اتلتیکو مادرید قهرمان لیگ اروپا شد

اتلتیکو
Image caption اتلتیکو مادرید برای نخستین بار قهرمان لیگ اروپا شده است

تیم فوتبال فولام انگلستان، شگفتی ساز این فصل رقابتهای لیگ اروپا (جام یوفا) در دیدار فینال این مسابقات مقابل اتلتیکو مادرید شکست خورد.

این دیدار که در هامبورگ برگزار شد، در وقت قانونی یک بر یک با گلهای فلوران برای اتلتیکو و دیویس برای فولام پایان یافت و بازی به وقت اضافه کشید.

هر دو گل در نیمه نخست بازی در فاصله پنج دقیقه به ثمر رسید.

در نیمه نخست وقت اضافه تغییری در نتیجه داده نشد و در دقایق پایانی نیمه دوم در حالیکه مربیان دو تیم خود را برای ضربات پنالتی آماده می کردند، دیه گو فلوران، مهاجم اوروگوئه ای اتلتیکو تنها 4 دقیقه مانده به پایان وقت اضافی، گل دوم خود و تیمش را زد و اتلتیکو مادرید را برای نخستین بار به قهرمانی لیگ اروپا رساند.

با وجودی قهرمانی اتلتیکو در لیگ اروپا، این تیم وضعیت خوبی در لالیگا، لیگ دسته اول باشگاه های اسپانیا ندارد و یک بازی مانده به پایان فصل در رده نهم قرار دارد.

اتلتیکو برای رسیدن به فینال تیم هایی مانند اسپورتینگ لیسبون، والنسیا و لیورپول را از سر راه برداشت.

فولام نیز فصل نه چندان موفقی را در لیگ برتر انگلستان نداشت و در پایان این بازیها در رده دوازدهم قرار گرفت.

اما این تیم در مسابقات لیگ اروپا با شکست تیم های صاحب نامی چون یوونتوس، وولفسبورگ و هامبورگ توانست به فینال این مسابقات راه یابد که بزرگترین دستاورد این باشگاه در طول تاریخ 140 ساله اش محسوب می شود.

روی هاجسون، مربی این تیم به دلیل کسب چنین افتخاری از سوی اتحادیه فوتبال انگلستان به عنوان مربی سال باشگاه های این کشور انتخاب شد.