بارسا و اینتر، قهرمان لالیگا و سری A شدند

فصل 10-2009 فوتبال باشگاه های ایتالیا و اسپانیا یکشنبه شب به پایان رسید و قهرمانان فصل قبل، از عنوان قهرمانی شان دفاع کردند.

در اسپانیا، بارسلونا موفق شد با 4 گل وایادولید را از پیش رو بردارد. بارسا با این پیروزی 99 امتیازی شد و با تساوی رئال مقابل تیم قعر جدولی مالاگا، این آبی و اناری ها بودند که با اختلاف 3 امتیاز، قهرمانی فصل قبل را تکرار کردند.

در ایتالیا هم اینتر و رم مدعیان کسب عنوان قهرمانی، فصل را با پیروزی به پایان رساندند. اینتر 82 امتیازی شد تا با اختلاف 2 امتیاز نسبت به رم، برای پنجمین فصل پیاپی قهرمان سری آ شود.

در اسپانیا، بارسلونا با پیروزی 4 بر 0 مقابل وایادولید، جمع گل های زده اش را به عدد قابل تحسین 98 رساند. گرچه خط آتش رئال با 102 گل زده عملکرد بهتری در این فصل داشت.

لیونل مسی دو بار، پدر رودریگر و گل به خودی پریتو بازیکن حریف، 4 گل آبی و اناری ها در آخرین مسابقه فصل بود.

رئال مادرید اما مقابل مالاگا با تساوی 1-1 متوقف شد. فان درفارت تک گل کهکشانی ها در این مسابقه را به ثمر رساند.

نکته جالب این جا بود که حریف بارسا به دسته پایین تر سقوط کرد و حریف رئال به خاطر شکست سنگین وایادولید، در لالیگا ماندگار شد.

در جدول رده بندی فوتبال باشگاه های اسپانیا، پس از بارسلونا که با 99 امتیاز قهرمان شد و رئال مادرید 96 امتیازی، تیم های والنسیا، سویا و مایورکا در رده های بعدی قرار گرفتند.

جدول گلزنان فوتبال باشگاه های اسپانیا به این شرح است.

1- لیونل مسی، بارسا 34 گل

2-گونسالو هیگواین، رئال 27 گل

3-کریس رونالدو، رئال 26 گل

4-دیوید ویا، والنسیا 21 گل

5-دیگو فورلان، آتلتیکو 18 گل

در فوتبال باشگاه های ایتالیا، میلان که پیش از این عنوان سومی اش را مسجل کرده بود، شنبه شب با 3 گل تیم بحران زده یوونتوس را از پیش رو برداشت.

رونالدينيو که جایی در فهرست برزیل برای جام جهانی ندارد 2 بار و آنتونينی هم یک بار، دروازه یووه را فروریختند تا پانزدهمین شکست فصل را به راه راه پوشان شهر تورین تحمیل کنند.

ميلان با اين برد 70 امتيازی شد. يووه هم با 55 امتياز هشتم است. در اين بازی بوفون سنگربان یوونتوس از آغاز نیمه دوم به دليل اشتباهاتش جای خود را به مانينگر داد.

یکشنبه شب، اینتر با گل زنی دیگو میلیتو 1 بر 0 سیه نا را شکست داد. تیم مغلوب، پیش از این سقوطش به دسته پایین تر قطعی شده بود.

ستاره آرژانتینی تیم اینتر، این گل را مهم ترین گل دوران ورزشی اش دانست.

رم هم در که بازی همزمان چشم به لغزش اینتر دوخته بود، با گل های میرکو ووکینیچ و دانیله د روسی از سد کیه وو گذشت.

در جدول رده بندی فوتبال باشگاه های ایتالیا، اینتر با 82 امتیاز در صدر ایستاد. رم با 80 امتیاز دوم و میلان با 70 امتیاز دوم و سوم شدند. سمپدوریا، پالرمو و ناپولی هم در رده های بعدی قرار گرفتند.

جدول گلزنان فوتبال باشگاه های ایتالیا به این شرح است.

1-آنتونیو دی ناتاله، اودینزه 29 گل

2-دیگو میلیتو، اینتر 22 گل

3-فابریزیو میکولی، پالرمو 19 گل

4-آلبرتو جیلاردینو، فیورنتینا 15 گل

5- ووکینیچ و توتی (رم) و دی سوزا(باری) 14 گل

در پایان رقابت های این فصل لیگ ایتالیا، تیم های لیوورنو، سیه نا و آتالانتا به دسته پایین تر سقوط کردند. در اسپانیا هم وایادولید، تنه ریف و خه رس راهی دسته پایین تر شدند.