دخالت پلیس در نزاع سازمان تربیت بدنی و کمیته المپیک ایران

کمیته ملی المپیک و سازمان تربیت بدنی
Image caption جنگ قدرت در ورزش ایران ادامه دارد

پس از زد و خورد روز سه شنبه ۲۴ فروردین بین نمایندگان حراست سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک ایران، امروز شنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) هم این درگیری‏ها مقابل کمیته ملی المپیک ادامه یافت.

ایسنا در این باره گزارش داده است که به درخواست حراست کمیته ملی المپیک، برخی ماموران حراست سازمان تربیت بدنی توسط پلیس ۱۱۰ دستگیر شده اند.

محمد علی ‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک هم تهدید به تعلیق فعالیت‌های این کمیته کرده است.

اختلاف مدیران سازمان ورزش و کمیته ملی المپیک از زمان انتصاب علی سعیدلو در سمت ریاست سازمان تربیت بدنی مشخص شد. سعیدلو بلافاصله پس از انتصاب، عزل و نصب های فراوانی در راس فدراسیون های ورزشی، معاونت های سازمان تربیت بدنی و مدیران کل تربیت بدنی استان ها انجام داد.

آقای سعیدلو همچنین در اولین کنفرانس خبری، انتقاداتی را از نحوه مدیریت کلان ورزش کشور در دوران ریاست آقای علی آبادی مطرح کرده بود.

در هفته گذشته، استقرار حراست سازمان تربیت بدنی در کمیته ملی المپیک، باعث شدت گرفتن اختلافات و بروز درگیری فیزیکی نیز شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که امروز با جلوگیری ماموران حراست سازمان تربیت بدنی از ورود برخی ورزشکاران و میهمانان به هتل آکادمی ملی المپیک، مجدداً مشاجره لفظی پیش آمده و مسئولان کمیته ملی المپیک با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته اند.

با دخالت نیروی انتظامی، دو تن از ماموران حراست سازمان تربیت بدنی که به کمیته ملی المپیک آمده بودند دستگیر شده اند.

حامد شریف زاده رئیس شرکت سرمایه گذاری کمیته ملی المپیک که حراست این نهاد را نیز برعهده دارد، در گفت و گو با تابناک، صحت این اخبار را تایید کرده است.

آقای شریف زاده می گوید: "بابت این اتفاقات و اعمال خلاف قانون، طرح شکایت خواهیم کرد و تا مشخص شدن وضعیت، از مجاری قانونی پیگیر این ماجرا هستیم".

این در حالی است که به گزارش خبرآنلاین، آقای تاجیک مدیرکل حراست سازمان تربیت بدنی، خبر بازداشت مامورانش توسط نیروی انتظامی را تکذیب کرد.

او همچنین از شکایت به یکی از نهادهای امنیتی مرتبط برای حل و فصل این ماجرا خبر داده است.

آقای تاجیک تاکید می کند: "طبق قانون، کلیه اماکن ورزشی کشور زیر نظر حراست مرکزی سازمان تربیت بدنی و معاونت حفاظت فیزیکی آن قرار دارند. ماموران ما با قدرت به کارشان ادامه می دهند و کسانی باید از این مکان بروند که غیر قانونی هستند".

در همین رابطه مصطفی هاشمی طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت ‌بدنی و کمیته ملی المپیک به ایسنا گفت: "از دعوایی که بین سعیدلو و علی ‌آبادی است مشخص می ‌شود که برخی از ما هنوز بچگی ‌مان را از دست نداده‌ایم. فقط ریش و سبیل در آوردیم و کت و شلوار می ‌پوشیم"!

هاشمی طبا می گوید اگر دخالت دولت در فعالیت‌های کمیته ملی المپیک به تایید برسد، کمیته بین‌المللی، فعالیت‌های این کمیته در ایران را تعلیق می کند: "این همان اتفاقی است که در فوتبال ما افتاد و مدت‌ها التماس کردیم تا دوباره به شرایط عادی بازگردد. این مایه تاسف است که شاهد چنین اتفاق‌ هایی در ورزش ایران هستیم".