خبرهای ورزشی – چهارشنبه ۲۵ فروردین

Image caption چندی پیش دو شناگر ایرانی با حریفان اسرائیلی مسابقه دادند

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران درباره تدوین آیین نامه ای در رابطه با رقابت ورزشکاران ایران با اسرائیل گفت: "قطعاً ورزشکاران ما با اسراییل روبه رو نمی ‌شوند."

چندی پیش در رقابت های شنای گزینشی المپیک نوجوانان، دو شناگر ایرانی با حریفان اسرائیلی مسابقه دادند. در واکنش به آن اتفاق، مجلس شورای اسلامی خواهان تدوین آیین نامه ای برای شفاف سازی در خصوص رقابت های ورزشی بین ایران و اسرائیل شد.

علی سعیدلو در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: "ما چنین مسئله ای نداریم که اتفاق بیافتد. اگر هم چنین چیزی وجود داشته حتما ورزشکار از آن آگاه نبوده و یا توطئه بوده است. چرا که همه می ‌دانند ما اسراییل را به رسمیت نمی ‌شناسیم."

جان دی نگودی از ایران خارج شد

محمد صفایی، مالک باشگاه پیام خراسان، از اخراج جان دی نگودی بازیکن کامرونی این باشگاه از ایران خبر داد.

در جریان دیدار پیام خراسان با تربیت یزد، این بازیکن در پایان مسابقه به زد و خورد با عده ای از افراد حاضر در ورزشگاه پرداخت.

آقای صفایی با اشاره به حرکات جان نگودی در یزد گفت به رئیس کمیته انضباطی گفتم محرومیت برای این بازیکن کم است و خوشحالم که شریفی با درخواست من مبنی بر اخراج او از ایران موافقت کرد.

جان دی نگودی، پیش از این هم در یکی از مسابقات لیگ برتر، مقابل دیدگان تماشاگران حاضر در ورزشگاه، در کنار زمین مسابقه ادرار کرد.

۳ امتیاز دیگر برای چلسی

Image caption آنلکا تک گل چلسی را به ثمر رساند

از هفته سی و چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه های انگلستان،سه شنبه شب یک مسابقه برگزار شد و تیم فوتبال چلسی با پیروزی بر بولتون، فاصله اش با منچستر یونایتد را افزایش داد.

در این بازی، چلسی در استمفوردبریج با گل نیکولا آنلکا در دقیقه ۴۳ رقیب خود را از پیش رو برداشت.

در جدول رده بندی، چلسی با ۷۷ امتیاز از ۳۴ بازی صدرنشین است. منچستریونایتد ۷۳ امتیازی است. آرسنال ۷۱ امتیاز دارد اما یک بازی کمتر از دو تیم صدر جدول انجام داده است.

پیشتازی روسیه در کشتی آزاد قهرمانی اروپا

اولین روز از رقابت های کشتی آزاد و فرنگی مسابقات قهرمانی اروپا، با تقسیم مدال ها توسط آذربایجان میزبان مسابقات و روسیه به پایان رسید.

از چهار مدال طلای توزیع شده در روز نخست، ۲ طلا به روسیه رسید و دو طلا هم به آذربایجان. اما در رده بندی روز اول، روسیه با ۳۷ امتیاز پیشتاز است، بلغارستان با ۳۱ امتیاز در دوم و آذربایجان با ۲۹ امتیاز در رده های بعدی هستند.

حذف علی عیسایف کشتی گیر ۱۲۰ کیلوگرم آذربایجان در دور اول، تیم میزبان را از روسیه عقب انداخت.

حذف سزار آق گول نایب قهرمان جهان در ۵۵ کیلو از ترکیه و شکست ویکتور لبدوف دارنده مدال برنز جهان، آندری استانیچ و ابراگیم آلداتوف از اوکراین قهرمان سال ۲۰۰۶ جهان، از جمله حوادث روز اول مسابقات بود.

رده بندی چهار وزن اول به شرح زیر است. ۵۵ کیلو: ۱- محمود ماگومدف(آذربایجان) ۲- رادوسلاو ولیکوف(بلغارستان) ۳- مارسل اوالد(آلمان) ویکتور لبدوف(روسیه) ۶۶ کیلو: ۱- جبرئیل حسن اوف(آذربایجان) ۲- ماگومد گاجیف(روسیه) ۳- اوتاری توشیشویلی(گرجستان) آدام سوییراژ(لهستان) ۸۴ کیلو: ۱- آنزور یوریشف(روسیه) ۲- شریف شریف اوف (آذربایجان) ۳- اشتفان گئورگیتا(رومانی) میخاییل گانف(بلغارستان) ۱۲۰ کیلو: ۱- بلال ماخوف(روسیه) ۲- فاتح چاکراوغلو(ترکیه) ۳- الکسی شیماروف(بلاروس) دیمیتار کومچف(بلغارستان)

احتمال جدایی هاشمیان از بوخوم

روزنامه بیلد چاپ آلمان، از پایان همکاری وحید هاشیمان و باشگاه بوخوم خبر داد.

این روزنامه نوشته است هایکو هرلیش سرمربی بوخوم برای فصل آینده وحید هاشمیان را در فهرست بازیکنان مازاد قرارداده است. یحیی انتر و دنیس گروت هم از دیگر بازیکنانی هستند که بوخومی ها در فهرست فروش قرار داده اند.

هاشمیان که از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرده است، یازدهمین سال حضورش در آلمان را تجربه می کند و طی این مدت برای هامبورگ، بوخوم، هانوفر و بایرن مونیخ توپ زده است.