نخستین جام جهانی من: دانیل آلوس - برزیل

دانیل آلوس
Image caption دانیل آلوس چهار سال پیش هم بازیکن مطرحی بود اما مربی برزیل از او برای جام جهانی آلمان دعوت نکرد

مدافع تیم ملی فوتبال برزیل، دانیل آلوس در مصاحبه ای به بی بی سی گفت که تیم برزیل در آستانه جام جهانی فوتبال بهترین بازیکنان را دارد و او اصلا دلخور نیست که برای پوشیدن لباس تیم ملی در یک چنین رقابت های مهمی ناگزیر شده هفت سال صبر کند.

دانیل آلوس گوش راست باشگاه بارسلونا و گران قیمت ترین مدافع جهان است و اولین بار در جریان رقابت های قهرمانی فوتبال جوانان در سال ۲۰۰۳ درخشید.

اما آلوس در رقابت های جام جهانی آلمان در تیم ملی برزیل گنجانده نشد. در آن زمان مربی برزیل ترجیج داد به عنوان ذخیره کافو مدافع اصلی تیم در گوش راست، از زیزینیو استفاده کند. این در حالی بود که دانیل آلوس در همان زمان در باشگاه اسپانیایی سه‌ویا که قهرمان جام حذفی باشگاههای اروپا شد بازیکن موفق و مهمی بود.

دانیل آلوس در مصاحبه با بی بی سی می گوید :” تیم ملی فوتبال برزیل بهترین بازیکن ها را دارد. ولی متاسفانه فقط یازده نفر می توانند بازی کنند. بقیه باید منتظر شوند تا نوبت آنها برسد. من به تلاش خود ادامه داده و منتظر روزی ماندم که نوبت بازی من برسد.”

آلوس می افزاید:” هر گاه از من برای تیم ملی دعوت شده و بازی کرده ام سعی من این بوده که به سهم خودم به پیروزی تیم کمک کنم. به نظر من در نهایت برنده اصلی کل تیم است.”

فینال بین برزیل و اسپانیا

بالاخره دانیل آلوس مدت کوتاهی پس از پایان جام جهانی سال ۲۰۰۶ ، که طی آن برزیل با شکست در مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد، برای شرکت در تیم ملی دعوت شد و اولین بازی خود را در مسابقه ای دوستانه در برابر تیم ملی اکوادور انجام داد.

با این همه هنوز هم صد در صد مشخص نیست که دانیل آلوس جزو یازده نفر اصلی تیم ملی برزیل باشد چون مایکون هموطن وی که ستاره باشگاه ایتالیایی اینترمیلان است برای ایفای نقش گوش راست رقیب سر سختی برای اوست.

تیم ملی فوتبال برزیل در رقابت های نهایی جام جهانی امسال در گروه بسیار دشواری قرار دارد. گروه G شامل تیم های برزیل ، ساحل عاج ، کره شمالی و پرتغال است.

اما دانیل آلوس معتقد است که تیم برزیل می تواند از پس این مشکلات برآید و حضور قدرتمندی در این رقابت ها خواهد داشت.

او می گوید:” به نظر من همه چیز خیلی خوب خواهد بود و این یک جام جهانی بسیار زیبا است. من امیدوارم که تیم برزیل بتواند در آن روز تاریخی که فینال مسابقات است حضور داشته باشد. این اولین جام جهانی در آفریقای جنوبی است و من امیدوارم که آنها بتوانند آنطوری که لایق چنین مناسبتی است آنرا برگزار کنند.”

دانیل آلوس می گوید که تمام بردهای تیم ملی برزیل را در همه رقابت های جام جهانی که شاهد آن بوده دقیقا به خاطر دارد. او امیدوار است که امسال نیز این خاطرات خوش ادامه یابند و البته این بار با حضور و ایفای نقش در این پیروزی های تاریخی.

دانیل آلوس زننده گل پیروزی تیم برزیل در مسابقه نیمه نهایی جام کنفدارسیون سال ۲۰۰۹ بود که رقابتی مقدماتی برای آمادگی جام جهانی است. او این پیش بینی رایج را قبول ندارد که فینال جام جهانی امسال بین برزیل و قهرمان اروپا یعنی تیم اسپانیا خواهد بود.

دانیل آلوس می گوید:” البته این یکی از احتمالهاست. ولی تمام تیم ها در جام جهانی حدی از شانس برای رسیدن به فینال را دارند. من به نوبه خودم امیدوارم که برزیل به آن مرحله برسد.”