لیگ قهرمانان آسیا: پیروزی ذوب آهن بر الاتحاد

بازی ذوب آهن در برابر الاتحاد
Image caption دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و الاتحاد عربستان، با برتری یک بر صفر نماینده ایران به پایان رسید

در روز پایانی از لیگ قهرمانان آسیا، استقلال تهران در عربستان مغلوب الجزیره شد. اما ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه خانگی از سد الاتحاد عربستان گذشت.

به این ترتیب، استقلال باید در مرحله بعد در عربستان به مصاف الشباب عربستان (تیم اول گروه سوم) برود.

ذوب آهن تیم ایرانی که به عنوان صدرنشین به مرحله بعد راه یافته، در یک هشتم نهایی حریف مس کرمان دیگر نماینده فوتبال ایران شد.

الجزیره امارات۲- استقلال تهران۱

تیم فوتبال استقلال که پیش از این صعودش را به مرحله بعدی مسجل کرده بود، برای تصاحب صدر جدول در امارات به میدان رفت.

اهمیت صدرنشینی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از آن روست که در مرحله حذفی، فقط یک بازی برگزار خواهد شد. به این ترتیب که تیم های صدرنشین میزبان هستند و تیم های دوم گروه باید در خانه حریفان به زمین بروند.

استقلال در دیدار با الجزیره، با ترکیب محمد محمدی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، پژمان منتظری، مهدی امیر آبادی، جان واریو، حسین کاظمی، خسرو حیدری، سیاوش اکبرپور، فرهاد مجیدی و آرش برهانی بازی کرد.

در جریان بازی بیک زاده و سید صالحی هم به ترکیب آبی پوشان اضافه شدند. تعویض مجتبی جباری پس از ماه ها دوری با اکبرپور هم از نکات جالب این مسابقه بود. جباری ۱۰ دقیقه بازی کرد.

تک گل تیم استقلال را در دقیقه ۳۸ فرهاد مجیدی به ثمر رساند تا نماینده ایران، نیمه نخست را با پیروزی به پایان برساند.

در نیمه دوم، با شدت گرفتن حملات الجزیره، این تیم توسط بشیر مرزوق و طارق احمد در دقایق آغازین این نیمه به دو گل پیاپی رسید. گل های الجزیره به فاصله چهار دقیقه به ثمر رسیدند.

استقلال با این شکست ۱۱ امتیازی ماند تا سرنوشت تیم های اول و دوم گروه را دیدار الغرافه قطر و الاهلی در عربستان رقم بزند.

نماینده قطر که برای صدرنشنی باید الاهلی را در عربستان شکست می داد، در دومین دقیقه از وقت های تلف شده به گل رسید تا مانع از صدر نشینی استقلال شود.

سرمربی استقلال در کنفرانس خبری پس از بازی گفت قصد داشتیم بعد از به ثمر رساندن گل، جریان بازی را کنترل کنیم اما متاسفانه عدم وظیفه شناسی شاگردانم کار دست ما داد و نتیجه را واگذار کردیم.

صمد مرفاوی در ادامه گفت: اگر به دقیقه یک بازگردیم، صددرصد در ترکیب تیم تغییراتی ایجاد می کنم. برخی بازیکنان، شرایط و اهمیت بازی را درک نکردند و باعث شدند پیروزی به دست آمده را با شکست عوض کنیم.

مرفاوی در توضیح این موضوع گفت: تمام صحبت های من به عدم وظیفه شناسی بازیکنان برمی گردد. مسئولیت هایی را که به آن ها سپرده بودم ساده گرفتند و همین مسئله باعث شکست استقلال شد.

ذوب آهن اصفهان -۱ الاتحاد عربستان ۰

دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و الاتحاد عربستان، با برتری یک بر صفر نماینده ایران به پایان رسید.

محمد رضا خلعتبری در دقیقه ۵۸ برای ذوب آهن گلزنی کرد تا تیم دوم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال ایران، به عنوان تیم اول گروه دوم مقدماتی، به مرحله حذفی صعود کند.

ذوب آهن با این برد ۱۳ امتیازی شد و تا میزبان مس کرمان در مرحله بعدی باشد. الاتحاد ۷ امتیازی هم در مکان سوم جدول باقی ماند.

بنیادکار ازبکستان در دیدار مقابل الوحده امارات ۴ بر۱ به برتری رسید و ۱۰ امتیازی شد تا به عنوان تیم دوم گروه به یک هشتم نهایی صعود کند.

به گزارش فارس نیوز، ناظر اردنی مسابقه از مسئولان باشگاه ذوب آهن خواست پلاکاردی که روی آن واژه خلیج فارس به دو زبان انگلیسی و فارسی بود برداشته شود و در غیر این صورت باشگاه ذوب آهن جریمه خواهد شد. با این حال، تماشاگران اصفهانی در جریان بازی بارها شعار خلیج فارس را سر دادند.

مطالب مرتبط