ارغوان رضایی از اوپن فرانسه حذف شد

ارغوان رضایی
Image caption ارغوان رضایی تاکنون در هیچ یک از گرند اسلم ها به جمع هشت نفر برتر راه پیدا نکرده است

دومین گرند اسلم سال، دیروز با برتری راجر فدرر، رافائل نادال، نوواک جوکوویچ و اندی ماری، چهار نفر برتر آخرین رده بندی تنیس بازان حرفه ای جهان پیگیری شد.

اما امروز با حذف اندی رادیک، اولین شگفتی رقابت ها در مسابقات مردان رقم خورد. تنیس باز برجسته آمریکایی که نفر هشتم جهان است، مقابل تایموراز گاباشویلی از روسیه با ارائه یک بازی ضعیف در سه ست پیاپی نتیجه را واگذار کرد.

گاباشویلی نفر ۱۱۵ جهان است.

دیروز در رقابت های زنان، نبرد ارغوان رضایی با نادیا پترووا از روسیه، طولانی ترین بازی دیروز بود. در شرایطی که تمام بازی های همزمان، مدت ها بود به پایان رسیده بود، این دو تنیس باز خستگی ناپذیر همچنان مبارزه می کردند. پترووا بارها ارغوان را تا مرز شکست پیش برد.

او در ست اول، بازی ۵-۳ پیش افتاده را ۷ بر ۶ واگذار کرد.

اما این تنیس باز بلند قامت روس، ست دوم را ۶-۴ برد تا تعین فرد پیروز به ست سوم کشیده شود.

در ست سرنوشت ساز، باز هم پترووا چند بار در موقعیت پیروزی قرار گرفت و هربار، ارغوان جبران کرد. اما در شرایطی که دو تنیس باز ۷-۷ مساوی بودند، داور به خاطر تاریکی هوا، چاره ای جز تعطیلی مسابقه نداشت.

به این ترتیب، امروز در یک اتفاق کم نظیر، ثانیه های واپسین باقی مانده از این مسابقه پیگیری شد. پترووا موفق شد ۱۰-۸ به برتری برسد و حریف ونوس ویلیامز خودر دور چهارم شود.

این در حالی است که خواهران ویلیامز، امروز در رقابت های دو نفره هم باید بازی کنند.

ارغوان رضایی در شرایطی از چرخه رقابت در دومین گرنداسلم سال حذف شد که تاکنون در هیچ یک از گرند اسلم ها به جمع هشت نفر برتر راه پیدا نکرده است.

سپاهان و ذوب آهن، باز هم قهرمان و نایب قهرمان!

لیگ برتر هندبال باشگاه های ایران با قهرمانی سپاهان اصفهان به پایان رسید. در این رقابت ها ذوب آهن اصفهان هم در رده دوم قرار گرفت تا صدر جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال، در رشته هندبال نیز تکرار شود.

در هفته هفدهم لیگ برتر هندبال، سپاهان ۲۵ بر ۲۰ دانشگاه صنعتی را شکست داد و در فاصله یک هفته مانده تا پایان رقابت ها، مقام قهرمان اش را مسجل کرد.

ذوب‌آهن اصفهان هم شهرداری سبزوار را ۳۰ بر ۲۱ شکست داد.

رده‌ بندی تیم‌ها در فاصله یک هفته تا پایان بازی ها به این شرح است.

۱-‌ سپاهان اصفهان ۳۳ امتیاز

۲- ذوب آهن اصفهان ۳۰ امتیاز

۳- مس کرمان ۲۳ امتیاز

۴- هپکو اراک ۱۶ امتیاز

۵- شهرداری سبزوار ۱۶ امتیاز

حریفان دختران فوتبالیست ایرانی مشخص شدند

با برگزاری مراسم قرعه کشی المپیک نوجوانان در سنگاپور، برنامه‌ بازی ‌های تیم ملی فوتبال دختران ایران در این رقابت ها مشخص شد و دختران ایران به اتفاق ترکیه و گینه نو در یک گروه قرار گرفته اند.

بر اساس تقویم بازی های پنجشنبه۲۱ مرداد، ایران و ترکیه بازی می کنند. یکشنبه ۲۴ مرداد هم ایران به مصاف گینه خواهد رفت.

هر دو بازی ایران درساعت ۱۸ به وقت سنگاپور در استادیوم جلان بصار برگزار خواهد شد.

قطبی از کعبی شکایت کرد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران حسین کعبی را به دلیل اظهاراتش علیه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، به این کمیته احضار کرد.

حسین کعبی در مصاحبه ای که هفته قبل با خبرگزاری ایپنا انجام داد، سرمربی تیم ملی را "دلال بازیکن" خطاب کرده بود.

این بازیکن باید سه شنبه ۱۱ خرداد باید در کمیته انضباطی حاضر شود.

اخبار نقل و انتقالات

محمد مایلی کهن برای فصل آینده هم هدایت تیم سایپا را بر عهده خواهد داشت. سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه سایپا، قرارداد همکاری تازه ای برای فصل آتی امضا کرده اند.

میلاد زنیدپور هم قرارداد عضویت در تیم فوتبال استیل آذین را امضا کرد. او که فصل گذشته در راه آهن بازی می کرد، پس از سوشا مکانی دومین خرید باشگاه استیل آذین در فصل نقل و انتقالات به شمار می رود.

چهارمین شکست واترپلو

در ادامه دور برگشت انتخابی لیگ جهانی واترپلو در منطقه آسیا و اقیانوسیه، تیم ملی ایران در دیداری یک طرفه، مقابل استرالیا با نتیجه ۲۳ بر ۳ شکست خورد.

ایران در ۳ دیدار قبلی خود نیز در مصاف با چین، قزاقستان و ژاپن با شکست مواجه شده بود. این تیم فردا در آخرین بازی خود با تیم نیوزلند روبرو می ‌شود.

شکست پینگ پنگ بانوان ایران

در پنجاهمین دوره رقابت‌های پینگ پنگ قهرمانی جهان به میزبانی مسکو، تیم ملی بانوان ایران در آخرین دیدار خود مقابل پرو قرار گرفت و ۳-۱ مغلوب شد.

مریم صامت تنها نماینده پیروز ایران در این مسابقه بود.

بر این اساس ایران در رده ۶۲ جهان قرار گرفت. پیش از این رقابت‌ها، زنان ایران در در رده ۹۶ رنکینگ جهانی قرار داشتند.

مطالب مرتبط