوچهری (امید شریفی نسب)، مهدی خیری(علی زینالی) و کریم انصاری فر به میدان رفتند.

در هفتمین دقیقه، ارسال مهدی خیری که از برترین های میدان بود، و ضربه کریم انصاری ‌فرد تبدیل به گل اول بازی شد. انصاری فرد پیش از مسابقه نیز وعده گل زنی داده بود.

محسن خلیلی مهاجم اسبق سایپا، در دقیقه ۴۰ یک ضربه پنالتی را برای پرسپولیس از دست داد. ضربه او را ابراهیم میرزاپور سنگربان سابق تیم ملی فوتبال ایران مهار کرد. میرزاپور در ادامه بازی نیز چند فرصت دیگر را از سرخ پوشان گرفت.

در دومین دقیقه از نیمه دوم مسابقه، نفوذ مهدی خیری و شوت او با برخورد به باقری ‌ها مدافع پرسپولیس، گل دوم سایپا را رقم زد.

به این ترتیب، سایپا ۲-۰ پرسپولیس را مغلوب کرد. این دومین باخت پرسپولیس با سرمربیگری علی دایی در لیگ برتر است. پرسپولیس با دایی ۴ بر۱ مقابل شاهین بوشهر شکست خورده بود.

محسن ترکی داور این بازی به سپهر حیدری، ابراهیم شکوری و مجتبی زارعی از پرسپولیس و ابراهیم میرزاپور، کریم انصاری ‌فرد، رضا خالقی ‌فر از سایپا کارت زرد نشان داد.

طرفداران پرسپولیس با سردادن شعار‌، اردوی نوروزی این تیم در دوبی را زیر سوال بردند و برپایی بی دلیل این اردو را عامل شکست تیمشان دانستند.

اما علی دایی در کنفرانس خبری پس از بازی گفت اگر بد بازی می ‌کردیم، اردوی دوبی عامل شکست بود. اما امروز پرسپولیس یکی از بهترین بازی ‌هایش را انجام داد. پانزده موقعیت گلزنی خلق کردیم اما توپ را از دو قدمی نتوانستیم گل کنیم و توپ ‌هایمان یا به مدافع حریف می ‌خورد یا به تیر دروازه.

محمد مایلی کهن هم گفت برای تمامی دقایق مسابقه برنامه داشتیم و نقاط مثبت پرسپولیس را شناسایی کرده بودیم. فکر می ‌کنم علی رغم بزرگی همیشگی پرسپولیس ما مستحق این برد بودیم.

با وجود این شکست، پرسپولیس همچنان با ۵۰ امتیاز و یک بازی بیشتر نسبت به استقلال در رده سوم جدول قرار دارد. سایپا هم ۳۸ امتیازی شد تا در جایگاه هشتم قرار بگیرد.

مطالب مرتبط