بارسلونا به قهرمانی نزدیک تر شد

بارسلونا با برتری 4 بر 1 برابر تنریف یک گام دیگر به قهرمانی در لالیگا نزدیک شد.

در این دیدار که در ورزشگاه نیوکمپ و زیر بارش شدید باران انجام شد، لیونل مسی،‌ ستاره آرژانتینی بارسلونا دوبار در دقایق 17 و 93 گلزنی کرد و بویان و پدرو دو گل دیگر کاتالان ها را در دقایق 63 و 77 زدند. تک گل تنریف را هم مارتینس در دقیقه 39 زد.

بارسلونا با این پیروزی به فاصله دو بازی تا پایان فصل، اختلاف امتیاز خود را با رئال مادرید، تیم دوم جدول، به عدد چهار رساند.

با این حال رئال مادرید یک بازی کمتر از بارسلونا انجام داده است و هنوز برای قهرمانی شانس دارد. این تیم برای این که به قهرمانی امیدوار بماند، باید در دیدار چهارشنبه شب مقابل رئال مایورکا، تیم چهارم جدول، پیروز شود.

تنریف با شکست از بارسلونا در رده هجدهم و در خطر سقوط به دسته پایین تر باقی ماند.

در دیگر دیدارهای شب گذشته نتایج زیر بدست آمد:

آلمریا 4 – ویارئال 2

ختافه 1 – اسپورتینگ گیخون 1

والنسیا 3 – خه رس 1

اکنون در جدول پس از بارسلونای 93 امتیازی، رئال مادرید با 89 امتیاز دوم است و والنسیا (68)، مایورکا (59) و سویا (57) در رده های بعد قرار دارند.

تورس بازی اول جام جهانی را از دست می دهد

فرناندو تورس، مهاجم اسپانیایی ممكن است به موقع به جام جهانی نرسد.

بازیکن 26 ساله تیم لیورپول دوران نقاهت پس از جراحی زانوی پایش را سپری می کند و تیم پزشکی باشگاه لیورپول اعلام کرده است که شاید او نتواند در اولین بازی جام جهانی، تیم ملی اسپانیا را همراهی کند.

پیتر برانکر، پزشک لیورپول گفت: "حضور تورس در بازی اول جام جهانی قطعی نیست. او در حال بهبودی است و اگر این روند ادامه یابد به یکی از دیدارهای جام جهانی خواهد رسید."

تیم ملی اسپانیا در اولین دیدار خود در جام جهانی روز 26 خرداد (16 جون) با تیم ملی سوییس دیدار خواهد کرد.

اسپانیا در مرحله گروهی این مسابقات در گروه H با تیم های سوییس، شیلی و هندوراس هم گروه است.

آدلر و رولفس به جام جهانی نمی رسند

به فاصله یک ماه تا جام جهانی، تیم ملی فوتبال آلمان دو بازیکن خود را از دست داد.

رنه آدلر، دروازه بان شماره یک تیم ملی آلمان و سایمون رولفس، هم تیمی او در باشگاه بایر لورکوزن، هر دو به دلیل آسیب دیدگی نمی توانند با تیم ملی آلمان به آفریقای جنوبی سفر کنند.

آدلر ماه گذشته از ناحیه قفسه سینه دچار آسیب دیدگی شد و باید برای درمان جراحی کند. او گفت که این تصمیم سخت ترین تصمیم زندگی اش بوده است، چون این امکان بود که نه با حداکثر آمادگی اما به هر حال در جام جهانی حاضر باشد.

اما به گفته او "در چنین تورنمنت طولانی و پر فشاری، بازیکنان باید در اوج آمادگی باشند و چیزی جز این قابل قبول نیست."

غیبت رولفس در تیم ملی هم قابل پیش بینی بود، زیرا او پس از عمل جراحی زانو از ماه ژانویه در هیچ مسابقه ای بازی نکرده است.

آلمان در جام جهانی در گروه D با تیم های استرالیا، غنا و صربستان هم گروه است.

قطبی به جام‌ جهانی می رود

کمیته تیم های ملی فدراسیون فوتبال ایران با درخواست افشین قطبی برای حضور در رقابت های جام جهانی آفریقای جنوبی موافقت کرد.

سرمربی تیم ملی ایران برای تماشای دیدارهای تیم کره شمالی خواهان سفر به آفریقای جنوبی شده بود. تیم ایران در مرحله گروهی جام ملت های 2011 با کره شمالی، عراق و امارات همگروه است.

کمیته تیم های ملی همچنین برگزاری اردوی تیم ملی در مرداد ماه در اتریش و انجام دیداری دوستانه در روز 19 شهریور (10 سپتامبر) با کره جنوبی در شهر سئول را تصویب کرده است.

مطالب مرتبط