اخبار ورزشی – جمعه ۲۷ فروردین

Image caption مورینیو در پی کسب سه امتیاز بازی و پیروزی در مقابل یکی از رقیبان اصلی اینترمیلان خواهد بود

هفته سی و چهارم فوتبال باشگاه های ایتالیا، امشب با برگزاری یک دیدار حساس آغاز می شود.

در این بازی، اینتر که هفته قبل پس از چند ماه، صدر جدول را به رم واگذار کرد، برای بازگشت به صدر باید مقابل یوونتوس به برتری برسد. آبی پوشان میلان باید امیدوار باشند که ضمن پیروزی مقابل یووه، پس فردا رمی ها مقابل لاتزیو متوقف شوند.

بازی امشی برای یووه هم حساسیت های فراوانی دارد. گریز از بحران نتیجه گیری در هفته های اخیر و تلاش برای راهیابی به لیگ اروپا، انگیزه های راه راه پوشان تورین را دو چندان کرده است.

در جدول سری A رم با 68 امتیاز صدرنشین است. اینتر 67 امتیاز دارد. میلان هم با 64 امتیاز سوم است. میلانی ها این هفته مهمان سمپدوریا هستند.

تجلیل بنا از سرمربی سابق

عصر دیروز در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، از حشمت کهندل سرمربی تيم ملی سابق تیم ملی کشتی فرنگی تجلیل شد.

حشمت کهندل در بسیاری از رقابت های قاره ای و جهانی، همچنین المپیک 1992 بارسلون سرمربی تیم ملی بود.

در این مراسم، محمد بنا سرمربی حال حاضر تیم ملی کشتی فرنگی ایران گفت: سوال من اين جاست که چرا باید حقوق سالیانه سرمربی تيم های ملی کشتی 12 ميليون تومان و سرمربی تيم ملی یک رشته دیگر 800 ميليون تومان باشد؟

آقای بنا خطاب به فرنگی کاران حاضر در اردو گفت آن موقع که شما هنوز به دنيا نيامده بوديد کهندل در نازی آباد، کارخانه کشتی گير سازی داشت.

آقای کهندل هم طی صحبت های کوتاهی گفت همه عمرم را برای کشتی گذاشته ام و حالا هيچ چيز ندارم اما به هیچ وجه پشيمان نيستم.

برتری والنسیا و رئال مادرید

Image caption برای پرداخت بدهی های سنگین، والنسیا شاید مجبور به فروش ستاره های خود شود

در هفته سی و دوم فوتبال باشگاه های اسپانیا، دیشب رئال مادرید در خانه آلمریا به برتری 2 بر 1 رسید.

در این دیدار، در چهاردهمین دقیقه آلبرت کروسات دروازه رئال را باز کرد. اما در ادامه بازی، کریس رونالدو و رافائل فان درفارت دو گل وارد دروازه میزبان کردند.

بامداد امروز هم در آخرین بازی هفته، والنسیا با 2 گل از آتلتیک بیلبائو گذشت. هر دو گل والنسیا را دیوید سیلوا بازیکن ملی پوش این تیم به ثمر رساند.

در جدول رده بندی و در فاصله شش هفته تا پایان لالیگا، بارسلونا با 83 امتیاز درصدر است. رئال مادرید هم با هشتاد امتیاز در تعقیب بارساست. در رده سوم هم والنسیا با پیروزی امروز خود، 59 امتیازی شد. این تیم با برتری 7 امتیازی نسبت به مایورکا، در آستانه راهیابی به فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد.

کناره گیری ناگهانی ادووكات

دیک ادووکات از سرمربیگری تیم ملی فوتبال بلژیک کناره گیری کرد.

فدراسيون فوتبال بلژيك می گوید از تصميم آقای ادووکات شگفت‌زده شده است و فعلاً نمی توانند اظهارنظر ‌كنند.

ادووكات که سابقه سرمربیگری تیم ملی هلند را هم دارد، پس از ناكامی بلژیک در راهیابی به جام جهانی 2010 مسئولیت این تیم را پذیرفته بود.

گفته می شود این مربی 62 ساله که پیش از این با زنيت سن پترزبورگ فاتح جام يوفا شده بود، هدایت تیم ملی روسیه را بر عهده خواهد گرفت.

خداحافظی موقت ایزین بایه وا

یلنا ایزین بایه وا ستاره دو و میدانی زنان به صورت موقت از حضور در مسابقات خداحافظی کرد.

رکورد دار پرش با نیزه زنان جهان و قهرمان المپيک های آتن و پکن اعلام كرد كه به استراحتی طولانی نیاز دارد. زیرا سال هاست که بی وقفه در تمام مسابقات شرکت کرده و پس از 27 بار جابه جایی رکورد های جهانی، این استراحت برایش ضروری است.

ایزین بایه وا گفت قطعاً در سال 2010 هیچ پرشی انجام نخواهد داد اما در مسابقات جهانی 2011 و المپیک لندن مجدداً به عرصه مسابقات بازخواهد گشت.

مطالب مرتبط