برتری پینگ پنگ ایران مقابل انگلستان

Image caption ایران برای نخستین بار پس سال 1357 در مسابقات قهرمانی جهان از گروه خود صعود کرد

در چهارمين روز از پنجاهمين دوره مسابقه‌های پينگ پنگ قهرمانی جهان، تيم ملی ايران با شكست تيم انگلستان راهی دور بعد شد.

پینگ پنگ بازهای ايران در ديداری كه سه ساعت طول کشید، 3 بر1 انگلستان را شكست داد و برای نخستين بار پس از انقلاب اسلامی، به عنوان تيم سوم از گروه خود صعود کرد.

به این ترتیب برای کسب عنوان 25 تا 36 جهان به مصاف حريفان خود خواهد رفت.

در ديدار ایران و انگلستان، محمدرضا اخلاق پسند موفق شد پل درين خال را 3 بر 2 شکست دهد. حريف اخلاق پسند در رده 92 جهان قرار دارد که تقریباً 200 پله بالاتر از جایگاه نماینده ایران است.

در ديدار دوم نوشاد عالميان در سه ست پياپی، نفر چهارم اميدهای جهان را از پيش رو برداشت.

در ديدار سوم مهران احدی كاپيتان ايران 3 بر 2 بازی را واگذار كرد.

در ديدار چهارم نوشاد عالميان به مصاف درین خال رفت و 3 بر1 به برتری رسید تا تیم ایران هم با همین نتیجه از سد انگلستان بگذرد.

35 بازیکن در تیم ملی فوتبال

افشین قطبی، سرمربی تيم ملی فوتبال ايران اسامی 35 بازيکن را به عنوان فهرست اولیه برای اعزام به اردوی تدارکاتی اتريش اعلام کرد.

در فاصله 46 روز تا اعزام به اردوی اتریش، دليل اعلام زود هنگام اين فهرست؛ در اختيار داشتن زمان کافی برای اخذ رواديد اتريش اعلام شده است.

با توجه به این که زمان اردوی اتريش جزو روزهای فيفا نيست، لژيونرها نمی توانند به این اردو ملحق شوند.

اسامی بازيکنان تيم ملی فوتبال ایران به اين شرح اعلام شده است:

دروازبان ها: مهدی رحمتی، عليرضا حقيقی، شهاب گردان و ابراهيم ميرزاپور

مدافعان: هادی عقيلی، حسن اشجاری، محسن بنگر، سيدجلال حسينی، محمد حسينی، عليرضا محمد و محمد نصرتی.

هافبک ها: احسان حاج صفی، حنيف عمران زاده، فرشيد طالبی، فرزاد آشوبی، قاسم حدادی فر، خسرو حيدری، علی کريمی، مهدی کيانی، ايمان مبعلی، محمد نوری، پژمان نوری، مهرداد پولادی، آندرانيک تيموريان، محمدرضا خلعتبری و اميرحسين فشنگچی.

مهاجمان: کريم انصاری فرد، حميدرضا علی عسگر، مهرزاد معدنچی، فرهاد مجيدی، ميلاد ميداودی، هادی نوروزی، مهرداد اولادی، غلامرضا رضايی و ميلاد زنيدپور

وكيل علی دایی: فدراسيون عوام فريبی می کند

Image caption علی دایی سال گذشته از سرمربی گری تیم ملی برکنار شد

وکیل علی دایی به خبرگزاری فارس گفت: "اطلاعيه فدراسیون فوتبال را به اطلاع موكلم رساندم، به نظر ايشان مطالب منتشر شده در اين اطلاعيه كلی گويی، نوعی عوام فريبی و به قصد تشويش اذهان عمومی و فرافكنی است."

آقای پیش بین، وکیل علی دایی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، در پی صدور اطلاعیه از سوی فدراسیون فوتبال علیه موکلش، این اظهارات را به زبان آورده است.

فدراسیون فوتبال در اطلاعیه اش نوشته بود: "آقای دايی وجهی را از بيت المال مطالبه می‌كند که در قبال آن عملکردی نداشته و اصرار بر اين موضوع به مصلحت او و جامعه قهرمانان نيست."

وكيل علی دایی درباره این اطلاعیه می گوید: بايد ابراز تاسف كرد كه مديران فدراسيون با اين صراحت در قالب اطلاعيه دروغ پراكنی می ‌كنند.

تیم ملی آمریکا در کاخ سفید

تيم ملی فوتبال آمريكا که یکی از 32 تیم حاضر در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی است، فردا در كاخ سفيد با باراک اوباما رییس جمهور این کشور دیدار می کند.

سرپرست این با اعلام اين خبر گفت: در اين جلسه بيل كلينتون (رئیس جمهور پیشین) هم حضور خواهد داشت.

باب بردلی سرمربی تيم ملی فوتبال آمريكا، امروز نام هفت نفر از فهرست 30 نفره قبلی را خط خواهد زد. تيم ملی آمريكا در اولين ديدار، مقابل انگلستان قرار خواهد گرفت.

بيل كلينتون تمام بازی‌های آمريكا در جام جهانی را از نزديک تماشا خواهد كرد. باراک اوباما هم اعلام كرده در صورت صعود آمريكا به دور دوم، احتمالا به آفريقای جنوبی سفر خواهد كرد.

آمریکا دیروز در یک دیدار تدارکاتی، 4بر2 مغلوب جمهوری چک شد.

شکست تیم ملی واترپلوی ایران

تيم ملی واترپلوی ايران در نخستين ديدار از دور برگشت انتخابی ليگ جهانی در منطقه آسيا و اقيانوسيه شكست خورد.

ايران در اولين ديدار از دور برگشت به مصاف چين رفت و بازی را با نتيجه 11 بر 5 واگذار كرد.

در دو ديدار ديگر، استراليا با اختلاف يک گل ژاپن را از پيش رو برداشت و قزاقستان از سد نيوزلند گذشت. ايران فردا در دومین بازی به مصاف قزاقستان می ‌رود.

دور دوم تنیس آزاد فرانسه

رقابت های تنیس آزاد فرانسه که یکی از چهار گرند اسلم این رشته ورزشی است، امروز پیگیری شد. در دور دوم رقابت های مردان، مارین سیلیچ، آلبرت مونتانس، میخاییل یوژنی، ویکتور ترویکی، جو ویلفرید سونگا و ژاوی مالیسه مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

امروز در دور دوم رقابت های زنان، دومنیکا سیبولکوآ، ونوس ویلیامز و نادیا پترووا با برتری مقابل حریفان، راهی دور سوم شدند.

عصر امروز ارغوان رضایی مقابل آنجلیکا کربر از المان قرار می گیرد. رضایی امسال در دور اوپن ملبورن، اولین گرند اسلم سال، 2 بر 0 مغلوب این حریف آلمانی شده بود.