پیروزی فینیکس سانز در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا

عکس از فیس بوک تیم

دور نیمه نهایی مرحله پلی آف لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA در کنفرانس شرق بامداد شنبه (8 می) با بازی سوم فینیکس سانز و سن آنتونیو اسپرز دنبال شد. دو تیم تا پایان کوارتر سوم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند، هر چند برتری امتیازی با سن آنتونیوی میزبان بود.

اما در کوارتر چهارم این فینیکسی ها بودند که موفق شد با درخشش بازیکن اهل اسلوونی خود گوران دراگیچ، پیش بیفتند و در نهایت میزبان خود را با نتیجه 110 بر 96 شکست دهند.

دراگیچ که در سه زمان اول بازی تنها یک شوت سه امتیازی زده بود، در وقت چهارم چهره جدیدی از خود نشان داد و با کسب 23 امتیاز دیگر مهم ترین نقش را در پیروزی تیمش داشت. امتیاز آورترین بازیکن این بازی مانوئل جینوبیلی بازیکن اسپانیایی سن آنتونیو بود که 27 امتیاز کسب کرد، اما بازهم نتوانست مانع از شکست تیمش شود.

سن آنتونیو با این شکست در مجموع 3 – 0 از فینیکس عقب افتاده و برای صعود به فینال کنفرانس غرب باید هر چهار بازی آینده دو تیم را ببرد، کاری که در تاریخ مرحله پلی آف NBA سابقه نداشته است.

مسابقات اتومبیل رانی فرمول 1

برتری رانندگان تیم رد بول در مرحله تعیین خط

مرحله زمان گیری برای تعیین خط رانندگان در مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا امروز در شهر بارسلون اسپانیا انجام شد و رانندگان تیم رد بول توانستند با برتری قابل توجهی در صدر قرار گیرند. در این مرحله مارک وبر استرالیایی با ثبت زمان یک دقیقه و 19 ثانیه و 995 هزارم ثانیه اول شد و هم تیمی اش سباستین وتل آلمانی هم با 106 هزارم ثانیه اختلاف با او دوم شد.

اما نکته جالب توجه مرحله زمان گیری امروز اختلاف چشمگیر زمان بدست آمده توسط تیم رد بول و زمان رانندگان سایر تیم ها بود. برای مثال لوئیس همیلتون بریتانیایی که در این مرحله سوم شد 834 هزارم ثانیه با وبر اختلاف داشت.

به این ترتیب، وبر و وتل در مسابقه فردا کورس را جلوتر از بقیه رانندگان شروع خواهند کرد. پس از این دو، لوئیس همیلتون از تیم مک لارن و فرناندو آلونسوی اسپانیایی از تیم فراری در خط دوم قرار خواهند گرفت، و در خط سوم هم جنسون باتن از مک لارن و مایکل شوماخر از مرسدس مسابقه را شروع خواهند کرد.

مسابقات جام جهانی کریکت یک روزه

پیروزی استرالیا برابر هند

در ادامه دور دوم مسابقات جام جهانی کریکت یکروزه - موسوم به توئنتی توئنتی - که در جزایر هند غربی در دریای کارائیب برگزار می شود.

تیم های مدعی، هند و استرالیا به مصاف هم رفتند که در این بازی استرالیا موفق شد هند را با اختلاف 49 دوش از پیش رو بردارد. ستاره این بازی دیوید وارنر استرالیایی بود که با کسب 72 امتیاز تیمش را به برد 184 – 135 مقابل حریف هدایت کرد.