نخستین جام جهانی من: ویکتور کاسرس - پاراگوئه

ویکتور کاسرس، بازیکن تیم پاراگوئه
Image caption ویکتور کاسرس حضور در جام جهانی را افتخاری بزرگ برای خود می داند و اهمیتی نمی دهد اگر جزو ۱۱ نفر اصلی تیم نباشد

ویکتور کاسرس از تیم ملی فوتبال پاراگوئه در مصاحبه ای با بی بی سی گفت که در ابتدای رقابت های جام جهانی که این تیم به مصاف ایتالیا خواهد رفت به خاطرات خود از بازی های جام جهانی ۱۹۹۸ و حضور پاراگوئه در آن رقابت ها خواهد اندیشید.

پاراگوئه در گروه F اولین بازی خود را روز چهاردهم ژوئن در برابر ایتالیا انجام خواهد داد. اعضای دیگر گروه F نیوزیلند و اسلوواکی هستند.

ویکتور کاسرس که در خط میانی برای باشگاه لیبرتاد بازی می کند می گوید حضور تعجب برانگیز و خوب تیم پاراگوئه در رقابت های جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه الهام بخش او بوده است.

او در بخشی از مصاحبه اش با بی بی سی گفت: « من جام جهانی ۱۹۹۸ را به خوبی به یاد می آورم و در آن زمان به حد کافی در مورد فوتبال می دانستم. حقیقت این است که من هیچگاه تصور نمی کردم که یک روزی در جام جهانی شرکت کنم و اکنون فکر می کنم که شانس فراوانی برای مشارکت در این رقابت های مهم دارم.»

فداکاری

پاراگوئه یکی از شگفتی سازان دور اول رقابت ها درجام جهانی فرانسه بود. تیم ملی این کشور با کمک دروازه بان خوب خود خوزه لوئیس چیلابرت در مقابل تیم های اسپانیا و بلغارستان به نتیجه صفر بر صفر دست یافت و سپس با پیروزی سه بر صفر بر تیم ملی نیجریه توانست به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های آن سال برسد.

در مرحله یک چهارم نهایی تیم پاراگوئه با بدشناسی در وقت اضافی با نتیجه یک بر صفر به تیم ملی فرانسه میزبان مسابقات باخت. این اولین مسابقه در تاریخ جام جهانی بود که نتیجه آن با گل طلایی مشخص شد که زننده آن لوران بلان بود.

ویکتور کاسرس می گوید که آن دوره از رقابت ها جزو بهترین دوره های جام جهانی بود. وی می افزاید:«من تمام مسابقات آن دوره را در پاراگوئه تماشا می کردم و یکی از دلایل علاقه من به آن جام جهانی این است که در آن دوره پاراگوئه یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال خود را به رقابت های جهانی فرستاده بود.»

ویکتور کاسرس در ادامه مصاحبه به بی بی سی می گوید آرزوی شرکت در مسابقات جام جهانی برای وی همیشه دست نیافتنی بود. بنابراین، فارغ از اینکه چقدر شانس داشته باشد که جزو نفرات اصلی تیم به زمین برود، پیوستن به اردوی تیم ملی و بودن جزو ۲۳ بازیکن تیم پاراگوئه برای او کافی است.

ویکتور کاسرس می افزاید :« این موفقیت محصول فدارکاری های من و فداکاری های پدر و مادرم است. من همیشه آرزوی شرکت در مسابقاتی مثل این را داشتم که در آن بازیکنان بزرگ جهانی حضور دارند. بودن در فهرست

۲۳ نفره تیم ملی پارگوئه یک افتخار است و حتی اگر اکثر اوقات روی نیمکت ذخیره باشم باز فرقی نمی کند چون در نهایت من جزیی از این جام جهانی هستم.»