آتلتیکو مادرید و فولام به فینال لیگ اروپا راه یافتند

فولام در برابر هامبورگ
Image caption فولام برای صعود به فینال هامبورگ را پشت سر گذاشت

تیم هشتم جدول رده بندی لالیگا و تیم دوازدهم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال انگلستان، به فینال لیگ اروپا در فصل ۱۰-۲۰۰۹ راه پیدا کردند.

دیشب در لندن از دور برگشت مرحله نیمه نهایی این رقابت ها، هامبورگ تا دقیقه ۷۰ با گل ملادن پتریچ از فولام پیش بود. اما دو گل پیاپی سیمون دیویس و زولتان گرا، منجر به برتری ۲ بر ۱ فولام و صعود این تیم به فینال شد. دیدار رفت دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود.

به این ترتیب، یک روز پس از ناکامی بارسلونا در رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا که در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار خواهد شد، هامبورگ هم در راهیابی به فینالی که به میزبانی نوردبانک آره نا، ورزشگاه اختصاصی این تیم برگزار خواهد شد ناکام ماند. هامبورگ این هفته در بوندس لیگا هم با نتیجه تحقیرآمیز ۵ بر ۱ شکست خورده بود.

در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی و در ورزشگاه آنفیلد، ۹۰ دقیقه وقت قانونی رقابت لیورپول و آتلتیکو مادرید با برتری ۱ بر صفر میزبان به پایان رسید. آلبرتو آکوئیلانی تک گل بازی را در نیمه اول به ثمر رساند.

به این ترتیب با توجه به برتری ۱ بر ۰ آتلتیکو در بازی رفت، این دیدار به وقت اضافی کشیده شد. جایی که یوسی بنایون بازیکن اسراییلی لیورپول، دومین گل را وارد دروازه آتلتیکو کرد. اما دقایقی بعد دیگو فورلان ستاره اروگوئه ای تیم مادریدی، یکی از گل های میزبان را پاسخ داد.

مرد ۱۷ گله این فصل لالیگا که سابقه بازی در منچستر یونایتد را هم دارد، در این مسابقه عملکرد موفقی داشت. او که یک کارت زرد هم پس از به ثمر رساندن گل دریافت کرده بود، در دقیقه ۱۱۵ جای خود را به کاماچو داد.

همین گل برای صعود آتلتیکو کافی بود. زیرا با وجود برتری ۲ بر ۱ لیرپول؛ دو تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت به تساوی ۲-۲ رسیدند و آتلتیکو به خاطر گل زده در خانه حریف فینالیست شد.

پس از به ثمر رسیدن گل آتلتیکو مادرید، رافا بنیتس سرمربی لیورپول ۲ نیروی تازه نفس یعنی فیلیپ دگان و دانیل پاچکو را به زمین فرستاد اما تمهیدات او باعث فروریختن دروازه دیوید دی گیا سنگربان شماره ۴۳ آتلتیکو نشد.

خوزه آنتونیو ره یس، سیمائو و دیگو فورلان از آتلتیکو به همراه یوسی بنایون و خاویر ماسکرانو از لیورپول، از نگاه بخش انگلیسی سایت گل دارای بهترین عملکرد در این مسابقه بودند.

به این ترتیب، فولام و آتلتیکو مادرید، ۲۱ اردیبهشت در هامبورگ، برای تصاحب جام قهرمانی مبارزه خواهند کرد.

نتایج بازی های دیشب

فولام ۲ هامبورگ ۱. گل ها: ملادن پتریچ (۲۲) برای هامبورگ، سیمون دیویس (۷۰) و زولتان گرا (۷۶)برای فولام.

با توجه به تساوی بدون گل در بازی رفت، فولام در مجموع با نتیجه ۲ بر ۱ صعود کرد.

لیورپول ۲ آتلتیکو مادرید۱. گل ها: آلبرتو آکوئیلانی(۴۴) و یوسی بنایون (۹۵) برای لیورپول. دیگو فورلان(۱۰۲) برای آتلتیکو.

با توجه به برتری ۱ بر۰ تیم مادریدی در ورزشگاه ویسنته کالدرون، این تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت با تساوی ۲-۲ و به خاطر گل زده در خانه حریف به فینال رسید.

مطالب مرتبط