۱۲ روز به جام جهانی: رضایت اریکسون از بازی ساحل عاج

اریکسون
Image caption اریکسون از یک هفته پیش کار با تیم ساحل عاج در اردوی تمرینات این تیم را آغاز کرده است

با وجود نتیجه مساوی در مسابقه دوستانه بین تیم های ساحل عاج و پاراگوئه، سون گوران اریکسون، سرمربی تیم ملی ساحل عاج بار دیگر تاکید کرد که از عملکرد تیم خود "بسیار مطمئن" است.

در این مسابقه تیم ساحل عاج با دو گل دیدیه دروگبا مهاجم باشگاه چلسی و سلیمان بامبا مدافع تیم ساحل عاج تا دقیقه 75 مسابقه از حریف جلو بود ولی در 15 دقیقه پایانی تیم پاراگوئه ما دو گل لوکاس بارییو که برای باشگاه بروسیا دورتموند بازی می کند و آئورلیانو تورس از باشگاه آرژانتینی سان لورنزو نتیجه مسابقه را دو بر دو کرد و پیروزی را از ساحل عاج ربود.

تیم پاراگوئه در مسابقات جام جهانی در گروه F در کنار ایتالیا، نیوزیلند و اسلواکی قرار دارد.

سون گوران اریکسون مربی تیم ساحل عاج می گوید: "از آنچه من در تمرینها و مسابقه امروز دیدم بسیار مطمئن هستم. همه چیز در گرو نظم بیشتر است و تیم باید دفاع مشترک داشته باشد و در حملات نیز بطور هماهنگ و دسته جمعی کار کند. ما هر روز در این مورد تمرین می کنیم و مسلما وضع تیم بهتر و بهتر خواهد شد."

اریکسون از یک هفته پیش کار با تیم ساحل عاج در اردوی تمرینات این تیم را آغاز کرده است. وی در ماه مارس جایگزین مربی قبلی این تیم شد.

اریکسون روز سه شنبه 21 نفر اصلی تیم ساحل عاج را تعیین خواهد کرد و قبل از شروع رقابتهای جام جهانی تیم این کشور در یک بازی دوستانه دیگر در سوئیس با تیم ملی ژاپن مسابقه خواهد داد.

اولین مسابقه تیم ساحل عاج در جام جهانی در برابر برزیل خواهد بود. گروه G علاوه بر ساحل عاج و برزیل شامل تیمهای کره شمالی و پرتغال نیز هست و از هم اکنون گروه مرگ لقب گرفته است.

***

تیم کره جنوبی بدون یکی از مدافعان اصلی خود به جام جهانی خواهد رفت. در جریان مسابقه دوستانه روزیکشنبه بین کره جنوبی و بلاروس که با نتیجه یک بر صفر به نفع بلاروس به پایان رسید کواک تاهوی مدافع تیم کره جنوبی آسیب دید.

مربی این تیم قرار است تصمیم خود را برای جایگزینی او در روزهای آینده اعلام کند. تیم کره جنوبی در آخرین بازی دوستانه و آمادگی روز پنجشنبه با اسپانیا دیدار خواهد کرد. اولین مسابقه کره جنوبی که در گروه B است در رقابتهای جام جهانی روز دوازدهم ژوئن در برابر تیم یونان خواهد بود.

***

Image caption هری کیول به خاطر کشیدگی عضلات ران خود ممکن است در بازی اول استرالیا شرکت نکند

برت امرتون خط میانی تیم استرالیا پس از بهبود مچ دست خود که حضور او را در جام جهانی به خطر انداخته بود از روز یکشنبه به اردوی تمرینهای این تیم بازگشته است.

ولی تیم استرالیا ممکن است این بازیکن باشگاه انگلیسی بلکبرن را در مسابقه دوستانه روز سه شنبه در برابر تیم دانمارک به زمین نفرستد.

هری کیول عضو دیگر تیم استرالیا نیز که برای باشگاه گالاتاسرای در ترکیه بازی می کند به خاطر کشیدگی عضلات ران خود ممکن است در این مسابقه شرکت نکند.

پیم وربیک مربی تیم استرالیا امیدوار است که کیول، مهاجم سابق باشگاه لیورپول بتواند برای اولین مسابقه این تیم در جام جهانی که روز سیزدهم ژوئن در برابر تیم آلمان انجام می شود آمادگی کامل خود را بازیابد.

در عین حال مارک شوارتزر، دروازه بان استرالیا نیز که به خاطر صدمه دیدگی انگشت پای خود در بازی دوستانه هفته پیش در مقابل نیوزیلند شرکت نداشت اکنون بهبود کامل یافته است.

***

تیم پرتغال در پی اعلام آمادگی پپه برای شرکت در مسابقات جام جهانی تقویت شده است. مسئولان پزشکی باشگاه رئال مادرید که این مدافع 27 ساله پرتغالی برای آن بازی می کند دیروز اعلام کردند که پپه آمادگی و سلامت لازم را برای شرکت در این رقابتها دارد.

او از ماه دسامبر و پس از پیچیدن مفصل زانوی او در هیچیک از مسابقات باشگاه رئال مادرید شرکت نداشته است.

***

ژاوی هرناندز، ستاره خط میانی تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلون انتقادهای ایکر کاسیاس دروازه بان تیم ملی این کشور را در مورد نامناسب بودن توپ رسمی جام جهانی تایید کرده است.

ژاوی گفت: "عادت کردن به این توپ زمان می برد. درست است که توپ خیلی سریعی است ولی ما مجبوریم در زمان خیلی کوتاهی به مختصات این توپ عادت کنیم."

ایکر کاسیاس دروازه بان اسپانیا و باشگاه رئال مادرید بار دیگر از این محصول شرکت آدیداس انتقاد کرده و گفت: "واقعا جای تاسف است که رقابتهای مهمی مثل جام جهانی یک چنین توپ بی خودی دارد."

مطالب مرتبط