القاعده می گوید جام جهانی را به حمام خون بدل می کند

جام جهانی
Image caption جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی برگزار می شود

گروه القاعده تهديد كرد جام جهانی 2010 آفريقای جنوبی را به آتش و خون خواهد کشید.

به گزارش آسوشيتدپرس، سران القاعده در فيلم های ويدئویی اخير خود مدعی شده اند كه آمريكا و اروپا در جريان جام جهانی بيش از گذشته مطمئن خواهند شد كه آفریقا جای مانور ناتو و نیروهای وابسته شان نیست.

احتمال خرابکاری در جام جهانی، بارها از سوی سران القاعده در عراق، افغانستان، پاكستان و عربستان تاييد شده است.

در يكی از پيغام‌ ها عنوان شده اگر جام جهانی محلی برای خون ریزی نباشد، القاعده را تمام شده فرض كنيد.

در عین حال، ارتش های نیجریه و آفريقای جنوبی، پليس بين الملل، نيروهای ناتو و سربازان داوطلب بارها بر امنيت كامل جام جهانی آفريقای جنوبی صحه گذاشته اند.

جام جهانی 2010 از 21 خرداد آغاز می ‌شود.

انتقاد از عدم برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی

مدير سابق تيم‌ ملی کشتی آزاد ایران می گوید با عدم برگزاری مسابقات انتخابی تيم ملی، لطمه بزرگی به آينده كشتی وارد خواهد شد.

به اعتقاد آقای برزگر، وقتی مسابقه انتخابی تيم ملی برگزار نشود، انگيزه‌ای براي تمرين كردن و تمرين دادن باقی نمی ‌ماند. برای شركت در انتخابی ها، كشتی گيران خود را محک زده و شرایط خود را در مصاف با حريفان متوجه می شوند.

قهرمان سال 1973 جهان با اشاره به رقابت های قهرمانی آسیا در هندوستان که منجر به قهرمانی ایران شد، به خبرگزاری فارس گفت بهتر بود ما هم مثل حریفان، از جوانانمان استفاده می ‌كرديم. ضمناً با توجه به غيبت كشتی ‌گيران شاخص، بايد بيشتر از 3 مدال طلا كسب می ‌كرديم.

کوزه گری در راس فدراسیون هندبال

علی سعيدلو، رييس سازمان تربيت بدنی ایران، با صدور حكمی جلال کوزه گری را به عنوان سرپرست فدراسيون هندبال منصوب كرد.

پیش از این، علیرضا رحیمی ریاست فدراسیون هندبال را برعهده داشت.

برتری کره جنوبی مقابل اکوادور

تیم ملی فوتبال کره جنوبی که مهیای حضور در جام جهانی 2010 می شود، در یک دیدار تدارکاتی به مصاف اکوادور رفت.

سئونگ يول 20 ساله و لی چونگ يونگ دو بار برای کره جنوبی گل زدند تا این تیم 2-0 بر اکواردور پیروز شود. کره جنوبی در جام جهانی با آرژانتين، نيجريه و يونان هم گروه است.

برتری لیکرز با درخشش برایانت

در رقابت های لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا، تیم لس آنجلس ليكرز نخستين ديدار فينال كنفرانس غرب را با پيروزی به پايان رساند.

ليكرز با نتيجه 128 بر 107 مقابل فینیکس به برتری رسید. كوبی برايانت در اين ديدار با كسب 40 امتياز به عنوان امتيازآورترين بازيكن زمین معرفی شد.

یک روز پیشتر در ديدار نهايی كنفرانس شرق نيز اورلاندو مجيک 92 بر 88 مقلابل بوستون سلتيک به برتری رسيد.

ديدارهای نهايی NBA نيز به صورت 4 از 7 برگزار می ‌شود و تيم‌های پيروز هر منطقه برای مشخص شدن قهرمان اين فصل، به مصاف هم خواهند رفت.

مورینیو با رئال توافق کرد؟

روزنامه آس اسپانیا گزارش داد ژوزه مورینیو سرمربی اینتر با باشگاه رئال به توافق رسیده و فصل آینده روی نیمکت کهکشانی ها خواهد نشست. گفته می شود با انتشار این خبر، مانوئل پلگرینی با بازیکنان تیمش خداحافظی کرده است.

خورخه مندز مدير برنامه های مورينييو در اين خصوص می گوید: ما در همه موارد با سران رئال مادريد به توافق رسيده ايم و به زودی قرارداد نیز امضا خواهد شد.

گفتنی است، پس از فينال ليگ قهرمانان اروپا، قرارداد مورينييو با اينترميلان به پايان می رسد و اين مربی پرتغالی منعی برای جدایی از قهرمان سری آ و تیم فینالیست لیگ قهرمانان اروپا نخواهد داشت.