خبرهای ورزشی – دوشنبه ۲۳ فروردین

Image caption افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است

کفاشیان: برکناری قطبی شایعه است

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از بازدید روز دوشنبه رئیس سازمان تربیت بدنی از این فدراسیون، اعلام کرد که افشین قطبی تا پایان جام ملت های آسیا سرمربی تیم ملی است و برکناری وی شایعه است.

در روزهای اخیر، اختلاف نظر رئیس و نایب رئیس فدراسیون فوتبال برای ماندن یا جدایی افشین قطبی از تیم ملی رسانه ای شده بود. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آقای کفاشیان در این باره گفت: "برای داشتن عملکردی مناسب، اختلاف سلیقه اجتناب ناپذیر است. می پذیرم که بعضی اوقات نظرات متفاوتند، اما اگر تصمیمی در هیات رییسه فدراسیون گرفته شود همه باید از آن حمایت کنند."

مهدی تاج، نایب رییس فدراسیون فوتبال هم در مورد اختلاف در فدراسیون گفت: " اگر اختلافی وجود داشته باشد، اختلاف سلیقه است و اگر تصمیمی عام باشد هرچند برخلاف نظر من، از آن تبعیت می کنم."

بوناچیچ: نگرانم

لوکا بوناچیچ، سرمربی تیم مس کرمان در آستانه بازی با الاهلی امارات در لیگ قهرمانان آسیا از عملکرد متفاوت بازیکنانش در داخل و خارج از خانه ابراز نگرانی کرد و گفت: "بازیکنانم برخلاف عملکرد خوبی که در دیدارهای خانگی دارند، در بازی‌های خارج از خانه نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و این باعث نگرانی من است."

سرمربی مس کرمان افزود: "ما در بازی با الهلال و السد در عربستان و قطر به دلیل ترس بازیکنان از بازی در خانه حریف خوب بازی نکردیم و احتمال دارد این اتفاق در دیدار با الاهلی هم رخ دهد."

مس کرمان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان روز سه شنبه در ورزشگاه شیخ راشد دوبی با تیم الاهلی دیدار می کند. تیم مس در گروه D لیگ قهرمانان با ۶ امتیاز در رده سوم قرار دارد و الاهلی امارات با تنها یک امتیاز تیم آخر این گروه است.

دوچرخه ‌سواری قهرمانی آسیا

در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا، مهدی سهرابی در رشته استقامت جاده به مقام اول و مدال طلا رسید.

در این رشته، دوچرخه سواری از ژاپن دوم شد و حسین ناطقی، دیگر دوچرخه سوار ایرانی مدال برنز گرفت.

پیش از این، حسین عسگری در تایم تریل انفرادی و علی خادمی در بخش جوانان رشته استقامت جاده به ترتیب مدال نقره و برنز به دست آوردند.

سی امین دوره رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در کشور امارات برگزار می شود.

تبانی تایید شد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران، کمیته انضباطی پس از بررسی نتیجه مشکوک دیدار تیم های آبیک قزوین و شهرداری شهر جدید هشتگرد در دسته سوم که با نتیجه ۲۲ بر ۲ به سود آبیک قزوین به پایان رسید، تبانی دو تیم را تایید کرد و به سقوط هر دو تیم به رده پایین تر و کسر همه امتیازات آن دو رای داد.

همچنین همه بازیکنان خاطی دو سال از حضور در کلیه مسابقات محروم شدند.