۲۷ بازیکن در اردوی تیم ملی فوتبال امید

پیروانی
Image caption غلامحسين پيروانی سرمربی تيم فوتبال اميد

غلامحسين پيروانی سرمربی تيم فوتبال اميد، اسامی 27 بازيكن را برای حضور در تمرینات آماده سازی این تیم اعلام کرد.

صالح خليل آزاد (برق شيراز) محمد مظاهری، مهدی دغاغله و امير شرفی (استقلال اهواز) عليرضا حقيقی و حميد رضا علی عسگر (پرسپوليس) كمال كاميابی نياز (راه آهن) محمد باقر صادقی، سينا عشوری و محسن مسلمان (ذوب آهن) رضا طلبه و علی مرزبان (سپاهان نوين) شهريار شيروند و احسان حاج صفی (سپاهان) شجاع خليل آزاد (مس رفسنجان) حسين ابراهيمی (ملوان) بختيار رحمانی و آرش افشين (فولاد) كريم انصاری فرد، سيد علی حسينی و علی زينالی (سايپا) اميد ابوالحسنی (پاس همدان) مسعود ابراهيم زاده و حسن ابهری (تراكتورسازی) ميلاد فخرالدينی (مس) ايمان موسوی (مقاومت سپاسی) و ميلاد نصرتی (داماش) بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم امید هستند.

اين اردو تا 12 خرداد ادامه خواهد داشت. تیم ملی امید ایران آماده حضور در مسابقات مقدماتی المپیک 2012 لندن آماده می شود.

شکست ایران مقابل ارمنستان

تیم پینگ پنگ دختران ایران در پنجاهمين دوره ‌رقابت‌های قهرمانی جهان به میزبانی مسکو، در دومين ديدار خود 3_0 مغلوب ارمنستان شد.

ايران در روز نخست آرژانتين را شكست داده بود. دختران ايران در سومين ديدار خود امشب با اسكاتلند روبه‌رو خواهند شد. تيم پسران ايران نيز همزمان با اسلواکی مسابقه خواهد داد.

در این رقابت ها، همچنين پروانه خلوصی و سيما ليموچی داوران اعزامی ایران، ديدار تيم‌های مردان قبرس و عراق را قضاوت كردند.

شما مسئولیتی در کنفدراسیون آسیا ندارید

كنفدراسيون شنای آسيا در نامه ‌ای خطاب به وحيد مرادی رییس سابق فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران، به او یادآور شده است که مسئولیتی در این کنفدراسیون ندارد.

وحید مرادی 9 سال رییس این فدراسیون بود و امسال از سمت خود برکنار شد.

در این نامه از استفاده عنوان دبير كل افتخاری شنای آسيا توسط آقای مرادی ابراز نارضایتی شده است.

رونوشت این نامه به نايب رييس فدراسيون جهانی شنا و شورای المپيک آسيا هم ارسال شده است. آقای مرادی هنوز واکنشی به این نامه نشان نداده است.

طاها سليمان دبير اجرايی كنفدراسيون شنای آسيا گفته است از 17 فوريه 2009 اين عنوان از وحید مرادی سلب شده و او باید از به كارگيری آن اجتناب کند.

توافق صورت زخمی و باواریایی ها

Image caption ریبری قراردادش با بايرن را تا سال 2015 تمديد كرد

پس از ماه ها حاشیه و جنجال بر سر انتقال فرانک ريبری، این هافبک تکنیکی تیم ملی فرانسه در بايرن مونيخ باقی خواهد ماند.

ریبری قراردادش با بايرن را تا سال 2015 تمديد كرد.

فرانک ریبری در این باره می گوید: "خوشحالم که در بایرن می ماند. خانواده‌ام هم از این تصمیم بسیار راضی است."

القاعده و تیم ملی هلند

فدراسيون فوتبال هلند، با حضور خانواده‌ بازيكنان تیم ملی فوتبال این کشور در آفريقاب جنوبی مخالف است و از سفر آن ها به این کشور برای تماشای جام جهانی ممانعت خواهد کرد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که نيروهای امنيتی عراق اعلام كردند القاعده می ‌خواهد در جام جهانی 2010 به بازيكنان و هواداران تيم‌ های ملی هلند و دانمارک حمله كنند.

درک كوئيت مهاجم تيم ملی هلند در این باره می گوید: "بعضی از بازيكنان اين ممنوعيت را ناديده خواهند گرفت اما من اين كار را انجام خواهم داد. زیرا منطق حکم می کند که توصيه‌ها را جدی بگيريم."

غیبت ایران در جام علی یف

تورنمنت بين المللی كشتی آزاد یادواره علی علی یف ستاره پر فروغ دنیای کشتی در دهه 70 میلادی، در ماخاچكالای روسیه برگزار شد.

در این مسابقات که از معتبرترین رقابت های بین المللی دنیای کشتی است، ایران نماینده ای نداشت. عدم حضور در این مسابقات با انتقاد رسانه های ورزشی در ایران مواجه شده است.

محسن کاوه از مربیان تیم ملی در پاسخ به انتقادات گفته است ایران در تورنمنت هایی شرکت خواهد کرد که خودش هم سود ببرد. نه این که فقط حریفان سود ببرند. قهرمانان اوزان هفتگانه رقابت ها به این شرح است.

55 كيلو: نريمان اسرافيلوف (روسيه) 60 كيلو: هايبولا شالوف (آذربايجان) . 66 كيلو: زليم خان يوسوپف (روسيه) 74 كيلو: آنوار گدويف (روسيه)

84 كيلو: عبدالسلام گاديسوف (روسيه) 96 كيلو: جمال ماگومدوف (آذربايجان)

120 كيلو: علی عيسا‌يف (آذربايجان)