صعود استقلال به مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا

پس از ذوب آهن اصفهان، تیم فوتبال استقلال تهران هم، صعود خود به مرحله یک شانزدهم لیگ قهرمانان آسیا را مسجل کرد.

در هفته پنجم دور مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا، تيم فوتبال استقلال با پيروزی 2 بر 1 مقابل الاهلی عربستان در ورزشگاه آزادی و با حضور 70 هزار تماشاگر، راهی مرحله بعدی ليگ قهرمانان آسيا شد.

تیم های سپاهان اصفهان و مس کرمان دیگر نمایندگان فوتبال ایران نیز همچنان به صعود امیدوار هستند. هفته آخر مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا سرنوشت سایر تیم ها را نیز مشخص خواهد کرد.

ديگر بازی اين گروه امشب بين تيم های الغرافه قطر و الجزيره امارات برگزار می شود. الغرافه هفت امتیازی است اما الجزيره فقط یک امتياز دارد.

افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دیدار استقلال با الاهلی را از نزدیک تماشا کرد. صمد مرفاوی سرمربی استقلال، در طول بازی مقابل الاهلی این بازيكنان را به میدان فرستاد.

محمد محمدی، خسرو حيدری، حنيف عمران زاده، امير حسين صادقی، پژمان منتظری، محسن يوسفی، حسين كاظمی، جان واريو (رينالدو)، سياوش اكبرپور، سيد مهدی سيد صالحی( كيانوش رحمتی) فرهاد مجيدی (آرش برهانی)

استقلال در دقيقه 25 توسط سيد صالحی به گل رسید. فرهاد مجیدی نقش زیادی در به ثمر رسیدن گل نخست استقلال ایفا کرد.

در ادامه، در دقيقه 36 با خطای سياوش اكبرپور، الاهلی به پنالتی رسید و اين ضربه را ويكتور در جهت خلاف حرکت محمد محمدی، به گل تبديل كرد.

تساوی 1-1 دو تیم، هشت دقیقه بیشتر دوام نیاورد و در دقيقه 44 اميرحسين صادقی با ضربه سر گل دوم استقلال را به ثمر رساند. این گل روی ارسال ضربه کرنر توسط جان واریو و پس از برخورد به مدافع حریف وارد دروازه شد.

در این دیدار فرهاد مجیدی و آرش برهانی هم موقعیت های مسلم گل زنی را از دست دادند تا اختلاف نتیجه بیش از یک گل نشود.

استقلال با اين پيروزی 11 امتيازی شد و به مرحله بعدی صعود كرد. الاهلی عربستان هم 6 امتیازی ماند.

مرفاوی در کنفرانس خبری پس از بازی گفت از بازی اول در لیگ قهرمانان، با انگيزه استارت زديم و بازی به بازی بهتر شديم. از بازيكنان تيمم تشكر می كنم كه همه يكدل هستند. ضمناً از دست رفتن جام حذفی فوتبال ایران باعث شده ليگ قهرمانان آسيا برای ما به مراتب جدی تر از قبل باشد.

در سایر بازی ها و از منطقه شرق، در گروه پنجم كاوازاكی فرونتال ژاپن در خانه ميزبان سئونگ ‌نام ايلهوا كره‌ جنوبی بود و موفق شد 3 بر صفر از سد ميهمانش بگذرد تا با كسب 6 امتياز همچنان اميدوار به صعود از مرحله مقدماتی باشد. تیم کره ای به رغم این شکست، صعودش به یک شانزدهم قطعی شده.