فوتبالیستی که با موتور سیکلت مسافر کشی می کند

Image caption نجم الدین بخشی، دیروز و امروز

"يكی از دوستانم موتورش را به من داد. با آن مسافركشی می ‌كنم. نمی ‌شود كه شب دست خالی به منزل بروم. نمی ‌خواهم شرمنده خانواده‌ام باشم"

نجم الدین بخشی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس تهران در اوایل دهه 70، این روزها برای گذران زندگی اش با موتور سیکلت به مسافرکشی می پردازد.

به این شغل در ایران می گویند پیک موتوری. فعالیتی رایج در نقاطی از شهر که ترافیک سنگین است. جابه جایی مسافر و حمل بارهای سبک از فعالیت های پیک های موتوری است.

نجم الدین بخشی در دوران سرمربیگری علی پروین، سال ها در پرسپولیس بازی کرد و هم بازی ستاره های فوتبال ایران بود. او سابقه بازی در اكباتان، راه آهن، نيروی زمينی، معادن، آدنيس خراسان، مس كرمان و شهرداری اردبيل را هم دارد.

بخشی به خبرگزاری ایسنا می گوید: "رفتم بازار تره بار، مدرسه فوتبال راه انداختم، به كمك دوستان در بازار آهن كار كردم اما نشد كه نشد. مجبور ‌شدم فراموش كنم روزی در پرطرفدارترين تيم اين مملكت توپ زده‌ام."

سرمربی جدید تیم ملی وزنه برداری

حسین رضازاده سرپرست فدراسیون وزنه برداری ایران، كوروش باقری قهرمان سال 2001 جهان را به عنوان سرمربی جدید تيم ملی وزنه برداری منصوب کرد.

بر این اساس جورج زالای سرمربی پیشین تیم ملی که اهل مجارستان است، به اتفاق علی پاكيزه جم در تيم ملی جوانان فعاليت خواهند کرد.

گفتنی است کوروش باقری در ماه های اخیر در صداوسیما و خبرگزاری های داخلی، انتقادات فراوانی درباره عملکرد آقای رضازاده مطرح کرده بود.

سرمربی جدید تیم ملی در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: انتقاداتی به عملكرد فدراسيون داشتم اما واقعيت اين است كه اطلاعات كاملی نسبت به مسائل نداشتم. مسلم است هيچ كس بيشتر از رضازاده كه در راس فدراسيون قرار دارد خواهان موفقيت اين رشته نيست.

روز غم انگیز امریکایی ها در جام آزاد فرانسه

Image caption فدرر شانس زیادی برای قهرمانی دارد

در رقابت های امسال تنیس آزاد فرانسه، روز غم انگیز امریکایی ها با حذف ستاره های تنیس دو نفره مردان این کشور تداوم یافت.

روز شنبه پس از حذف اندی رادیک در رقابت های انفرادی، در تنیس دو نفره مردان هم برادران برایان که تاکنون در هشت گرند اسلم به قهرمانی رسیده اند، مقابل برونو سوارز و مارسلو ملو از برزیل شکست خوردند.

امروز در رقابت های انفرادی، راجر فدرر بخت شماره یک بازی ها به مصاف هموطنش استانیسلاس واورینکا خواهد رفت. اندی ماری هم مقابل توماس بردیچ قرار خواهد گرفت.

مصاف مارین سیلیچ با رابین سودرلینگ و میخاییل یوژنی با جو ویلفرید سونگا، دیگر دیدارهای انفرادی مردان در بازی های امروز است.

سوريان پس از 9 ماه کشتی می گیرد

حمید سوریان دارنده 4 مدال طلای کشتی فرنگی جهان، پس از 9 ماه دوری از تشک در جام بین المللی گرجستان کشتی خواهد گرفت.

این رقابت ها از 14 خرداد در تفلیس به انجام می رسد. سوریان آخرین بار در مسابقات جهانی دانمارک روی تشک رفته بود. او در جام گرجستان در 60 کیلوگرم کشتی خواهد گرفت.

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، تركيب تيم‌ ملی كشتی فرنگی ايران برای اعزام به تفلیس را به این شرح اعلام کرده است.

55 كيلو: محسن حاجی‌پور

60 كيلو: امين سوری و حميد سوريان

66 كيلو: اميد نوروزی

84 كيلو: حبيب‌ اخلاقی و داود اخباری

96 كيلو: محمدرضا اكبری

120 كيلو: محسن بشينجی و امير علی اكبری

بيژن طاهری مربی جدید تیم ملی امید

غلامحسين پيروانی سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران، بيژن طاهری را به عنوان دستیار جدید خود انتخاب کرد. طاهری بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است و سابقه مربیگری در چند تیم لیگ برتری را دارد.

اولين اردوی امسال تيم اميد، در كمپ تيم های ملی آغاز شده. این تیم مهیای حضور در رقابت های مقدماتی المپیک لندن و بازی های اسیایی گوانگ ژو می شود.

برتری اسپانیا و آلمان

در آستانه آغاز رقابت های جام جهانی فوتبال، تب بازی های دوستانه در نقاط مختلف جهان داغ است. دیشب اسپانیا 3 بر 2 عربستان سعودی را شکست داد. داوید ویا، زابی آلونسو و فرناندو یورنته گل های اسپانیا را وارد دروازه عربستان کردند.

ويسنته دل بوسكه سرمربی تیم ملی اسپانیا در پایان مسابقه به روزنامه مارکا گفت: در گفت‌وگو با روزنامه ورزشي ماركا عنوان كرد: نگران نتیجه ضعیف این بازی نيستم. از عملكرد بازيكنانم رضايت دارم و اين ديدار را مثبت ارزيابی می ‌كنم.

آلمان هم 3-0 با گل های لوکاس پودولسكی از روی نقطه پنالتی، گومز و كاكائو از سد مجارستان گذشت.

امشب نیز در مهم ترين ديدارها، فرانسه و تونس به مصاف هم خواهند رفت و انگلستان با ژاپن بازی می کند.