دور رفت نیمه نهایی لیگ اروپا برگزار شد

دیگو فورلان
Image caption دیگو فورلان ستاره اروگوئه ای آتلتیکو زننده تک گل این تیم بود

دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا پنجشنبه شب برگزار شد. آتلتیکو مادرید در اسپانیا ۱ بر ۰ از سد لیورپول گذشت اما دیدار هامبورگ و فولام با تساوی به پایان رسید.

لیورپول که به دلیل لغو پروازها در اروپا ناگزیر با سفر زمینی راهی اسپانیا شده بود، در دیداری نه چندان پر افت و خیز و در شرایطی که خستگی نزد بازیکنان این تیم مشهود بود، با یک گل از میزبانش شکست خورد.

در آن طرف میدان، آتلتیکو که در رده دهم لالیگا قرار دارد، نتیجه ای نه چندان مطمئن را مقابل تیمی به به ثبت رساند که هدایت آن را یک اسپانیایی بر عهده دارد. دیگو فورلان ستاره اروگوئه ای آتلتیکو که سابقه بازی در لیگ برتر انگلستان را هم دارد زننده تک گل این مسابقه بود.

آتلتیکو در مرحله قبلی بر والنسیا پیروز شده بود و لیورپول هم با برتری پر گل، بنفیکا را حذف کرده بود.

پنجشنبه شب در ورزشگاه ویسنته کالدرون، ستاره های دو تیم یعنی فرناندو تورس از لیورپول به خاطر عمل جراحی و سرجیو آگوئرو از آتلتیکو به دلیل محرومیت فرصت حضور در میدان را پیدا نکردند.

لیورپول که مانند آتلتیکو شرایط مطلوبی در لیگ کشورش ندارد، با درخشش پپه رینا در بازی رفت، حالا امیدوار است در دیدار برگشت و با حمایت چشمگیر هواداران پرشورش جواز صعود به فینال این فصل لیگ اروپا را در آنفیلد دریافت کند.

در این بازی خوان والرا از آتلتیکو و سوتیریوس کرکیاگوس از لیورپول کارت زرد گرفتند.

اما در آلمان، تلاش های بازیکنان هامبورگ برای شکستن قفل دروازه فولام بی نتیجه ماند و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

مردان برونو لابادیا در طول بازی مالک توپ و میدان بودند اما موقعیت های متعدد آن ها راهی به چارچوب دروازه فولام پیدا نکرد. فولام در دور قبل، دیگر تیم آلمانی یعنی ولفسبورگ را از گردونه بازی ها حذف کرده بود.

یکی از نکات جالب دیدارهای پنجشنبه شب این بود که هر دو بازی، جدال تیم های هفتم و دهم لیگ های اسپانیا، انگلستان و آلمان بود. هامبورگ در بوندس لیگا با ۴۸ امتیاز در رده هفتم جدول قرار گرفته و فولام با ۴۳ امتیاز در رده دهم لیگ برتر انگلستان است.

با نتایج پنجشنبه شب، هر دو تیم انگلیسی امیدوار هستند با میزبانی بازی های برگشت که هفته آینده برگزار خواهد شد، فینالی داخلی برای لیگ اروپا رقم بزنند.

در دیدارهای برگشت که پنجشنبه هفته آینده ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) برگزار خواهد شد، فولام در ورزشگاه کراون کوتیج لندن میزبان هامبورگ است. لیورپول هم در آنفیلد پذیرای آتلتیکو خواهد بود.