خبرهای ورزشی – یکشنبه پنجم اردیبهشت

کشتی

سازمان تربيت بدنی ایران، فهرست مدال آورترين فدراسيون های ورزشی در سال 88 را منتشر كرد.

فدراسيون كشتی با كسب 23 مدال طلا، 2 نقره و 17 برنز در مسابقات آسيايی و 34 مدال طلا ، 32 نقره و 40 برنز در رده های مختلف سنی با مجموع 160 مدال در مسابقات جهانی و آسيايی، در جايگاه نخست بین کلیه رشته های ورزشی در ایران قرار دارد.

این سازمان اعلام کرده ورزشكاران ايرانی در مسابقات جهانی ، بين المللی و آسيايی در سال گذشته، 502 مدال طلای انفرادی كسب كردند.

در اين آمار پس از ورزش كشتی كه در جايگاه نخست است، فدراسيون های تكواندو، قایقرانی و جانبازان و معلولان در رده های بعدی قرار دارند.

وعده گرین کارت آمریکا برای جذب بازیکن

مدیرعامل تیم فوتبال سپاهان اصفهان می گوید: اطلاعاتی داريم كه یک باشگاه برای جلب رضایت برخی بازيكنان ما، وعده گرفتن گرين كارت آمريكا را داده‌ است.

محمدرضا ساکت در گفتگو با خبرگزاری ایسنا تاکید کرد: مطمئناً اين اطلاعات را در اختيار كميته انضباطی فدراسيون فوتبال خواهيم گذاشت. واسطه ‌ها بدانند كه در اين مقطع از فصل دادن هر پالسی برای جذب بازیکن، خلاف قانون است و وسوسه‌ های پولكی آن ها، بی ‌نتيجه خواهد ماند.

صدرنشینی اینتر، شکست میلان

Image caption اینتر با رهبری مورینیو در صدر جدول سری آ قرار دارد

در فوتبال باشگاه های ایتالیا، اينتر ميلان با برد 3-1 مقابل آتالانتا بار ديگر به صدر جدول صعود کرد. ماریاگا، میلیتو و کیوو گل های اینتر را وارد دروازه تیم قعرنشین آتالانتا کردند.

اینتر حالا 73 امتيازی است و با يک بازی بيشتر نسبت به رم صدر نشين است. رمی ها امروز با سمپدوريا بازی می کنند و اگر پیروز شوند، به صدرنشینی 24 ساعته اینتر خاتمه می دهند.

شنبه شب همچنین میلان 3 بر 1 مغلوب پالرمو شد. رقابت های هفته سی و پنجم سری A امروز با برگزاری هشت مسابقه به پایان می رسد.

بارسا و رئال پیروز شدند

در هفته سی و چهارم فوتبال باشگاه های اسپانیا، بارسلونا با پيروزی 3 بر1 مقابل تيم ته جدولی خه رس، برتری یک امتیازی اش نسبت به رئال مادرید را حفظ کرد.

سوارز، آنری و ابراهیموویچ گل های بارسا را به ثمر رساندند. بارسا با اين برد 87 امتيازی شد.

بازیکنان خه رس در هفت دقیقه آخر این بازی پر برخورد و جنجالی، شش کارت زرد گرفتند و دو نفرشان هم اخراج شدند.

دیشب همچنین رئال مادرید 2 بر 1 با گل های رائول و کاکا، ساراگوسا را مغلوب کرد تا در فاصله چهار هفته به پایان فصل جاری لالیگا، رقابت داغ رئال و بارسا به اوج هیجان برسد.

کاکا ستاره برزیلی رئال، پس از شش هفته دوری در ترکیب کهکشانی ها قرار گرفته بود.

والنسیا تیم سوم جدول، با تک گل دیوید ویا از روی نقطه پنالتی، دپورتیوو لاکرونیا را از پیش رو برداشت.

لغزش بایرن، برتری شالکه

فقط دو هفته تا پایان رقابت های این فصل بوندس لیگا باقی مانده. دیشب در هفته سی و دوم، بايرن مونيخ مقابل ميزبانش، مونشن گلادباخ، با گلزنی میروسلاو کلوزه به نتيجه ای بهتر از تساوی 1-1 دست پيدا نكرد.

شالكه اما در برلین، هرتا را 1 بر 0 شکست داد. حالا بایرن و شالکه 64 امتیازی هستند و در فاصله دو هفته تا پایان فصل، بایرن به لطف تفاضل گل بهتر صدرنشین است.

فلیکس ماگات سرمربی شالکه دیشب با حضور در برنامه زنده تلویزیونی اشپورت اشتودیو گفت: رقبای بایرن در هفته های پایانی ساده تر هستند. اما دیدید که مونشن گلادباخ را نتوانستند شکست دهند. پس نمی توان تیم قهرمان را از حالا معرفی کرد.

پایان روز اول جام بین المللی شهدا

قهرمانان چهار وزن نخست رقابت‌های بين‌ المللی كشتی آزاد و فرنگی جام شهدا مشخص شدند.

این رقابت ها در رده سنی جوانان با حضور چهار تيم خارجی در اروميه برگزار می ‌شود. قهرمانان روز اول رقابت ها در کشتی آزاد و فرنگی به شرح زیر است.

كشتی آزاد: 50 كيلو: عبدالله فولادوند (ايران)، 60 كيلو: سينا امينی (ايران)، 74 كيلو: رضا افضلی (ايران)، 96 كيلو: سياوش ذبيح ‌پور (ايران)

كشتی فرنگی: 50 كيلوگرم: خورشيد باباشف (آذربايجان)، 60 كيلوگرم: حسن اوزگول (تركيه)، هادی عليزاده (ايران)، 96 كيلو: مجتبی ممی ‌زاده (ايران)