هامبورگ، لیورپول، فولام و آتلتیکو در نیمه نهایی لیگ اروپا

فرناندو تورس
Image caption تورز دو بار برای لیورپول گل زد

دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابت های فوتبال لیگ اروپا، دیشب برگزار شد و چهار تیم صعود کننده به مرحله بعد مشخص شدند.

در مادرید، آتلتیکو و والنسیا به تساوی بدون گل رسیدند تا به خاطر تساوی 2-2 در بازی رفت، آتلتیکو مادرید راهی نیمه نهایی شوند. آتلتیکو در جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل ری نیز از مدعیان فتح رقابت هاست.

در بلژیک، استاندارد لیژ 3 بر 1 مغلوب هامبورگ شد تا تیم آلمانی هر دو دیدار رفت و برگشت را برتری سپری کرده باشد.

ایگور کامارگو تک گل استاندارد لیژ را به ثمر رساند. ملادن پتریچ 2 بار و پائولو گوئررو هم برای هامبورگ گل زدند.

در آلمان، تیم لندنی فولام موفق شد میزبانش ولفسبورگ را با گل دقیقه یک بابی زامورا از پیش رو بردارد. در 89 دقیقه باقی مانده، میزبان هرچه زد به در بسته خورد.

وولفسبورگ در دیدار رفت نیز با نتیجه 1-2 مغلوب تیم انگلیسی شده بود.

در این دیدار اشکان دژآگه برای ولفسبورگ بازی کرد و یک کارت زرد هم گرفت اما مثل ماه های اخیر، خبری از آندرانیک تیموریان در فهرست 18 نفره فولام نبود.

اما جذاب ترین دیدار در انگلستان برگزار شد و لیورپول موفق شد رقیب قدرتمند خود بنفیکا را 4 بر 1 در هم بکوبد.

لوکاس، درک کوئیت و 2 بار هم فرناندو تورس، گل های لیورپول را به ثمر رساندند تا انگلستان که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان نماینده ای ندارد، 2 نماینده در نیمه نهایی لیگ اروپا داشته باشد.

اسکار کاردوسو بازیکن پاراگوئه ای بنفیکا، تک گل این تیم را در هفتادمین دقیقه به ثمر رساند. دیدار رفت این تیم با برتری 1-2 تیم پرتغالی پایان یافته بود اما در مجموع، لیورپول با برتری 5 بر 3 راهی مرحله نیمه نهایی شد.

دیدارهای رفت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا، روز بیست و دوم آوریل برگزار می شود و بازی های برگشت هم 29 آوریل به انجام خواهد رسید.

مطالب مرتبط