لیگ قهرمانان آسیا: امیدواری سپاهان و ناامیدی مس

سپاهان و الشباب - عکس از خبرگزاری مهر
Image caption سپاهان با این پیروزی در آستانه صعود قرار گرفت

نمایندگان ایران هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا را با یک پیروزی و يک شکست آغاز کردند.

سپاهان با برد خانگی 1 بر 0 مقابل الشباب عربستان در آستانه صعود قرار گرفت و امیدهای مس کرمان با شکست 2 بر 1 برابر الاهلی در امارات کمرنگ شد.

لیگ قهرمانان روز چهارشنبه در گروه های A و B پیگیری می شود و استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان به ترتیب با الاهلی عربستان و الوحده امارات روبرو می شوند. استقلال و ذوب آهن برای حفط صدرنشینی و قطعی کردن صعود خود به دور بعد به دیدار حریفان خواهند رفت.

سپاهان اصفهان 1 – الشباب عربستان 0

سپاهان اصفهان پس از پیروزی مقابل پاختاکور ازبکستان، این بار در حضور تماشاگرانش در ورزشگاه فولادشهر، الشباب عربستان را شکست داد و با 8 امتیاز به رده دوم جدول گروه C رسید.

سپاهان اکنون در آستانه صعود به دور حذفی قرار دارد و امیر قلعه نویی، سرمربی زردپوشان می تواند کابوس ناکامی های آسیایی اش را به فراموشی بسپرد. او با سپاهان دومین برد خود را در لیگ قهرمانان تجربه کرده است.

بازیکنان سپاهان در این دیدار موقعیت های گل زیادی داشتند که همچون بازی های گذشته به راحتی از دست دادند. در مقابل، فرصت های خطرناک نماینده عربستان هم بارها نفس را در سینه هواداران سپاهان حبس کرد.

تک گل سپاهان در دقیقه 8 با ضربه احمد جمشیدیان از پشت محوطه جریمه بدست آمد. نماینده ایران در دقیقه 39 صاحب یک ضربه پنالتی هم شد، اما دروازه بان الشباب ضربه هادی عقیلی را مهار کرد.

پیش از آن، مهدی رحمتی، دروازه بان سپاهان در موقعیتی تک به تک با بازیکن حریف دروازه تیمش را نجات داده بود.

بهترین فرصت گل سپاهان را در نیمه دوم عمادرضا در دقیقه 58 در تک به تک با دروازه بان داشت، اما ضربه مهاجم سپاهان پس از برخورد به پای دروازه بان الشباب به تیر دروازه خورد و بیرون رفت.

در آخرین ثانیه های بازی هم رحمتی دوباره یک فرصت عالی را از الشباب گرفت و شوت بازیکن این تیم را در آستانه دروازه دفع کرد.

سرمربی سپاهان در پایان مسابقه گفت که اگرتیمش از موقعیت ها استفاده می کرد، می توانست با اختلاف گل زیاد پیروز شود. امیر قلعه نویی در عین حال اذعان کرد: "در لحظات پایانی شانس آوردیم که توپ وارد دروازه مان نشد."

در دیگر بازی این گروه پاختاکور ازبکستان 3 بر 0 العین امارات را برد و صدرنشین شد.

در جدول گروه C، پاختاکور با9 امتياز اول است و سپاهان با 8 امتیاز و الشباب با 7 امتیاز دوم و سوم هستند. العین امارات با 4 امتیاز تیم آخر گروه است.

سپاهان در آخرین دیدار مرحله گروهی روز سه شنبه 7 اردیبهشت (27 آوریل) مهمان العین امارات خواهد بود.

الاهلی امارات 2 - مس كرمان 1

لوکا بوناچیچ، سرمربی تیم مس کرمان پیش از بازی این هفته گفته بود که نگران عملکرد متفاوت بازیکنانش در دیدار های خانگی و بازی های خارج از خانه است.

دیدار با الاهلی امارات در ورزشگاه شيخ راشد دوبی نشان داد نگرانی سرمربی مس بی مورد نبوده است. تیم بوناچیچ در آخرین بازی خارج از خانه مغلوب تیمی شد که در بازی رفت در کرمان 4 بر 2 آن را شکست داده بود.

مس کرمان روی دو اشتباه فردی نتیجه این مسابقه را به ضعیف ترین تیم گروه واگذار کرد. فرزاد حسین خانی در دقیقه 35 به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و خطای پیروز قربانی، دیگر مدافع مس در دقیقه 80 ضربه پنالتی اعلام شد و احمد خلیل گل دوم نماینده امارات را زد.

مهرزاد معدنچی، بازیکن ایرانی الاهلی در شادی پس از گل تیمش شرکت نکرد.

تک گل مس کرمان توسط مهدی رجب زاده در دقیقه 70 بدست آمد.

همچنین کمک داور این دیدار در دقیقه 70 مصدوم شد که پس از مداوا به قضاوت ادامه داد.

مس کرمان با این باخت با 6 امتیاز پس از الهلال عربستان و السد قطر در مکان سوم گروه D باقی ماند. رتبه آخر الاهلی امارات 4 امتیازی هم تغییر نکرد. در این گروه، الهلال عربستان و السد قطر به ترتیب 11 و 7 امتیازی هستند.

تیم مس در آخرین بازی مرحله گروهی روز سه شنبه 7 اردیبهشت (27 آوریل) در کرمان میزبان الهلال عربستان، صدرنشین گروه خواهد بود. مس برای صعود باید مقابل الهلال پیروز شود و امیدوار باشد که السد قطر در بازی روز آخر الاهلی امارات را نبرد.