قهرمانی اینترمیلان در سانتیاگو برنابئو

شادی بازیکنان اینتر
Image caption اینترمیلان پس از ۴۵ سال فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

اینترمیلان پس از فتح سری A و جام حذفی باشگاه های ایتالیا، سومین جام فصلش را هم کسب کرد.

این تیم روز شنبه در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، با ۲ گل دیگو میلیتو در نیمه اول و نیمه دوم، بایرن مونیخ را شکست داد تا پس از ۴۵ سال، مجدداً فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

نراتزوری با ترکیب سزار، مایکون، لوسیو، ساموئل، زانتی، چیوو، کامبیاسو، اشنایدر، اتوئو، ملیتو و پاندف به زمین آمد.

لوییس ون گال سرمربی بایرن هم بوت، لام، فان بویتن، بادشتوبر، فن بومل، شواین اشتایگر، آلتین توپ، مولر و اولیچ را روانه میدان کرد.

در دقیقه ۳۴ پاس کوتاه وسلی اسنایدر در عمق خط دفاعی حریف، به میلیتو ستاره آرژانتینی اینتر رسید تا با جا ماندن مارتین دمیکلیس، با ضربه ای دقیق دروازه هانس یورگ بوت را باز کند.

در نیمه دوم هر دو تیم صاحب چند فرصت ایده آل شدند که هیچ کدام منجر به گل نشد.

در دقیقه ۶۱ آرین روبن با خطای چیوو به زمین افتاد. این خطا منجر به یک ضربه ایستگاهی برای بایرن شد که ضربه مولر را کامبیاسو از روی خط بیرون می کشد. این بازیکن به اتفاق زانتی، با تصمیم دیگو مارادونا جایی در ترکیب تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۰ ندارند.

در دقیقه ۶۲ اولین تعویض بازی انجام شد و میروسلاو کلوزه به جای آلتین توپ به زمین آمد.

سه دقیقه بعد، ضربه زیبای روبن را سزار با واکنشی عالی دفع کرد تا نیمه دوم همچنان گلی در بر نداشته باشد.

تا اینکه در دقیقه ۶۹ باردیگر میلیتو با نفود و ضد حمله از سمت راست، وارد محوطه ۱۸ قدم بایرن مونیخ شد و با دریبل فان بویتن، برای دومین بار دروازه باواریایی ها را فرو ریخت.

مورینیو قبل از بازی گفت: "من منتظر آن لحظه‌ای هستم که ماسیمو موراتی جام را بالای سر برده و دارد گریه می ‌کند. آرزویم این است که به این رویای خانواده موراتی تحقق ببخشم."

ماسیمو موراتی هم در پایان بازی گفت: "مورینیو امشب خیلی گریه کرد. من هم خیلی خوشحالم. ما استحقاق این جشن باشکوه را داریم."

اینتر از سال ۱۹۶۵ تاکنون قهرمانان باشگاه های اروپا نشده بود.

میلیتو ستاره فینال، در پایان بازی به خبرنگاران گفت: "رییس موراتی استحقاق این جام را داشت و من برای همه خوشحالم،‌ما مستحق این جام بودیم."

میلیتو درباره احتمال جدایی از تیمش گفت: "پیشنهادهای خیلی خوبی دارم ولی هنوز تصمیمی نگرفته ‌ام."

فیلیپ لام بازیکن تیم مغلوب در پایان مسابقه گفت: "ما اشتباهات غیرقابل قبولی داشتیم."

ساعتی پس از مسابقه، نشریه آلمانی کیکر با اشاره به قهرمانی بایرن در بوندس لیگا و لیگا پوکال تیتر زد: "میلیتو رویای سه گانه را نابود کرد. بایرن در ۶۷ درصد از زمان مسابقه مالکیت توپ را در اختیار داشت."

شبکه خبری الجزیره هم گزارش داد هنک تن کاته دستیار فرانک ریکارد در بارسلونا و سرمربی سابق آژاکس جانشین مورینیو خواهد شد.

تن کاته امسال در لیگ امارات از الاهلی استعفا داد و به باشگاه ام صلال قطر پیوست.

در حاشیه فینال لیگ قهرمانان اروپا، ساعاتی پیش از شروع بازی طرفداران دو تیم در خیابان ‌های مادرید با یکدیگر درگیر شدند اما حادثه خاصی رخ نداد.