نخستین جام جهانی من: افراین خوارز - مکزیک

افراین خوارز، بازیکن تیم فوتبال مکزیک
Image caption افراین خوارز قبلا در تیم بارسلونا عضویت داشت اما چون به او فرصت بازی در تیم بزرگسالان داده نشد به کشورش بازگشت و با تیم پوما قهرمان لیگ مکزیک شد

افراین خوارز بازیکن خط میانی تیم ملی فوتبال مکزیک در مصاحبه با بی ‌‌بی ‌سی گفت در گشایش رقابت‌های جام جهانی امسال که با مسابقه تیم‌ های مکزیک و تیم میزبان یعنی آفریقای جنوبی افتتاح خواهد شد، می خواهد با برد مکزیک جشن آفریقای جنوبی را نیمه تمام بگذارد.

افراین خوارز از یک سال پیش به تیم ملی مکزیک پیوسته و تاکنون در ۱۵ مسابقه مقام کاپیتانی تیم را برعهده داشته است.

او که برای باشگاه پوما بازی می کند اکنون بازیکن ثابت جناح راست خط میانی تیم مکزیک است. مکزیک در سال ۲۰۰۹ جام طلایی کنفدارسیون فوتبال آمریکای جنوبی را به دست آورد.

از یک نظر مکزیک جزو بدشانس ترین تیم های رقابت های امسال است چرا که در بازی افتتاحیه جام جهانی باید به مصاف آفریقای جنوبی برود. این مسابقه روز یازدهم ژوئن در استادیوم ساکرسیتی در شهر ژوهانسبورگ برگزار می شود.

اما افراین خوارز می گوید که تیم مکزیک با پیروزی بر میزبان اولین سه امتیاز خود را در این مسابقه به دست خواهد آورد.

او می گوید : "یکی از آرزوهای من به عنوان یک فوتبالیست نمایندگی کشورم در مهمترین رقابت های جهانی فوتبال است. من تصور می کنم که در مسابقه اول در برابر آفریقای جنوبی ما می توانیم به خوبی بازی کنیم و با پیروزی زمین را ترک کنیم."

درخشیدن در روز افتتاح

افراین خوارز به دنبال بازی های درخشان خود در جریان رقابت های تیم های ملی زیر ۱۷ سال، با باشگاه بارسلونا قراردادی امضا کرد اما هیچگاه نتوانست به تیم اصلی بزرگسالان این باشگاه راه یابد.

باشگاه بارسلونا حتی او را در تیم دوم هم چندان بازی نداد. تا اینکه او به مکزیک بازگشت و همراه با باشگاه پوما قهرمان لیگ باشگاههای این کشور شد.

افراین خوارز می گوید پس از سپری کردن این همه مدت در گمنامی اکنون مصمم است که از تمام فرصت های ممکن در اولین مسابقه در جام جهانی امسال بهره ببرد.

او می گوید: "اینکه همه مردم مسابقه اول را با علاقه تماش می کنند یک انگیزه و محرک خیلی مهم است."

خوارز می افزاید مصمم است تا همراه با تیم ملی مکزیک در این رقابت ها حضور خوبی را به نمایش بگذارد.

تیم مکزیک در گروه A علاوه بر آفریقای جنوبی، اروگوئه و فرانسه را نیز در برابر خود دارد.

افراین خوارز می گوید : "من فقط برای لذت و هیجان مسابقات و این مناسبت به آفریقای جنوبی نمی روم. قصد من واقعا این است که همراه با تیم مکزیک بتوانیم یک حضور تاریخ ساز داشته باشیم."

او می گوید برای وی محیط طبیعی آفریقای جنوبی بسیار جالب است و می گوید: "فکر می کنم آنها تلاش کرده اند که یک جام جهانی خوب و خاطره انگیز را برای قاره آفریقا سازمان دهند."