بارسلونا از بازی در مادرید محروم شد

بازی اینترمیلان با بارسلونا
Image caption اینترمیلان پس از ۳۸ سال به فینال جام قهرمانان اروپا راه پیدا کرد

بارسلونا از حضور در مادرید برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان اروپا محروم شد.

دیشب از دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بارسا با گل دقیقه ۸۴ جرارد پیکه مقابل اینتر به برتری رسید. اما برتری ۱ بر ۰ برای صعود به فینال کافی نبود. زیرا اینتر بازی رفت را در میلان، ۳ بر ۱ به سود خاتمه داده بود.

بارسلونا که مدافع عنوان قهرمانی هم بود، امیدواری های زیادی داشت که با به ثمر رساندن دو گل، راهی فینالی شود که میزبانی آن با سانتیاگو برنابئو ورزشگاه خانگی رقیب سنتی این تیم در اسپانیاست.

اما مدتی پس از ناکامی رئال مادرید مقابل المپیک لیون، بارسلونا هم از راهیابی به فینال بازماند، اگرچه وداع این تیم از لیگ قهرمانان اروپا همراه با پیروزی بود.

برتری ۳-۲ اینترمیلان در مجموع دو بازی رفت و برگشت، منجر به راهیابی این تیم به فینال جام قهرمانان اروپا آن هم پس از ۳۸ سال شد.

در بازی برگشت بارسا و اینتر، با اخراج تیاگو موتا بازیکن برزیلی اینترمیلان، این تیم ۶۵ دقیقه را ۱۰ نفره بازی کرد. اخراج موتا اگرچه منجر به حفظ توپ و میدان توسط میزبان شد، اما موقعیت های چندانی روی دروازه تیم ایتالیایی خلق نشد.

در وقت های تلف شده بازی، بویان کرکیچ برای دومین بار دروازه اینتر را گشود اما داور قبل از ضربه کرکیچ، خطای هند یحیی توره را اعلام کرده بود.

پس از پایان بازی، ژوزه مورینیو سرمربی اینتر چنان از خوشحالی به وجد آمده بود که به وسط زمین دوید و در جشن صعود بازیکنانش سهیم شد.

مورینیو قبل از بازی مدعی شده بود آرزوی کاتالان ها برای بازی در مادرید و تصاحب جام سانتیاگو برنابئو، برای آن ها تبدیل به یک عقده روانی شده.

بایرن مونیخ با برتری ۴ بر صفر مقابل المپیک لیون در مجموع دو بازی رفت و برگشت، نخستین تیم راه یافته به فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۰-۲۰۰۹ بود.

به این ترتیب شنبه اول خرداد در مادرید، اینترمیلان برای تصاحب جام قهرمانی مقابل بایرن مونیخ می ایستد.

اینتر از سال ۱۹۶۵ به بعد در دستیابی به این جام ناکام بوده اما بایرن مونیخ آخرین بار در سال ۲۰۰۱ جام قهرمانی را نصیب خود کرده است.

مطالب مرتبط