پیروزی بوستون در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا

در ادامه دور نیمه نهایی مرحله پلی آف لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA روز سه شنبه، 4 مه کلیولند کاوالیرز میزبان بوستون سلتیکس بود.

لبرون جیمز ستاره کلیولندی ها که پیش از این بازی و در میان تشویق های بی امان تماشاگران کلیولندی، جایزه موثرترین بازیکن فصل را دریافت کرده بود، امیدوار بود یکبار دیگر بتواند تیمش را مقابل بوستون به پیروزی برساند.

اما ستاره های کهنه کار بوستون در بازی دیروز خوش درخشیدند و توانستند با پرتاب های سه امتیازی خود از کلیولند پیشی بگیرند و برتری خود را تا پایان حفظ کردند. ری آلن بیست و دو امتیاز برای بوستون گرفت، کوین گارنت هجده امتیاز و ده ریباند کسب کرد و رشید والاس هم با اینکه به عنوان یار ذخیره به بازی آمد هفده امتیاز کسب کرد و بوستون 104 - 86 میزبان خود را شکست داد.

با این نتیجه دو تیم در امتیاز یک مساوی شدند. در مرحله پلی آف تیمی که زودتر چهار برد بدست آورد به دور بعد صعود می کند.

لیگ برتر انگلستان

لیگ برتر فوتبال انگلستان امشب (چهارشنبه) با دو دیدار دنبال می شود

در حساس ترین بازی منچستر سیتی میزبان تاتنهام است. این دو تیم رقابت سختی برای رسیدن به مقام چهارم و کسب آخرین سهمیه انگلستان در لیگ قهرمانان اروپا دارند.

صرفنظر از بعد ورزشی آن، راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا که معتبر ترین و پر درآمدترین تورنمنت باشگاهی این قاره است، ده ها میلیون دلار درآمد نصیب تیم های حاضر در آن می کند و این مسئله حساسیت های این بازی را دو چندان کرده است.

در حال حاضر تاتنهام با 67 امتیاز در رده چهارم است و منچستر سیتی با 66 امتیاز پنجم است.

در بازی تیم های میانه جدولی هم امشب فولام میزبان استوک خواهد بود. فولام که امسال تحت هدایت مربی کهنه کار خود، روی هاجسون، نتایج بسیار خوبی گرفته و در عین شگفتی به فینال لیگ اروپا راه یافته، در حال حاضر با چهل و شش امتیاز در رده یازدهم جدول لیگ برتر قرار دارد. استوک هم چهل و چهار امتیازی است و در جای سیزدهم است.

لیگ برتر اسکاتلند

هفته سی و هفتم لیگ برتر فوتبال اسکاتلند دیشب با داربی شهر گلاسگو دنبال شد.

در این بازی حساس که در زمین سلتیک برگزار شد ، سلتیکی ها توانستند رقیب سنتی و صدرنشین خود گلاسگو رنجرز را دو - یک شکست دهند و در فاصله هفت هفته به پایان رقابت های این فصل فاصله خود را با این تیم کمتر کنند.

این آخرین بازی مستقیم دو تیم در لیگ امسال بود. در لیگ برتر اسکاتلند دوازده تیم حضور دارند و در هر فصل چهار بار با هم روبرو می شوند. در جدول رنجرز با هشتاد و شش امتیاز صدرنشین است و سلتیک با 78 امتیاز در رده دوم است.

پیروزی خواهران ویلیامز در تنیس آزاد رم

سرنا ویلیامز دور دوم مسابقات تنیس رم را با پیروزی پشت سر گذاشت. او که بخت اول قهرمانی این رقابت هاست، در این مرحله با تیمه آ باشینسکی از سوئیس روبرو شد و توانست حریف خود را در دو ست و با نتایج 6-7 و 1-6 شکست دهد. این اولین تورنمنتی است که سرنا ویلیامز از زمان قهرمانی در مسابقات آزاد استرالیا در آن شرکت می کند.

در همین چارچوب ونوس خواهر بزرگتر سرنا هم پتی اشنایدر سوئیسی در دو ست و با نتایج مشابه 2-6 شکست داد و راهی دور بعد شد. ونوس ویلیامز که در سال 1999 هم فاتح این تورنمنت شده بود، به تازگی با مصدومیت زانو مواجه شده بود ، ولی در این مسابقه نشانی از مصدومیت در او دیده نمی شد.

در دیگر مسابقه مهم این مرحله کارولین وزنیاکی از دانمارک هم به راحتی از سد ماریا النا کامرین از ایتالیا عبور کرد. وزنیاکی که بخت دوم قهرمانی این رقابت هاست، این مسابقه را در دوست و با نتایج شش- یک و شش – صفر بسود خود تمام کرد.

محرومیت بازیکن تراکتورسازی

علیرضا دغاغله بازیکن خوزستانی تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز به علت دوپینگ بمدت دو سال از حضور در میادین فوتبال محروم شد.

کمیسیون استیناف مدارک و دلایل ارائه شده از سوی این بازیکن در دفاع از خود را کافی ندانسته و با تأیید حکم کمیسیون بدوی، این بازیکن را به مدت دو سال از حضور در میادین محروم کرده است.