قرمزها در تبریز مساوی شدند

بازی پرسپولیس و تراکتورسازی
Image caption بازی پرسپولیس و تراکتورسازی مساوی به پایان رسید

هفته سی و یکم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران عصر جمعه با انجام شش مسابقه آغاز شد.

در حساس ترین بازی، پرسپولیس در تبریز مقابل تراکتورسازی به تساوی رسید تا طلسم ۱۷ سال نباختن این تیم مقابل تراکتور سازی همچنان تداوم داشته باشد.

شکست سنگین مقاومت سپاسی در شیراز مقابل صبا و توقف استیل آذین مقابل تیم قعر جدولی ابومسلم از شگفتی های بازی های جمعه بود.

تراکتورسازی تبریز۱ پرسپولیس تهران ۱

ساعت ها قبل از آغاز بازی، بیش از ۷۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه یادگار امام تبریز گردهم آمده بودند تا نبرد سرخپوشان تبریز و تهران را تماشا کنند.

فراز کمالوند، این بازیکنان را برای تراکتورسازی به میدان فرستاد. مهدی ثابتی، مجتبی ترشیز، مصطفی اکرامی، علی میرشفیعیان، علا ترائوره، مهدی کیانی، جاسم کرار، علیرضا جلیلی، مهرداد پولادی، دنی اولروم و فرهاد خیرخواه اسماعیل قروی، امیر محبی و امیر امینی فر هم در جریان بازی به ترکیب این تیم اضافه شدند.

علی دایی هم پرسپولیس را با این نفرات ارنج کرد. علیرضا حقیقی، سپهر حیدری، مجتبی شیری، علیرضا محمد، جلال اکبری، هوار محمد، تیاگوحسین بادامکی، هادی نوروزی، محسن خلیلی، مهدی شیری، مجتبی زارع به جای تیاگو به میدان آمد اما تعویض کریم باقری با مهدی شیری، از مهم ترین اتفاقات بازی دو تیم بود. در هفته ای که گذشت، مطالب فراوانی درباره احتمال بازی نکردن باقری مقابل تیم سابقش منتشر شده بود. باقری به رغم مصدومیت، از آغاز نیمه دوم به زمین آمد.

در نیمه اول و سی و هشتمین دقیقه، علیرضا حقیقی توپ دنی اولروم را مهار کرد اما توپ برگشتی با اشتباه جلال اکبری، توسط فرهاد خیرخواه وارد دروازه پرسپولیس شد.

پرسپولیس در نیمه دوم و دقیقه ۵۶ توسط هادی نوروزی موفق شد به گل تساوی برسد. نتیجه ای که تا پایان مسابقه تغییر نکرد و قرمزپوشان تهران و تبریز، هر کدام یک امتیاز گرفتند.

به گزارش فارس نیوز، هواداران تراکتورسازی پس از پایان بازی علیه مسعود عنایت رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال شعار دادند و زباله و بطری های آب را به سمت زمین پرتاب کردند.

فارس نیوز همچنین نوشته محمد ابراهیمی بازیکن تراکتورسازی در پایان بازی قصد داشت به رختکن تیمش برود، اما مامورین نیروی انتظامی این بازیکن را نشناختند که باعث بروز درگیری فیزیکی بین آن ها شد.

دایی در کنفرانس خبری پس از بازی گفت از وقتی بازیکنانم توانستند بر جو ورزشگاه غلبه کنند بازی بهتری انجام دادیم و حتی موقعیت‌هایی هم برای بردن داشتیم.

به گزارش فارس نیوز، دایی همچنین درباره توهین برخی هواداران تراکتورسازی نسبت به دروازه بان و باشگاه پرسپولیس گفت من به مردم افغانستان احترام قائلم. چرا در توهین‌ها از افغانی ‌ها استفاده می ‌کنید؟ آن ها برادران ما و مردم شریفی هستند. امیدوارم کمیته انضباطی در این زمینه تصمیم خوبی بگیرد.

فراز کمالوند هم گفت نشان دادیم از پرسپولیس چیزی کم نداریم. تنها جمله‌ ای که درباره داوری می توانم بگویم این است که مسعود عنایت تصمیم درستی گرفته که می خواهد از ریاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال استعفا بدهد.

در سایر بازی های روز جمعه این نتایج رقم خورد.

فولاد اهواز ۳ پاس همدان ۲

مقاومت سپاسی ۱ صبا قم ۴

پیکان قزوین ۰ شاهین بوشهر ۲

ملوان بندرانزلی ۱ استقلال اهواز ۰

استیل آذین تهران ۰ ابومسلم مشهد ۰

در ادامه بازی های این هفته، دوشنبه بازی حساس استقلال تهران با ذوب آهن اصفهان برگزار می شود. سایپا با مس کرمان بازی خواهد کرد. سپاهان صدرنشین بازی ها هم میزبان راه آهن ری است.

مطالب مرتبط