پرسپولیس قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد

پرسپولیس
Image caption این اولین قهرمانی علی دایی به عنوان سرمربی با پرسپولیس است

پرسپولیس تهران با برتری 3 بر 1 مقابل گسترش فولاد تبریز، قهرمان جام حذفی فوتبال باشگاه های ایران شد.

این دیدار در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 80 هزار تماشاچی و به قضاوت مسعود مرادی انجام شد. دیدار رفت در تبریز با برتری 1-0 پرسپولیس به پایان رسیده بود.

علی دایی، سرمربی پرسپولیس از عليرضا حقيقی، سپهر حيدری، شيث رضايی، عليرضا محمد، محمد منصوری (هوار محمد)، جلال اكبری، حسين بادامكی، هادی نوروزی (محسن خليلی)، مهدی شيری، حميدرضا علی عسگر و تياگو (كريم باقری) در بازی برگشت فینال استفاده کرد.

فرهاد کاظمی نیز حامد رياحی (محمد تركمن)، علی انصاريان، ميثم حسينی، مرتضی قربان‌پور، توماس ماتيكا (تركمن)، عباس آقايی، روح‌الله عبداللهی، سيلاس فيتوس، اميد نظامی پور، محسن دلير و رسول خطيبی را به زمین فرستاد.

در دیدار برگشت بازی فینال، تیاگو بازیکن برزیلی پرسپولیس از روی نقطه پنالتی و حمیدرضا علی عسگر در نیمه اول برای پرسپولیس گلزنی کردند تا این تیم با برتری 2 بر 0 به رختکن برود.

در نیمه دوم، تک گل تیم دسته اولی گسترش فولاد را رسول خطیبی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. اما پس از 10 نفره شدن گسترش فولاد، محسن خلیلی موفق شد برای سومین بار پرسپولیس را به گل برساند.

در این دیدار با مصدومیت حامد رياحی دروازه بان گسترش در دقيقه 11 مصدوم شد و از زمين مسابقه بيرون رفت. فرهاد كاظمی پس از مصدوم شدن دروازه‌بان اول تيمش، محمد تركمن را وارد زمين كرد اما اين دروازه‌بان در دقيقه 55 با دريافت كارت قرمز از زمین اخراج شد.

پس از اخراج تركمن، كاظمی برای دقایق باقی مانده، ناگزیر از ميثم آريان بازيكن خود به عنوان دروازه‌بان سوم تیمش استفاده کرد. آریان فقط یک بار دروازه اش باز شد و در دفع دو توپ هم موفق نشان داد.

به این ترتیب، پرسپولیس به عنوان قهرمان جام حذفی فوتبال ایران، فصل آینده یکی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

در این بازی، تياگو و جلال اكبری از پرسپوليس و علی انصاريان و سيلاس فيتوسا از گسترش فولاد كارت زرد گرفتند.

علی دایی سرمربی پرسپولیس در پایان مسابقه در گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: "علاوه بر مدیریت باشگاه، بازیکنان، تماشاگران و تدارکات تیم، از کادر فنی قبلی پرسپولیس که این تیم را آماده کرد هم تشکر می کنم."

دایی در ادامه گفت: "امسال همین یک جام را گرفتیم اما سال آینده از روز اول به فکر فتح سه جام خواهیم بود."