دایی: فدراسيون نه مرا آورد و نه بركنارم كرد

علی دایی، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی ۹۰ با انتقاد شدید از علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، گفت که انتخاب و برکناری اش در تیم ملی نه با تصمیم فدراسیون که با دخالت مدیران بالاتر صورت گرفته است.

آقای دایی در حالی روی خط تلفنی برنامه ۹۰ آمد که رییس فدراسیون در صحبت هایش به عادل فردوسی پور، مجری برنامه گفت که انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی با "مشورت" افراد خارج از فدراسیون بود، اما برکناری اش تصمیم اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بوده است.

علی دایی در پاسخ به اظهارات آقای کفاشیان اعلام کرد: "نه فدراسیون من را آورد و نه فدراسیون برکنارم کرد."

آقای دایی در ادامه توضیح دادکه محمد علی آبادی، رییس پیشین سازمان تربیت بدنی و رئیس فعلی کمیته ملی المپیک با او تماس داشته و از او خواسته است که هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

او همچنین تاکید کرد که برکناری اش از تیم ملی هم خارج از اختیارات فدراسیون بوده است و بارها از رئیس فدراسیون فوتبال خواست به این پرسش پاسخ دهد که اگر به گفته او هیئت رئیسه فدراسیون صبح روز بعد از بازی با عربستان تصمیم به برکناری علی دایی گرفت، چرا خبر این تصمیم ۵ بعدازظهر همان روز اعلام شد.

اما علی کفاشیان در نخستین نشست خبری فدراسیون فوتبال در سال ۱۳۸۹ گفت: "در برکناری علی دایی علاوه بر من ۷ ، ۸ عضو هیئت رئیسه نیز حضور داشتند که پس از شکست مقابل عربستان در جلسه فوق العاده ای که تشکیل دادیم به این جمع بندی رسیدیم که ایشان در تیم ملی جایگاه خود را به فرد دیگری بدهد و اینکه گفته می شود این تصمیم از جای دیگری گرفته شده تنها یک اتهام است."

Image caption علی کفاشیان: در برکناری علی دایی علاوه بر من ۷ ، ۸ عضو هیئت رئیسه نیز حضور داشتند

به گزارش خبرگزاری مهر او در این نشست در خصوص بدهی فدراسیون به علی دایی گفت: "قرارداد علی دایی در حال حاضر در کمیته انضباطی در حال بررسی است ولی می پذیرم که این قرارداد طوری تنظیم شده که امروز دایی خود را محق می داند تا مطالبات خود را از فدراسیون دریافت کند."

علی دایی در فروردین ماه سال گذشته پس از شکست تیم ملی ایران مقابل عربستان در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ برکنار شد.

او در سوم فروردین ماه ۱۳۸۷ برای اولین بار روی نیمکت تیم ملی ایران نشست. ایران در آن بازی دوستانه با یک گل مغلوب بحرین شد.

علی دایی ۴۱ ساله از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۸۵ (از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶) در تیم ملی ایران بازی کرد و در این مدت ۱۴۹ بار با پیراهن تیم ملی ایران به میدان رفت و بیش از ۱۰۰ بار گل زد.

علی دایی تنها بازیکن تاریخ فوتبال جهان است که بیش از صد گل ملی به ثمر رسانده است. او در حال حاضر سرمربی گری تیم پرسپولیس را بر عهده دارد.

مطالب مرتبط