داوری فوتبال ايران 'گرفتار دلالی' است

حسین رضازاده
Image caption حسین رضازاده می گوید برنامه ای برای مبارزه با دوپینگ تدوین کرده است

داوود رفعتی كمک داور بين ‌المللی فوتبال ايران مدعی شد داوری فوتبال ايران دچار باند بازی و دلالی است.

پیش از این طی هفته های اخیر، باشگاه های مختلف ایران بارها با صدور بیانیه، نسبت به وجود آلودگی در متن رقابت های لیگ برتر هشدار داده بودند. اما تاکنون کمتر سابقه داشته که یک داور فعال در فوتبال ایران نیز صحت این موضوع را تایید کند.

آقای رفعتی با اشاره به این که قصد ندارد جو فوتبال را به هم بزند به خبرگزاری ایسنا گفت: "يک دلال با داورها برای بالا و پايين كردن نتايج تماس می ‌گيرد، اين فرد چند بار نيز با خود من تماس گرفته اما كميته داوران علی ‌رغم اين كه او را می ‌شناسد، هيچ برخوردی انجام نداده است."

رضازاده: ورزشکاران بی عقل ما دوپینگ کردند

سرپرست فدراسيون وزنه ‌برداری ایران در مصاحبه با نشريه فدراسيون جهانی این رشته ورزشی، درباره اشاعه دوپینگ در وزنه برداری ایران گفته است: "متاسفانه برخی از ورزشكاران بی ‌عقل ما بدون اطلاع مربيان از برخی داروها و مكمل‌ هايی استفاده كرده‌ اند كه زحمات ديگران را زير سوال برده است."

اشاره حسین رضازاده به وزنه بردارانی است که در سال 2009 با محرومیت مواجه شدند و فدراسیون جهانی به خاطر تعداد زیاد دوپینگی های ایران، این فدراسیون را 500 هزار دلار جریمه کرد.

قهرمان المپیک های سیدنی و آتن به نشریه فدراسیون جهانی وزنه برداری IWF گفته است: "پس از اين‌ كه من به عنوان رييس به فدراسيون آمدم، با دقت برنامه ‌ای را تدوين كرده ‌ايم تا چنين چيزهایی از وزنه برداری ايران محو شود."

كويت به ترابيان ویزا نداد

کشور کویت از صدور ویزا برای عباس ترابیان مسئول روابط بین الملل و رییس کمیته فوتسال ایران خودداری کرد.

آقای ترابیان رییس سابق عملیات فرآورده‌ های وزارت نفت است. او به دلیل عدم صدور ویزا، از حضور در كلاس مديريت و اداره فوتبال آسیا بازماند.

به گزارش خبرگراری فارس، "تشابه اسمی" دلیل صدر نشدن ویزا برای رییس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ایران عنوان شده است.

انتقاد عباس جدیدی

عباس جدیدی قهرمان کشتی آزاد جهان در سال 1998، اظهارات مربیان تیم ملی کشتی آزاد مبنی بر جوانگرایی در این تیم را غیر واقعی دانست.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی ایران به خبرگزاری ایسنا گفته بود هدف ما از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا فرصت دادن به کشتی گيران جوان بود تا متوجه شويم تا چه حد می توانيم به آن ها اعتماد کنيم.

عباس جدیدی در این باره به خبرگزاری فارس گفت: "چرا دروغ می ‌گويند كه تيم دوم ما به مسابقات قهرمانی آسيا اعزام شده؟ احسان لشگری، حسن رحيمی و رضا يزدانی نفرات اول تيم ملی هستند. متاسفانه می خواهند با عناوين پوشالی به مردم اطلاعات دروغ بدهند."

نایب قهرمان المپیک آتلانتا در ادامه بدون اشاره به نام محمدرضا یزدانی خرم رییس فدراسیون کشتی و رییس سابق فدراسیون والیبال گفت:

"آن هايی كه در واليبال با صغر سن نتيجه گرفته ‌اند، می خواهند در كشتی هم با تكيه بر عناوين بی ‌اهميت، جايگاه تيم را بالا ببرند. در مورد عدم برگزاری مسابقات انتخابی هم باید بگویم نتیجه اش چیزی جز سقوط كشتی ايران نیست."

فاتح لالیگا، بارسا یا رئال؟

قهرمان این فصل رقابت های فوتبال باشگاه های اسپانیا، فردا معرفی خواهد شد. رقابت تنگاتنگ بارسلونا و رئال مادرید به هفته آخر کشیده شد و به این ترتیب همزمان با پایان مسابقات این فصل در هفته سی و هشتم، فاتح نیز مشخص خواهد شد.

در روز پایانی رقابت ها، بارسلونا میزبان وایادولید با سرمربیگری خاویر کلمنته است. رئال مادرید هم مهمان مالاگای ته جدولی است که برای بقا در لالیگا مبارزه می کند.

در جدول بارسا 96 امتیازی است و رئال 95 امتیاز دارد. بازی های فردا همزمان برگزار خواهد شد. بارسا در صورت پیروزی قهرمان خواهد شد اما رئال برای قهرمانی، ضمن غلبه بر مالاگا، باید منتظر لغزش آبی و اناری ها باشد.

جدول گل زنان لیگ قهرمانان آسیا

در پايان مرحله يک هشتم نهايی ليگ قهرمانان آسيا، خوزه موتا مهاجم برزيلی تيم سوون بلووينگز کره‌ جنوبی با اختلافی چشمگیر نسبت به سایر مهاجمان آسیا در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.

خوزه موتا تاکنون 9 گل زده. در حالی که رده دوم جدول به بازیکنانی اختصاص دارد که 5 گل زده اند، از طرفی به دلیل حذف تیم هایشان فرصتی برای کم کردن این فاصله نخواهند داشت.

فرهاد مجيدی از استقلال، دنيلسون از بنيادکار و لئوناردو از السد قطر 5 گله هایی هستند که تیم هایشان حذف شده.

انيو از چونبوک موتورز کره جنوبی، کلمرسون از الغرافه قطر و فلاويو از الشباب عربستان نیز 5 گله هستند اما تیم هایشان به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرده.

آخرین ایستگاه آنری

مهاجم پر افتخار تيم ملی فرانسه ‌در آستانه حضور در لیگ حرفه ای فوتبال آمريكا قرار دارد و شاید جام‌ جهانی 2010 آفريقای جنوبی آخرين صحنه بزرگ ورزشی او باشد.

روزنامه Sport چاپ اسپانيا از امضای قرارداد بین این مهاجم کهنه کار بارسا و باشگاه ردبول نيويورک خبر داده است.

آنری در فصل اخير حضور ثابتی در ترکیب بارسلونا نداشت. مهاجم نام آشنای فوتبال فرانسه، هنگام حضور در آرسنال در 254 بازی 174 بار موفق به گلزنی شد. او در بارسا هم تا کنون 78 بار به زمین رفته و 35 بار دروازه رقبا را گشوده است.