لیگ قهرمانان آسیا: مس صعود کرد، سپاهان حذف شد

Image caption تيم فوتبال مس، عکس از خبرگزاری ایسنا

نتایج مس کرمان و سپاهان اصفهان در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دور از انتظار بود.

مس کرمان در خانه 3 بر 1 تیم قدرتمند الهلال عربستان را برد و با باخت السد قطر مقابل الاهلی امارات، به دور بعد صعود کرد. اما سپاهان اصفهان با دو گل مغلوب العین امارات، ضعیف ترین تیم گروه خود شد و ناباورانه با لیگ قهرمانان خداحافظی کرد.

لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه دنبال می شود و استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان، دو نماینده دیگر ایران در گروه های A و B به ترتیب با تیم های الجزيره امارات و الاتحاد عربستان دیدار می کنند. صعود استقلال و ذوب آهن به مرحله بعد قطعی است.

مس کرمان 3 – الهلال عربستان 1

مس کرمان در میان نمایندگان ایران کمترین امید صعود را داشت، اما این هفته همه چیز به سود این تیم رقم خورد.

مس برای صعود باید الهلال عربستان، صدرنشین گروه D را می برد و در انتظار توقف یا شکست السد قطر مقابل الاهلی امارات، تیم آخر گروه می ماند. اتفاقی که افتاد و تیم کرمانی به عنوان سومین تیم ایران به مرحله حذفی ليگ قهرمانان آسيا راه یافت.

دیدار مس و الهلال در ورزشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

ادينيهو، پائولو زالترون و مهدی رجب زاده در دقایق 2، 77 و 90 برای مس گلزنی کردند و تک گل نماینده عربستان را عیسی المهیانی در دقیقه 51 زد.

احمد الفردی، بازیکن الهلال در دقیقه 89 با دريافت كارت قرمز از زمین اخراج شد.

الهلال در نیمه اول با وجود گلی که دریافت کرد، تیم برتر بود. ولی مس در نیمه دوم با ورود زالترون، بازیکن برزیلی اش به مراتب بهتر شد و به این پیروزی با ارزش رسید.

در دیگر دیدار این گروه، السد قطر در آخرین دقیقه 2-2 برابر الاهلی امارات متوقف شد و با یک امتیاز اختلاف رده دوم گروه را به مس واگذار کرد.

به این ترتیب الهلال عربستان و مس کرمان به ترتیب با 11 و 9 امتیاز به عنوان تیم های اول و دوم گروه D به دور بعد رسیدند.

العین امارات 2- سپاهان اصفهان 0

صدرنشین لیگ برتر ایران ناباورانه از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد. سپاهان با یک تساوی در دیدار آخر هم به دور بعد صعود می کرد، اما مقابل العین امارات، ضعیف ترین تیم گروه C شکست خورد و تنها تیم حذف شده ایران در مرحله گروهی لقب گرفت.

این دیدار در ورزشگاه خلیفه بن زاید شهر العین انجام شد و تیم امارتی ابتدا در دقیقه 40 از روی نقطه پنالتی به گل رسید. داور خطای محسن بنگر روی سندی، مهاجم آرژانتینی العین را خطای پنالتی اعلام کرد و او ضربه پنالتی را درون دروازه مهدی رحمتی فرستاد.

سپاهان که در نیمه اول اصلا خوب بازی نکرده بود، نیمه دوم را هجومی آغاز کرد. زردپوشان اصفهان بارها در این نیمه فرصت گلزنی داشتند که به راحتی از دست دادند. عمادرضا در نیمه دوم دو بار توپ را به تیرک درواره هم کوبید.

در دقیقه 72، اشتباه مدافع و دروازه بان سپاهان با گلی دیگر برای العین همراه شد و سندی اختلاف را به دو گل رساند.

العین امارات با وجود این پیروزی، با 7 امتیاز پس از سپاهان 8 امتیازی در مکان آخر گروه ماند.

امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهان پس از بازی، مسئولیت شکست را پذیرفت و گفت: "در نيمه اول بسيار بد کار کرديم و در نيمه دوم هم از فرصت ها استفاده نکرديم."

سرمربی سپاهان همچنین گفت که تیمش در این مسابقه در حد قهرمان ليگ برتر نبوده است و افزود: "اين برد را به تيم اماراتی تبريک می گویم. ما شكست خورديم و حرفی برای گفتن نداريم."

در بازی دیگر این گروه، الشباب عربستان با پیروزی 2 بر 1 مقابل پاختاکور ازبکستان 10 امتیازی شد و به عنوان صدر نشین گروه C به دور بعد رفت. پاختاکور ازبکستان هم با 9 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی صعود کرد.